Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, lubo69 napisał:

W cenie outletowej 123 zł - zdecydowanie tak.
W cenie outletowej circa 350 zł - tak, jeśli dobrze leży i się podoba.
W cenie regularnej 699/799 zł - wypowiedziałbym się po 20 praniach, ale taki zakup traktowałbym raczej jako przejaw desperacji. SS zbudowało swój sukces między innymi na systemie braku przecen i dostępność tych koszul z upustem rzędu 80% to takie małe oszustwo.

A ja myślę, że to był błąd systemowy, a nie celowe działanie z ich strony, zwłaszcza, że gdy ja kupowałem pod koniec outletu to ceny nie były już 123zł, a poza tym był napis: Red Line Excluded. 

Myślę, że błąd systemowy polegał w ogóle na tym, że dopuścili wysyłkę do PL gdy outlet był otwarty dla DE i niedostępny w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie błędy systemowe często są celowym zabiegiem marketingowym.
Kilka lat temu kupiłem moją pierwszą koszulę bardzo renomowanego producenta płacąc 0 euro:-) Byłem gotowy odesłać gdyby producent złożył zażalenie, ale nie złożył. Koszula okazała się tak dobra że zostałem stałym klientem - mam już 7 sztuk:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma kilka koszul z linii Jort (4-5). Niektóre z nich mają już prawie 3 lata, czyli ostrożnie licząc 80 prań za sobą. Właśnie powoli zaczynam rozglądać się za czymś nowym.

Nie jestem tylko zadowolony z jednej, wykonanej z bardzo cienkiego royal oxfordu (chyba oznaczano go jako egipski czy jakoś tak). Strasznie się gniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszule Jort w cenie "systemowej" 123 zł były grane już dwa lata temu. Napis red line excluded nie traktowałem w kategoriach rozumowania ad miniri ad maius i rzeczywiście niektóre modele były traktowane jak plebejskie linie i w ten sposób kupiłem 5 koszul. Dotarły dwie, jakość bardzo dobra, tylko materiał (piękny) jest do niczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lubo69 napisał:

Takie błędy systemowe często są celowym zabiegiem marketingowym.

Przypomniała mi się rozmowa zasłyszana w autobusie między dwójką staruszków.

Babcia: pij sok, piszą, że 100% jabłkowy

Dziadek: chorzy by byli jakby nie dodali wody...

Szczerze mówiąc nie doszukiwał bym się wszędzie "strategii marketingowej" Koszula Jort za 123zł to może być nawet poniżej kosztów produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Piotrwawa napisał:

Nie zakładaj się o słuszność tego przypuszczenia

Dlatego napisałem "może być". Jeśli wyprodukowanie koszuli klasy Jort (materiał+detale+robocizna+marketing+marża) jest niższa niż 100 zl to wg mnie ludzie kupujący tej klasy ubrania za 700 zl musza być niespełna rozumu.

Wiem jedno, firmy na pewno nie prezentują ludziom koszul za 1/7 ceny wyjściowej (lub za 0 w przypadku błędu na stronie) żeby ci skusili się na następnych 7 w cenie regularnej (chociaż teraz jak to pisze to nawet się kalkuluje :P). Ludzie raczej lubią być rozpieszczani i jeśli dostanę coś raz za ułamek ceny to raczej nigdy nie kupię w tej samej firmie bez promocji - to taka niezdrowa relacja. Mniej szanuje się kogoś kto się sam nie ceni. Ale może się mylę i na kogoś to działa. 

SuSu jest generalnie znane z bardzo limitowanych w czasie i zasięgu wyprzedaży i do tej pory darzę te markę dużym szacunkiem za te przejrzyste jak na obecne czasy zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lubo69 napisał:


Przepraszam, nie bardzo rozumiem; materiał jest piękny a jakość bardzo dobra, więc dlaczego do niczego?

Piękny, bo bardzo ładnie wygląda. Bardzo udane proporcje pasków. 

Do niczego, ponieważ materiał jest mieszanką bawełny i lnu, lecz nieudaną - koszula się gniecie, jest cienka i ściśle tkana, przez co nie chłonie wilgoci, co byłoby wskazane, biorąc pod uwagę brak przewiewności tkaniny. 

Słowem, tkanina wakacyjna na wakacje na Grenlandii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, TheMakowski napisał:

Czy może ktoś ma ten płaszcz?:

https://eu.suitsupply.com/pl/pre_order_coats/granatowy-płaszcz/J461.html?cgid=pre_order_coats

Ciekaw jestem jak wypada ta wełna, to nie są Chiny?

Miałem i odesłałem, dość sztywny, rozmiar havana i lazio mam 46, a ten był dość ciasny.

