Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dzisiaj popover z SuSu. Tkanina to bardzo miękka i przyjemna bawełniana dzianina. Kołnierzyk cutaway oraz mankiety dokładnie takie jak w innych moich koszulach z susu Purple line. Pierwsze wrażenia pozytywne, zobaczymy jak będzie po kilku praniach szybka fotka poglądowa, prosto z pudełka więc trochę wymięta:
3b91540f733ab458799a7b723edb233b.jpg

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to pika ale nie jest do też tkanina "koszulowa", nie wiem jak to nazwać ale jest to coś w stylu cienkiego, miękkiego bawełnianego swetra.

Fiszbiny zaszyte na stałe Ale są one cieńsze i mniej sztywne niż w innych koszulach z susu

Fotka porównawcza:

Jasna - popover susu egyptian cotton

Ciemna - polo susu pure cotton

Granatowa - pika polo ralph lauren

 

33ef56f5f72f6042f5c429f600100526.jpg

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎02 o 20:24, Servetch napisał:

Chyba nie. Jedyne, to możesz próbować coś rozmawiać z konsultantem.

Przepytałem, wychodzi na to że darmowa wysyłka jest fikcją. Wg tłumaczenia SuSu wyższe koszty (wysoki przelicznik euro do złotego) wynika właśnie z wyższych kosztów wysyłki :) tak więc stosując taki kurs (ok 4,6) sobie to rekompensują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słów kilka o wrażaniach z użytkowaniu koszul droższej linii SuSu (aktualnie po 459 zł, w oryginalne 100 EUR). Z moim modelem było trochę jak na karuzeli: najpierw zachwyt, potem rozgoryczenia, a teraz znowu zachwyt (ale już umiarkowany). 

Po kolei: standard wykończenia bez zarzutu. Dostajemy to co na widać na zdjęciach ze strony: m.in. zielony karczek, spalla camicia, ręczne wszycie rękawa, guziki z masy perłowej wszyte na "kurzą stopkę" oraz parę innych cieszących oko detali, niewidocznych na stronie.

1. Bardzo lekki kołnierzyk, praktycznie bez wypełnienia. Poniżej zdjęcie wykonane pod światło, gdzie widoczne jest wnętrze. Ja noszę go z fiszbinami, co u mnie jest wyjątkiem, ale tu okazał się tak miękki, że aż prosi się o usztywnienie. 

20170611_181121.thumb.jpg.1621f10e5e4c98b2cc6e28775b355d0e.jpg

2. Materiał. Koszula jest bardzo lekka, przewiewna i dobrze chłonie wilgoć. Właściwość niby typowa dla lnu, lecz pamiętam pierwsza koszulę z tego materiału od Tomka Milera, w której pot był bardzo widoczny. Susu jest dość prześwitująca, ale nie na tyle by było widać włosy na klacie ;) Nie jest to z pewnością odpowiednik cięższych lnów, z których robi się spodnie. 

20170611_181345.thumb.jpg.4f1bb18fb4f6f96e4c81d69199718e4d.jpg

3. Detale. Poniżej na środku widzimy jak idzie szew rękawa:

20170611_181156.thumb.jpg.65665a86d3c3d8ae5533c6271e579751.jpg

Spalla camicia od zewnątrz (bardzo fajny bajer, nigdy nie przypuszczałem, że będzie mi się tak podobał. Wbrew pierwotnym obawom jest widoczna):

20170611_181210.thumb.jpg.6d3b6d907cda79a392dcca1b5343ff72.jpg

I od zewnątrz:

20170611_181220.thumb.jpg.1d63fce2e9a2ae6d742c9cb41fd02a10.jpg

Wykończenie dołu:

20170611_181325.thumb.jpg.a5d308b69160dc57fbe57af41d12b0f5.jpg

 

4. Dopasowanie. Tutaj miałem i mam najwięcej zastrzeżeń. Pacha jest bardzo usytuowana bardzo nisko, jest dużo miejsca w bicepsach, szerokość na barkach nie wynosi 45 cm jak napisano na stronie, lecz ok. 2 cm więcej (sprawdzałem w porównaniu z inną koszulą SuSu). Na razie nie zdecydowałem się jej zwężać. Dopasowanie jest nawet zbyt obszerne, ale letnich koszul nie powinno się nosić przy ciele. Jest ok. 10 cm różnicy pomiędzy obwodem klatki piersiowej a wymiarem koszuli. Koszula przed pierwszym praniem była wręcz karykaturalna, a jeżeli to jest extra slim fit to tylko z nazwy. Gryzła i źle leżała na skórze, na szczęście to wszystko znikło z pierwszym praniem. Możliwe, że gdzieniegdzie się delikatnie skurczyła, ale dowodów na to nie mam, poza subiektywnym przeczuciem.

