Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

@Jakbog bosmanek nie mierzyłem. Patrzyłem na płaszcze, np. te: https://eu.suitsupply.com/en/coats/navy-overcoat/J626.html?cgid=Coatshttps://eu.suitsupply.com/en/coats/navy-overcoat/J461.html?cgid=Coats. Do 300 EUR są moim zdaniem całkiem fajne. Żona mierzyła z kolei kamelowy płaszcz w SuiStudio za ok 2000 zł i nie był naszym zdaniem wart tej ceny.

Tak już generalnie pisząc to poza marynarkami/garniturami mają fajne koszule, niektóre kamizelki i płaszcze. Dzianiny mnie nie powalają. Spodnie za drogie.

Ciekawe sprawa u mnie z ich butami. Zawsze byłem na nie, ale te: https://eu.suitsupply.com/en/shoes/dark-brown-oxford/FW1605.html?cgid=Shoes na żywo wyglądały bardzo fajnie. I ich nie kupiłem bo jednak tyle pieniędzy za buty SuSu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Anachronis Jeśli jesteś z Warszawy to polecam wybrać się do któregoś ze sklepów Albione. Mają ładne wzornictwo, dobrą rozmiarówkę (do tego można robić mix & match) i używają bardzo przyzwoitych materiałów. Mój garnitur od nich nosi się super, a smaczki takie jak podszewka z cupro czy guziki funkcyjne są niespotykane w takich pieniądzach. Jedyny mankament u mnie to za wąskie klapy, ale to bolączka większości garniturów obecnie, może zresztą w obecnej kolekcji wygląda to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, me.spoke napisał:

@Anachronis Jeśli jesteś z Warszawy to polecam wybrać się do któregoś ze sklepów Albione. Mają ładne wzornictwo, dobrą rozmiarówkę (do tego można robić mix & match) i używają bardzo przyzwoitych materiałów. Mój garnitur od nich nosi się super, a smaczki takie jak podszewka z cupro czy guziki funkcyjne są niespotykane w takich pieniądzach. Jedyny mankament u mnie to za wąskie klapy, ale to bolączka większości garniturów obecnie, może zresztą w obecnej kolekcji wygląda to lepiej.

Mam mozliwosc wstapienia do Albione w Galerii Kazimierz w Krakowie, nie wiem tylko, czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że warto, garnitury z wyższej serii są w granicach 1200-1400 zł, mój już od roku nosi się bez zarzutu. Szukałem w wielu innych sklepach z tej półki cenowej i dopasowanie było beznadziejne, tu dzięki mix and match tego problemu nie ma, linia ramion super. Jeśli miałbyś większy budżet to stawiałbym na Zack Roman, ale do soboty mógłby nie dojść. Zresztą w Twoim przypadku chyba lepiej pójść, przymierzyć i od razu wziąć jeśli Ci podejdzie, a nie na siłę zatrzymywać nie do końca dobry rozmiar :) Zapytaj tylko w jakiej wersji mają teraz te lepsze garnitury (full- lub half-canvas wchodzi w grę jak najbardziej, klejonki raczej bym się wystrzegał, choć z tego co pamiętam garnitury szyją przynajmniej na półpłótnie).

Edit: @Anachronis ich włoska strona jest dużo bardziej zachęcająca w stosunku do tego co można znaleźć na pierwszy rzut oka w google. Poniżej przykładowy obrazek i link do katalogu, uważam że np. ten garnitur jest bardzo poprawny.

 

catalog_pic_2.jpg

 

http://www.albione.eu/catalog/suits/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@me.spoke Niestety zbyt pozno dotarlem do Twojej odpowiedzi i zdazylem wm iedzyczasie kupic Bytomia. Niby 120tka, niby ladny granat, ale oswietlenie w tych salonach jest tak przejaskrawione, ze moja blekitna koszula na zdjeciach wygladala na biala i po wyjsciu z salonu garnitur juz tak "zjawiskowo" sie nie prezentowal.

Ta sama prymitywna sztuczke sprzedazowa stosuje zreszta SS i (z tego co widzialem na zdjeciach) rowniez manufaktura Miller - zdjecia na stronie internetowej sa mocno przeswietlone, przez co produkt sprawia swietne wrazenie, a potem ogladajac na forum albo na zywo rzeczywiste zdjecia garniturow bylem przekonany, ze komus pomylily sie nazwy marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anachronis Nie chcę robić offtopu, więc krótko. W Bytomiu nigdy nie mogłem znaleźć rozmiaru, lata temu kupiłem tam mój pierwszy garnitur i niestety od początku nie nadawał się do użytku przez złe dopasowanie (choć oczywiście uświadomiłem to sobie po dłuższym czasie ;). Co do MiMe i SuSu nie wypowiem się, bo nie mam, ale jeśli chodzi o użyte materiały i proporcje to są raczej przyzwoite, wielu kolegów z forum z dużym doświadczeniem je zachwala (szczególnie SuSu). Ja ze swojego Albione jestem bardzo zadowolony, więc na przyszłość polecam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Krzysiek_W napisał:

Takie coś, macaliście? Wygląda z daleka jak marynarka, a z bliska jak sweter...

 

Macałem coś takiego z innych firm, np. Eleventy. Zasadniczo jest to sweter z konstrukcją ;-) 

Zalety - rozciągliwy i niemnący. Wady - rozciągliwy i bardzo casualowy. By dobrze wyglądał wymaga też raczej wzorcowej sylwetki, chyba że materiał jest bardzo ciężki .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dziko napisał:

Macałem coś takiego z innych firm, np. Eleventy. Zasadniczo jest to sweter z konstrukcją ;-) 

Zalety - rozciągliwy i niemnący. Wady - rozciągliwy i bardzo casualowy. By dobrze wyglądał wymaga też raczej wzorcowej sylwetki, chyba że materiał jest bardzo ciężki .

Trochę się obawiam też że będzie się mechacił, bo wygląda właśnie jak sweter z jakiejś sieciówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Noszę normalnie ss 50, choć lazio jest na styk. Zastanawiam się czy powinienm kupić płaszcz w rozmiarze 50 czy może 52. Jakie są wasze doświadczenia z rozmiarówką płaszczy ?
Kojarze, że już tu ten temat się pojawiał. Powinieneś znaleźć odpowiedzi we wcześniejszych wpisach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, astaroth napisał:

Panowie,

Noszę normalnie ss 50, choć lazio jest na styk. Zastanawiam się czy powinienm kupić płaszcz w rozmiarze 50 czy może 52. Jakie są wasze doświadczenia z rozmiarówką płaszczy ?

Havana się zmieści pod płaszcz w tym samym rozmiarze. Lazio już nie z uwagi na wypełnienie ramion. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sigmund napisał:

Havana się zmieści pod płaszcz w tym samym rozmiarze. Lazio już nie z uwagi na wypełnienie ramion. 

A to z czego i ile jest tego wypełnienia w tym modelu???? Zabrzmiało jakby marynarka miała wszyte ochraniacze barkowe. Wybacz, wprawdzie nie mam tego modelu garnituru, ale zaciekawiła mnie Twoja teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś z Was ma tę marynarkę? Czy kolor na zdjęciach na stronie sklepu oddaje dosyć wiernie faktyczną barwę? Szukam ciemniejszej marynarki od jakiegoś czasu i teraz ta mi wpadła w oko. Za wszelkie opinie/sugestie będę niezmiernie wdzięczny.
https://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-granatowy--marynarka/C1130.html?cgid=Jackets&prefn1=colorID&prefv1=blue&prefn2=size&prefv2=48&srule=SalePriceAsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.