Rozważ OJ Snyder - genialny jest, a cena niewiele wyższa:

https://baltzar.com/products/oscar-jacobson/navy-snyder-wool-coat/?country=PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie. Mam zamiar kupić garnitur w SS, ale nie do końca jestem pewien ich rozmiarówki dla mojej sylwetki (183cm, 95 kg; dość szeroka klatka piersiowa)

W przypadku polskich producentów Vistula, Lancerto mój rozmiar to 182/112/98 ale spodnie są zawsze o rozmiar za duże. Dlatego w moim przypadku najwygodniej dla mnie jest kupować oddzielnie spodnie i marynarkę. I tak dla zestawu Lancerto Bussines Mix noszę marynarkę roz. 182/112 i spodnie roz. 182/96. Czy w takim razie w powinienem zamówić w SS marynarkę roz. 56 i spodnie roz. 54 ?

Może ktoś ma podobne doświadczenia z rozmiarówka jest w stanie mi podpowiedzieć ?

Poniżej link do garnituru który zamierzam kupić

https://eu.suitsupply.com/pl/suits/havana---skomponuj-sam/C4760-S.html?cgid=Suits&prefn1=fit&prefv1=Havana&prefn2=size&prefv2=56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, axelos napisał:

Koledzy mam pytanie. Mam zamiar kupić garnitur w SS, ale nie do końca jestem pewien ich rozmiarówki dla mojej sylwetki (183cm, 95 kg; dość szeroka klatka piersiowa)

W przypadku polskich producentów Vistula, Lancerto mój rozmiar to 182/112/98 ale spodnie są zawsze o rozmiar za duże. Dlatego w moim przypadku najwygodniej dla mnie jest kupować oddzielnie spodnie i marynarkę. I tak dla zestawu Lancerto Bussines Mix noszę marynarkę roz. 182/112 i spodnie roz. 182/96. Czy w takim razie w powinienem zamówić w SS marynarkę roz. 56 i spodnie roz. 54 ?

Może ktoś ma podobne doświadczenia z rozmiarówka jest w stanie mi podpowiedzieć ?

Poniżej link do garnituru który zamierzam kupić

https://eu.suitsupply.com/pl/suits/havana---skomponuj-sam/C4760-S.html?cgid=Suits&prefn1=fit&prefv1=Havana&prefn2=size&prefv2=56

Ja bym spróbował całość w rozmiarze 54.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, axelos napisał:

Może ktoś ma podobne doświadczenia z rozmiarówka jest w stanie mi podpowiedzieć ?

Mam ten sam problem ze spodniami u wszystkich producentów, potrzebuję rozmiar mniejsze.

Niestety w SuSu też będziesz prawdopodobnie potrzebował mniejszy rozmiar spodni.

Na mnie pasują marynarki 182/116. Mierzyłem miesiąc temu w Berlinie w SuSu i rozmiar marynarki 54 był w miarę O.K.

trochę w talii na styk, ale spodnie niestety spadały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2018 o 16:49, Nawrot napisał:

Muszę się pochwalić dzisiejszym znaleziskiem w dzielnicowym lumpeksie. Granatowy blazer od SS, zewnętrzne kieszenie jeszcze nie rozprute i na dodatek mój rozmiar. Gdyby nie odpinane guziki w rękawie to bym ją przegapił. 0b7ea449c8d61c4c1c181c4fd6bfc5cb.jpg
cba51c7e9153200d9942dba6cdd5686d.jpgf8baf34beea9d953270e008e2cb67851.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie wszystko złoto co się świeci...chociaż w tym wypadku może i tak być bo też się nieźle świeci.... 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przywitać się na forum i od razu zadać pytanie doświadczonym kolegom :)

Szukam garnituru na ślub i rozważałem różne opcje, aż SuSu wprowadziło możliwość zamówienia dwurzędowej Havany z ciętymi kieszeniami w ramach Made to Order (wszystkie modele z kolekcji regularnej dostępne teraz na stronie mają kieszenie nakładane). Czy Waszym zdaniem taki garnitur to odpowiednia opcja na ślub? Kwestia drugorzędowa to że wszystkie oferowane przez nich tkaniny mają gramaturę max. 260 g i skrętność 110s, czyli parametry idealne do noszenia na  co dzień. Pytanie czy na taką okazję nie lepiej zainwestować w garnitur wykonany z nieco bardziej szlachetnych materiałów.

Jak wygląda Wasze doświadczenie z SuSu? Polecilibyście na taką okazję? Zdjęcia załączam poniżej.

