Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie,

po żmudnym poszukiwaniu sensownych kamizelek dotarłem na stronę SS. Nie są one tanie ale widzę, że użyty materiał jest niezłej jakości. Największe wątpliwości mam odnośnie rozmiarówki...zgodnie z tabelą pasowałoby na mnie EUR 50 (104 w klatce), zazwyczaj mam jednak problem z talią oraz długością, jestem dosyć wysoki ok 190 cm. Jakie są wasze doświadczenia z ich kamizelkami, może ktoś byłby zainteresowany odsprzedaniem, wypożyczeniem za kaucją w celu przymiarki lub po prostu spotkaniem się w Warszawie na chwilę i przymiarką.

Jakie są wasze doświadczenia z ich kamizelkami. Czy lepiej wziąć kamizelkę jedno czy dwu rzędową...którą łatwiej jest ew. poprawić krawiecko a może po prostu wystarczy przeszyć guzik o 2 cm?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kapitanburbon

Kiedyś kupiłem SB i DB dla przymiarki, potem zwrot, moje spostrzeżenia:

1. Materiał jest z domieszką sztucznego. Bodajże był tam poliamid.

2. Co to znaczy problem z talią? Jesteś gruby czy zbyt szczupły? Jak dla mnie są one zbyt szerokie.

3. W zasadzie dla SB musiałem zejść o rozmiar w doł. Dla DB mam wątpliwości, bo potrzebne byłoby coś pomiędzy moim, a mniejszym.

4. Ten kamizelki są raczej dla ludzi średniego wzrostu (182 cm i poniżej?). 54 przy moim 187 cm była tak, powiedzmy, dopuszczalnie krótka. W Twoim wypadku raczej będą one za krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2017 o 18:41, Cineos napisał:

Witam.

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego garnituru od SuSu. Do tej pory nic od nich nie mierzyłem. Chciałbym zapytać grono forumowiczów o pomoc w doborze rozmiaru.

Rozmiar jaki noszę w Bytomie to 176/96/84 w wersji wyszczuplonej, gdzie spodnie w pasie maja tylko minimalny luz, a długość nogawek była skracana. Marynarka jest dobrze dopasowana, chodź rękawy także minimalnie skracałem.

W rozmiarówce SuSu modelu Lazio (slim) dla rozmiaru 44 mamy: klatka 99cm (Bytom 96cm), talia 87cm (B 93cm), pas 78cm (B 84cm). Zauważam tutaj duże rozbieżności, gdzie obwód klatki jest szerszy o 3cm, ale talia i pas spodni już o 6cm węższe. Jak na to spojrzeć? Rozmiarówka modeli Napoli (standardowa) dla spodni nie różni się w obwodzie pasa. Czy w takim razie rozmiar 46, gdzie pas ma 82cm będzie lepszym wyborem? Z mojej perspektywy nie, uważam, że lepiej dopasować marynarkę, a spodnie można poszerzyć, jeżeli posiadają one naddatek materiału.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Drodzy forumowicze, czy możecie się do tego odnieść w jakiś sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BrotherM napisał:

@Cineos

SuSu podaje wymiary produktu. Bytom nie podaje wymiarow produktu, a dla osoby o jakich wymiarach przeznaczone jest dane ubranie. Wiele osob nie zwraca na to uwagi. Ot tajemnica.  ;)

Zresztą, jeden i drugi ujawnia tę tajemnicę na stronach sklepów. Wystarczy uważnie czytać.  ;)

Prawda, warta uwaga! Jednak patrząc na wymiary produktu, to marynarka z 44, a spodnie z 46. Chyba zaryzykuję i wezmę 46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2017 o 14:59, blekit napisał:

Ten garnitur jest moim zdaniem za krótki. O ile pamiętam, to SuSu deklaruje, że wymiary mogą się różnić od tabeli o +- 2 cm - daj znać jak to będzie wyglądało w drugim egzemplarzu.

Przyszedł drugi. Niestety długość marynarki taka sama w tabeli 73 cm w rzeczywistości 71cm. Co więcej spodnie ciaśniejsze nić w pierwszym komplecie. Oba do zwrotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mosze napisał:

Może 50-tki też się skróciły? Ja w każdym razie bardzo nie lubię, jeśli krok spodni widać poniżej marynarki dwurzędowej (jak na zdjęciu) - wg mnie to bardzo źle wygląda.

Dlatego jutro zwracam garnitury. Nie sądzę by się skróciły na tyle. Jak jeszcze mięsień piwny nie był za duży to nosiłem 48 i tam też rękawy za długie były o jakieś 1.5 cm. Także na 50 nawet nie patrzę  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 50groszy napisał:

Rękawki a przy wzroście 176 cm  50 była by za długa w dodatku 

Przy podobnym wzroście (174-175 cm) kupiłem od nich jakiś czas temu dwurzędówkę w rozmiarze 52 i wydaje mi się, że wygląda lepiej niż 26 (choć te wyglądają, zdaniem moim i krawca też dobrze). Oczywiście rękawy, tak jak napisałeś, do skrócenia górą, ale to nie jest raczej problem, którego nie dałoby się rozwiązać;-)

Na Twoim miejscu spróbowałbym wersji regularnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, musa19 napisał:

Przy podobnym wzroście (174-175 cm) kupiłem od nich jakiś czas temu dwurzędówkę w rozmiarze 52 i wydaje mi się, że wygląda lepiej niż 26 (choć te wyglądają, zdaniem moim i krawca też dobrze). Oczywiście rękawy, tak jak napisałeś, do skrócenia górą, ale to nie jest raczej problem, którego nie dałoby się rozwiązać;-)

Na Twoim miejscu spróbowałbym wersji regularnej.

Marynarka 25 jest dobra ale z długością taką jak jest w tabeli a nie 2 cm za krótka. Również rękawy są ok w tym rozmiarze . Jedynie pas za mały ale to się da skorygować bez problemu. Ingerować w marynarkę nie ma sensu, uważam ,że nie daję to dobrych efektów.Nie wiem jak ty przy wzroście 174 cm możesz nosić 52 (77 cm z długości i rękaw  65 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie do końca rozumiem rozmiarówki SuSu, generalnie zamawiam Havany 50 i rękaw powinien być za krótki (potrzebuje typowo rękaw na 65 cm a ten ma wg tabeli 64 cm) a tymczasem muszę je jeszcze skracać o 1 cm :) a jedną mam w rozmiarze 52 i jest idealna bez żadnych przeróbek :) Wg mnie to zarówno tolerancja wymiarów ale i kwestia materiału więc nie warto dla każdego modelu ściśle trzymać jednego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wcale nie są piękne :). Nie lubię przesady w żadną stronę - ani w postaci super wąskich klap,  jak z ubranek komunijnych (celują w nich panowie z redakcji sportowej TVP :)), ani tak szerokich, że lata 70 przypominają.

 

Najlepiej wygląda mi klasyka, nigdy nie razi :).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin_L dlatego nazwałem je skrzydłami. Oczywiście są tu proporcje, które celują w przyciągnięcie uwagi. Dla mnie odpada, ale jest wielu, którzy to lubią. Nie jestem pewny, ale w przypadku jednorzędówek to chyba nowe w SuSu. 

Mam marynarkę tweedową z lat 70-tych z baaardzo szerokim klapami i chętnie ją noszę, Jednak ona jest oryginałem z lat 70-tych.

Edytowane przez Midlife-Crisis
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.