Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa kolekcja SuitSupply robi wrażenie. Szkoda tylko, że polskie firmy nie biorą przykładu.

Świetne kurtki i płaszcze, m.in. field jacket i safari, marynarki z ciekawych materiałów (np. seersucker) i w oryginalnych wzorach, świetne wzory koszul (np. z zielonego lnu, grupy prążek bengalski, denim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam/miałem kilka koszul SuSu z różnych linii. Te z najwyższej (Jort i chyba Red Line) są rewelacyjne - świetne tkaniny, wykonanie i detale. Najlepsze koszule jakie mam. Te z niższych linii (nie wiem dokładnie z jakich, ale jedna podobna do tej z linka) są ok. Powiedziałbym, że są zauważalnie lepsze od CT, ale trochę gorsze niż Osovski. W cenie regularnej nie kupiłbym ich (od droższych wolałbym MTM, tańsze moim zdaniem nie są tyle warte), ale w outlecie to moim zdaniem bardzo dobry cel.

Co do dzianiny mam dwa swetry. Jeden jest bardzo ok (brązowy cable knit) , ale drugi (burgundowy kardigan) już jest dużo słabszy. W cenie regularnej nie kupiłbym żadnego, w cenie outletowej drugiego tez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2019 o 18:28, Stormont napisał:

Nie wezmę dnia urlopu i nie będę czekał w domu na kuriera, aby zwrócić koszulę suit supply, bo nie mogę i bo nie chcę.

Nie wiedziałem, że tam są jakieś linie.

Kupiłem tę koszulę:

https://eu.suitsupply.com/pl/shirts/różowy-paski-koszula/H5820.html

Rozmiarówka jakaś przedziwna też.

Przecież nie trzeba czekać na kuriera. Można oddać w punkcie czy w paczkomatach.

Mi ostatnio przyszedł garnitur Lazio z Susu. Skomponuj sam.  193 cm wzrostu i 108 w klatce. Zamówiłem marynarkę rozmiar 106 i spodnie w dwóch rozmiarach 106 i 110. Marynarka prócz rękawów ok. Będę musiał skrócić 1,5-2 cm. Obawiam się, że skracanie od góry może popsuć cała marynarkę. Więc chyba zaryzykuję skracanie od dołu. Koszula przy skrócenieniu rękawów marynarki o 1,5 cm wystawać będzie 1 cm. Jeśli chodzi o spodnie to 110 od razu odesłałem. Według rozmiarówki Susu rozmiar 106 ma obwód nogawki 61,6 cm a jak mierze w domu to wychodzi 70 cm więc są wystarczające. Długość trochę za duża. Lepszy byłby wymiar 54, ale wtedy w pasie byłyby za szerokie. Nogawki można skrócić więc je zostawiłem. Przy okazji będę musiał je trochę zwężyć poniżej kolan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w modelu La Spalla, gdzie spodnie fabrycznie są przystosowane do szelek (brak szlufek, guziki do szelek) ten stan nie jest przesadnie wysoki. A w moim przypadku mówię o rozmiarze 98 przy 176cm wzrostu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lewe ramię w Havanie leży mniej więcej ok, a prawe podciągało się (nie umiem tego inaczej określić) tworząc taki mega-roll :) 
Prawdopodobnie to był efekt dużej różnicy w układzie ramion (prawe niższe, bardziej wysunięte do przodu), na ten moment krawiec ograniczył problem dodając niewielkie poduszki (sama zabawa z materiałem nic nie dawała), tak że nie są symetryczne, ale przynajmniej wyglądają akceptowalnie (prawe ramię nadal się "podciąga" ale już bez ekstremum).

Z ciekawości chcę sobie zamówić coś rozmiar większego, raz przymierzałem - i ramiona leżały bardzo ładnie. Tylko reszta była workowata 😅

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie odnośnie do wymiarów marynarek SuSu, osoby o wzroście 186 cm powinny wybierać rozmiary long, czy standardowe rozmiary będą ok? Ich symulator pokazuje mi sugerowany rozmiar 50, ale mam wrażenie, że mogą być po prostu za krótkie (w tym również rękawy). Z drugiej strony mam jedną kurtkę w rozmiarze 50 i jest ok, a płaszcz 50 ma nieco za krótkie rękawy jak na mój gust. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Sienna jest mniej taliowana. Przy przymierzanym rozmiarze 94 w Siennej nie było problemu z talią a w niektórych Havanach już był.
Ramiona podobne.

Co do wzrostu.
Przy 50-tce i 186 cm zdecydowanie celowałbym w logi. Rozmiar regular będzie wymagał wydłużenia rękawa o 1-1,5 cm... no chyba, że ktoś ma krótkie ręce.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.