W każdym razie reasumując:

+ materiał: jego lekkość, przewiewność, właściwości higroskopijne, przyjemność w kontakcie ze skórą, łatwość prasowania

+ kołnierzyk: lekki, bez wypełnienia. Nie każdemu to musi pasować, ale ja tak lubię. Jest zupełnie inny niż ten zastosowany w najnowszych koszulach MiMi z lnu.

+ jakość wykończenia i detale miłe dla oka, aczkolwiek nie wnoszące wiele dla funkcjonalności jako takiej.

- odstępstwo od szablonu extra slim fit w barkach i workowate dopasowanie w bicepsach (choć może to wynika akurat ze sposobu wszycia rękawa). 

Czy kupiłbym ją jeszcze raz wiedząc to co wiem teraz? Pewnie tak, ale kolejnej koszuli z tej linii już nie kupię. W tej cenie można już sobie pozwolić na dobre MTM. Na niekorzyść działa przelicznik waluty stosowany w sklepie internetowym SuSu. Niemniej jednak zaryzykowałem, zakupiłem i z przyjemnością będę ją nosił co tydzień w letnie miesiące. Mam delikatne poczucie, że mogłem przepłacić, ale już trudno... godziłem się na to :) 

P.S. niestety ten dokładny model nie jest już dostępny w sklepie internetowym. 

20170611_181200.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wally napisał:

Dopasowanie jest nawet zbyt obszerne, ale letnich koszul nie powinno się nosić przy ciele. Jest ok. 10 cm różnicy pomiędzy obwodem klatki piersiowej a wymiarem koszuli. [...]

Zastanawiające jest to co piszesz, bo w moim przypadku 8cm więcej w klatce mają koszule, które uważam za dobrze dopasowane (nie są super dopasowane, ale na pewno nie można powiedzieć, że są zbyt obszerne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wodzu napisał:

Zastanawiające jest to, co piszesz, bo w moim przypadku 8cm więcej w klatce mają koszule, które uważam za dobrze dopasowane (nie są super dopasowane, ale na pewno nie można powiedzieć, że są zbyt obszerne).

Myślę, że to kwestia tego, że pacha jest nisko usytuowana. Gdyby była wyżej to by było bardziej komfortowo i lepiej by to wyglądało. Postaram się jeszcze wrzucić kiedyś zdjęcie jak ta koszula na mnie leży. Normalnie te koszule, które mają 108 cm w klatce (przy 100 cm obwodzie) również uważam za najlepiej dopasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamW napisał:

Panowie, jak oceniacie poszetki susu? Czy sa one obszyte recznie w rulonik? Czy warto placic wiecej niz w poszetka.com? Spodobalo mi sie kilka wzorow. Z firma nie mialem stycznosci poza jednym zamowieniem paska z outletu (jakosc porownalbym do massimo dutti).

Nie mam poszetki z Susu, ale mam kilka krawatów i to jest liga niższa, i to sporo niż poszetka.com - w każdym aspekcie: odszycia, kroju, materiału.

Mam kilka poszetek z poszetka.com i ich jakość jest w 100% zadawalająca. Jeżeli w SuSu są droższe niż w poszetka.com to bym na pewno od nich nie zamawiał. Abstrahując już od patriotyzmu gospodarczego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎05‎-‎24 o 20:34, Hargin napisał:

Pomierzyłem klapy.. i nie ma reguły. Rozpiętość pomiędzy 8, a 10 cm. Większość 8'5-9 cm.

Zmierzyłem w końcu te swoje Havany. Szara wełna+kaszmir ma klapy 8,5 cm, a niebieska "outletowa" 9,5 cm. Obie są w rozmiarze 48, bez podszewki, szara "zimowa", a niebieska "letnia". Założyłem też obie, jedna po drugiej, spojrzałem w lustro i zdecydowanie bardziej podobają mi się klapy 8,5 cm :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z was mógłby pomoc z dobraniem rozmiaru? Szykuję się do zakupu pierwszego garnituru (klasyczny granatowy, jednorzędowy) i na forum wyczytałem, że właśnie SuSu oferuje świetną jakość w stosunku do ceny. Jednakże mam problem z dobraniem do siebie odpowiedniego rozmiaru. Jak z doborem marynarki wydaje mi się, że problemu bym nie miał, tak ze spodniami już gorzej, bo wydaje mi się, że każde byłyby za ciasne w pasie. Wiem, że przesyłka i odsyłka jest bezpłatna jednak mimo wszystko nie chciałbym brać czegokolwiek po omacku. Przymierzałem garnitury w Vistuli i tam rozmiar 52 (182 wzrost, 104 klatka, 90 pas) z linii Vistula Red pasował na mnie naprawdę dobrze, ramiona były dobrze dopasowane, rękawy odpowiedniej długości, spodnie też, zarówno na długość jak i w pasie. Niestety nie mam zdjęć poglądowych. Czytałem też, że bardzo prawdopodobne jest to, że na koniec lipca może zostać otwarty outlet a wtedy już chciałbym mniej więcej wiedzieć jaki rozmiar dobrać. Wiem, że poszczególne modele różnią się od siebie trochę rozmiarami ale potrzebowałbym właśnie takiego naprowadzenia, co byłoby najbardziej pasujące dla mnie. Mam 183 cm wzrostu, 100 cm klatka piersiowa, 95 cm talia, 96 pas. 

