Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Żorż Ponimirski napisał:

Panowie, przyszedł czas na mnie. W najbliższym roku dwa wesela, chrzciny dwóch siostrzenic i 60 rocznica ślubu dziadków. W związku z tym, że mam dość typową budowę (52R) chciałem kupić garnitur od SuSu. Zastanawia mnie jednak czy nie zainwestować w garnitur serii Jort skoro ma być on zakładany tylko od wielkiego dzwonu. Ostatni Lancerto mam od 8 lat i jest w niemal idealnej kondycji, więc nie spodziewam się radykalnie większego zużycia nowego garnituru.

Pytanie za co dopłacamy w Jort vs standard SuSu ?

-full canvas

-lepsze materiały

-więcej ręcznej roboty 

-widzę, że często kamizelka jest w cenie

-czy jest jeszcze coś ?

Z tego co widzę, większość modeli ma nakładane kieszenie, co byłoby odstępstwem od klasyki - jestem w stanie to zaakceptować, bo bardzo lubię nakładane kieszenie. Czy może ktoś się wypowiedzieć czy ich tkaniny z kolekcji jesień-zima (wełna-kaszmir-jedwab) to są bardzo ciepłe materiały czy raczej całoroczne ?

Ogólnie, warto/nie warto ? Jest jakaś alternatywa ?

Jeżeli myślisz o tym żeby to był sprzęt na wesela to z całego serca polecam Madisona Travelera.

Co do tkanin jesiennych to mam flanele wełna/kaszmir/jedwab i jest to co prawda mój ulubiony garnitur ale potrafi solidnie przygrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nejfan, dzięki.

Co myślisz o takim materiale:

https://www.ebay.com/itm/NEW-SUITSUPPLY-JORT-3-PIECE-VITALE-BARBERIS-WOOL-CASHMERE-SUIT-42-REGULAR-42R/283126881579  ??

Niby ma 10% kaszmiru ale splot otwarty, jakby fresco. Podoba mi się taki garnitur, choć nie jest ciemny, ale jak już napisałem mam też czarny, któremu nic nie dolega i od biedy mogę go założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

@nejfan, dzięki.

Co myślisz o takim materiale:

https://www.ebay.com/itm/NEW-SUITSUPPLY-JORT-3-PIECE-VITALE-BARBERIS-WOOL-CASHMERE-SUIT-42-REGULAR-42R/283126881579  ??

Niby ma 10% kaszmiru ale splot otwarty, jakby fresco. Podoba mi się taki garnitur, choć nie jest ciemny, ale jak już napisałem mam też czarny, któremu nic nie dolega i od biedy mogę go założyć.

Szczerze to gdyby nie ta informacja o składzie to nie posądzałbym go o kaszmir. Moim zdaniem jest świetny i gdyby to był mój rozmiar już bym go sprzątnął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nejfan napisał:

Szczerze to gdyby nie ta informacja o składzie to nie posądzałbym go o kaszmir. Moim zdaniem jest świetny i gdyby to był mój rozmiar już bym go sprzątnął :)

hehe, więcej nie będę tu podrzucał linków :P

Ktos ostatnio sprzedawał na SF Jorta nowego z ostatniego outletu za $399, ale to była właśnie flanela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pawcio napisał:

Za tą cenę nie lepiej kupić garniur od Zack Roman czy MT? 

ZR to half canvas, MT wywaliło informację z opisów (albo ukryło tak że nie potrafię szybko znaleźć), ale jeśli w podobnej cenie może mieć nowego Jorta full canvas to po co brać MT czy ZR? A już szczególnie jeśli lokalizacja Boston jest aktualna.

@Żorż Ponimirski Jak masz budżet to brałbym SuSu Jorta, ten jest ładny, chociaż mi się kojarzy bardziej korporacyjnie niż ślubnie. Jak nie to pewnie jakiegoś Travellera ze standardowej linii, chociaż przyznam że nie znam cen SuSu USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Xune napisał:

ZR to half canvas, MT wywaliło informację z opisów (albo ukryło tak że nie potrafię szybko znaleźć), ale jeśli w podobnej cenie może mieć nowego Jorta full canvas to po co brać MT czy ZR? A już szczególnie jeśli lokalizacja Boston jest aktualna.