 

IMG_20180824_174657.png

IMG_20180824_174714.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomiW01 napisał:

Nie wszystko złoto co się świeci...chociaż w tym wypadku może i tak być bo też się nieźle świeci.... 😀

Wiedziałem, że ktoś to zauważy, sam zresztą się zdziwiłem jak wstawiałem zdjęcie, bo na żywo tak to nie wyglądało (szczerze mówiąc na żywo nie widziałem nic). Jutro odbieram ją z pralni chemicznej, zobaczymy jak to będzie ponownie wyglądało w obiektywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@me.spoke Jak dla mnie nadaje się ten garnitur jak najbardziej, choć ja celowałbym w granat jednak, ale to kwestia osobistych upodobań. Możesz wybrać ten nieco szlachetniejszy, to wszystko zależy od Ciebie. Druga sprawa, że wśród tych materiałów dostępnych znajdziesz i te ważące 230 g/m2 i flanele 340 g/m2 (kod: 504.801/4), choć w większości są to materiały 260/270 g/m2

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz_U wielkie dzięki :) Chciałem żeby wysłali mi próbki kilku tkanin, ale niestety odmówili, więc zapytam jeszcze czy macie porównanie między rzeczami uszytymi z wełny VBC i Zignone. Z tego co się doszukałem to w Made to Order oferują w większości te same tkaniny co od dawna w regularnej kolekcji. Na forum przeczytałem, że Zignone mają większy połysk od VBC, nie wiem czy jest jakaś różnica w chwycie (oczywiście im bardziej miękki tym lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2018 o 22:52, axelos napisał:

Koledzy mam pytanie. Mam zamiar kupić garnitur w SS, ale nie do końca jestem pewien ich rozmiarówki dla mojej sylwetki (183cm, 95 kg; dość szeroka klatka piersiowa)

W przypadku polskich producentów Vistula, Lancerto mój rozmiar to 182/112/98 ale spodnie są zawsze o rozmiar za duże. Dlatego w moim przypadku najwygodniej dla mnie jest kupować oddzielnie spodnie i marynarkę. I tak dla zestawu Lancerto Bussines Mix noszę marynarkę roz. 182/112 i spodnie roz. 182/96. Czy w takim razie w powinienem zamówić w SS marynarkę roz. 56 i spodnie roz. 54 ?

Może ktoś ma podobne doświadczenia z rozmiarówka jest w stanie mi podpowiedzieć ?

Poniżej link do garnituru który zamierzam kupić

https://eu.suitsupply.com/pl/suits/havana---skomponuj-sam/C4760-S.html?cgid=Suits&prefn1=fit&prefv1=Havana&prefn2=size&prefv2=56

dla mnie przy rozmiarze    179 / 112 /94   ( wymiary ciała  ) rozmiar marynarki Havana  54 był zbyt mały a spodnie w rozmiarze 52 dały radę 

w Twoim wypadku  celowałbym w marynarkę 56 - mnie ten rozmiar 54 dość mocno opinał ramiona i klatkę piersiową ( Havana to fason dość smukły )  ... co do spodni - lepiej  54 , zawsze możesz trochę dopasować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, andrzej k. napisał:

dla mnie przy rozmiarze    179 / 112 /94   ( wymiary ciała  ) rozmiar marynarki Havana  54 był zbyt mały a spodnie w rozmiarze 52 dały radę 

w Twoim wypadku  celowałbym w marynarkę 56 - mnie ten rozmiar 54 dość mocno opinał ramiona i klatkę piersiową ( Havana to fason dość smukły )  ... co do spodni - lepiej  54 , zawsze możesz trochę dopasować .

Dziękuje za podzielenie się doświadczeniem z zakupami w SS. W pierwszym zamówieniu spróbuje z  rozmiarami jak sugerujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyszedł czas na mnie. W najbliższym roku dwa wesela, chrzciny dwóch siostrzenic i 60 rocznica ślubu dziadków. W związku z tym, że mam dość typową budowę (52R) chciałem kupić garnitur od SuSu. Zastanawia mnie jednak czy nie zainwestować w garnitur serii Jort skoro ma być on zakładany tylko od wielkiego dzwonu. Ostatni Lancerto mam od 8 lat i jest w niemal idealnej kondycji, więc nie spodziewam się radykalnie większego zużycia nowego garnituru.

Pytanie za co dopłacamy w Jort vs standard SuSu ?

-full canvas

-lepsze materiały

-więcej ręcznej roboty 

-widzę, że często kamizelka jest w cenie

-czy jest jeszcze coś ?

Z tego co widzę, większość modeli ma nakładane kieszenie, co byłoby odstępstwem od klasyki - jestem w stanie to zaakceptować, bo bardzo lubię nakładane kieszenie. Czy może ktoś się wypowiedzieć czy ich tkaniny z kolekcji jesień-zima (wełna-kaszmir-jedwab) to są bardzo ciepłe materiały czy raczej całoroczne ?

Ogólnie, warto/nie warto ? Jest jakaś alternatywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.