@Żorż Ponimirski Jak masz budżet to brałbym SuSu Jorta, ten jest ładny, chociaż mi się kojarzy bardziej korporacyjnie niż ślubnie. Jak nie to pewnie jakiegoś Travellera ze standardowej linii, chociaż przyznam że nie znam cen SuSu USA.

Ceny regularne SuSu w USA są wyższe niż w Europie ($999 vs 699 Euro za Jort), ale jest kilku sprzedawców na eBayu, którzy maja regularne dostawy pojedynczych egzemplarzy, wiec chyba się przyczaję na jakąś okazję. Z polskich ofert najbardziej pasuje mi Morgan od ZR. Jestem jeszcze 2 miesiące w Bostonie, wiec może wykorzystam ostatnie chwile do zakup garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Xune napisał:

ZR to half canvas, MT wywaliło informację z opisów (albo ukryło tak że nie potrafię szybko znaleźć), ale jeśli w podobnej cenie może mieć nowego Jorta full canvas to po co brać MT czy ZR? A już szczególnie jeśli lokalizacja Boston jest aktualna.

@Żorż Ponimirski Jak masz budżet to brałbym SuSu Jorta, ten jest ładny, chociaż mi się kojarzy bardziej korporacyjnie niż ślubnie. Jak nie to pewnie jakiegoś Travellera ze standardowej linii, chociaż przyznam że nie znam cen SuSu USA.

MT szyje half canvas.

A co do ZR, to popatrz sobie na zdjęcia z ich strony, popatrz na zdjęcia SS i że tak powiem ZNAJDŹ RÓZNICĘ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają ładne dwurzędówki, nadal IMO nie warto kupić ładnej dwurzędówki half canvas + wysyłka do Bostonu + opłaty celne (o ile są, pewnie tak, ale nie wiem jak wygląda kwestia ciuchów do USA) vs. ładny Jort full canvas z USA do USA, w podobnej cenie co bazowo dwurzędówka.

Z kolei jeśli kolega będzie w Polsce to nie warto zamawiać Jorta z USA + wysyłka 75 USD przez ocean + opłaty celne względem zakupu w kraju. Podlinkowany SuSu jest zlokalizowany w Nowym Jorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualna kolekcja SS raczej nie nadaje się na okazje takie jak wesele, chrzciny itd. Co do garnituru z linka wygląda fajnie, ale zastanów się czy taki jasny kolor będzie Ci odpowiadał. Moim zdaniem zwłaszcza młoda osoba będzie wygladała w nim niezbyt dobrze. 

Tak na marginesie,  Skoro mieszkasz w Usa to nie ma na miejscu nic ciekawego? Nie wiem, Brooks Brothers? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawcio napisał:

aktualna kolekcja SS raczej nie nadaje się na okazje takie jak wesele, chrzciny itd. Co do garnituru z linka wygląda fajnie, ale zastanów się czy taki jasny kolor będzie Ci odpowiadał. Moim zdaniem zwłaszcza młoda osoba będzie wygladała w nim niezbyt dobrze. 

Juz taki młody to nie jestem, ale nie wiem co ma wiek do jasnoszarego koloru garnituru. Zdaję sobie sprawę, ze nie będzie to garnitur wieczorowy, tak tylko rzuciłem ten szary jako przykład ciekawego materiału. Generalnie optuję za granatowym no i jeśli chodzi o Jort to naszywane kieszenie jednak są pewnym minusem, bo mam wszystkie swoje marynarki z takimi kieszeniami, wiec tutaj plus dla ZR.

4 minuty temu, Pawcio napisał:

Tak na marginesie,  Skoro mieszkasz w Usa to nie ma na miejscu nic ciekawego? Nie wiem, Brooks Brothers? 

Próbowałem wielu marek, akurat BB jest adresowany do innego typu sylwetki niż moja - mocno wypełnione ramiona, mniej wytaliowane marynarki, szerokie nogawki itp. Wykonanie jest bez zarzutu, ale to nie mój styl.

SuSu pasuje na mnie z wieszaka, ceny są rozsądne, zwłaszcza w eBayu. Patrzyłem jeszcze na Caruso, ale miałem dziwne doświadczenia. 52 było zbyt obszerne, 50 trochę przykuse.

Producentów marynarek już kilku obadałem i mam swoje typy, ale żeby pasował cały garnitur tak jak lubię to na razie wygrywa SuSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2018 o 18:37, Xune napisał:

Dzięki za info. Widzę w tej samej cenie co half canvasy - jakiś starszy model albo wyprzedaż?

 


Mały offtop ale...
Ciekawa sprawa z tym Gatsbym. Sam kupowałem swojego bodajże w kwietniu za 2000zł i byłem prawie pewny, że na stronie był podpisany jako half-canvas (stąd chyba miała się wziąć obniżka z 3k za wersję full-canvas, która była oferowana w 2017 roku na 2k za wersję half-canvas). Teraz faktycznie jest napisane full-canvas i uzupełniona rozmiarówka, może zaszła jakaś zmiana?
Zdjęcia jednak są nieaktualne, bo mój egzemplarz nie ma już funkcjonalnych guzików w rękawach i jest stara metka, jeszcze z marką "Zaczkiewicz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

potrzebuje porady w doborze rozmiaru dla modelu Lazio.

Moje wymiary to: 185 cm/98 cm - klatka/84 cm - pas.

Według informacji na stronie wychodzi 46/48 ale boję się trochę czy rękawy nie będą za krótkie?

Ostatnio przymierzałem garnitur phoenix od Milera https://shopmiler.com/pl/garnitury/granatowy-garnitur-phoenix w rozmiarze 182/96/84-88 i wyglądał tak https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3694-forumowa-poradnia-stylistyczna/?do=findComment&comment=287462  zgodnie z tabelą ma 2 cm dłuższe rękawy od ss Lazio.

Czym różnią się te 2 granatowe garnitury Lazio? Poza ceną i możliwością kompletacji

https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-granatowy-gładki/P5538M.html?cgid=Suits&prefn1=fit&prefv1=Lazio&q1=lazio

https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio%2C-granatowy/C2778M-S.html?cgid=Suits&prefn1=fit&prefv1=Lazio&q1=lazio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tol  Mam podobne wymiary... może ze 2 cm więcej w pasie... dodatkowo raczej wąskie ramiona.

Rozmiary regular SuSu (46-48) w moim przypadku zdecydowanie odpadają. Za krótkie rękawy. Marynarka zresztą też.
U Ciebie będzie zapewne tak samo.

Przymierzałem kila marynarek w rozmiarze 94 i tutaj jest lekka loteria... bo nawet w tym samym kroju (np. Havana) różne marynarki leżą różnie...

Przy rozmiarze 94 Lazio jest dla mnie za bardzo taliowany. Dużo lepiej (zwykle) leży Havana. Najlepiej leżała Sienna - model mniej taliowany.
Rozmiar 98 to już szersze ramiona i klatka... i generalnie na mnie "wisiał".

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grafa @Aras Dzięki, tak też myślałem po zdjęciach tu wrzucanych... w rozmiarze 94/98 marynarka jest dłuższa o 3-4 cm. Chyba sobie daruje i zostanę przy garniturze od milera https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3694-forumowa-poradnia-stylistyczna/?do=findComment&comment=287462 tylko, że on trochę słabszej jakości bo nie jest nawet half canvas

orientuje się ktoś jak wypada kolor granatowy w lazio? https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio%2C-granatowy/C2778M-S.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefv1=blue&prefn2=materialID&prefv2=wool dam chyba mu szansę w rozmiarze 94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.