Liczę na wasze wsparcie i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że garnitury SS są mocno taliowane - Twój wzrost/klatka kwalifikuje Cię do rozmiaru 48, ale talia... marynarki w tym rozmiarze mają w talii właśnie tyle, ile Ty masz, co oznacza, że nie zapniesz guzika i nie wejdziesz w spodnie. Musisz szukać mniej taliowanych krojów - SS chyba takich nie robi, ale możesz spytać konsultanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mosze napisał:

Problem polega na tym, że garnitury SS są mocno taliowane - Twój wzrost/klatka kwalifikuje Cię do rozmiaru 48, ale talia... marynarki w tym rozmiarze mają w talii właśnie tyle, ile Ty masz, co oznacza, że nie zapniesz guzika i nie wejdziesz w spodnie. Musisz szukać mniej taliowanych krojów - SS chyba takich nie robi, ale możesz spytać konsultanta.

Właśnie z tych tabeli rozmiarów mi wychodziło, że się nie łapię :( A co z modelami, gdzie można kupić osobno spodnie i marynarkę (jak np. Havana Traveller)? Czy wtedy coś dałoby się dobrać? Jaki rozmiar spodni mógłby pasować? :)

I jeśli SuSu nie dla mnie (dieta za dużo by nie dała, bo brzuszyska nie mam, tylko taką budowę ciała) to gdzie szukać podobnie jakościowo garnituru? U Tomka Milera? Na bespoke wydaje mi się, że ani wiedzy ani funduszy nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Enygma napisał:

I jeśli SuSu nie dla mnie (dieta za dużo by nie dała, bo brzuszyska nie mam, tylko taką budowę ciała) to gdzie szukać podobnie jakościowo garnituru? U Tomka Milera? Na bespoke wydaje mi się, że ani wiedzy ani funduszy nie mam. 

U Milera masz wersje Classic, rozmiar 182/100 wg mnie byłby dobry tylko, że tam musisz czekać na jakiś preorder i potem na dostawę ... niestety nie ma ich od ręki, za to można zamawiać inny rozmiar spodni i marynarki. W SuSu dla rozmiaru 50 masz 110 w klatce (wiem że troche za dużo o jakieś 4 cm) ale w zależności od materiału i tolerancji szycia nie zawsze widać że są za szerokie (moje leżą dobrze a też mam 100 w klatce), natomiast w talii jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enygma Możesz spróbować marynarkę 50 tak jak radzili koledzy. Ze spodniami SuSu jest jeszcze jeden problem - są dosyć wąskie w biodrach i udach. Jeśli masz większą talię i szersze uda to prawdopodobnie nic nie zrobisz. Jeśli uda masz normalnej budowy to możesz spróbować 52. W spodniach jest sporo zapasu w pasie. Spokojnie można powiększyć o min 4 cm (1 rozmiar). Ja jedne spodnie poszerzyłem bez problemu o 6cm. Nogawki na szerokość mają niestety minimalny zapas i tam już niewiele można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Enygma napisał:

Właśnie z tych tabeli rozmiarów mi wychodziło, że się nie łapię :( A co z modelami, gdzie można kupić osobno spodnie i marynarkę (jak np. Havana Traveller)? Czy wtedy coś dałoby się dobrać? Jaki rozmiar spodni mógłby pasować? :)

I jeśli SuSu nie dla mnie (dieta za dużo by nie dała, bo brzuszyska nie mam, tylko taką budowę ciała) to gdzie szukać podobnie jakościowo garnituru? U Tomka Milera? Na bespoke wydaje mi się, że ani wiedzy ani funduszy nie mam. 

Prawdopodobnie potrzebujesz innego kroju - nie slim fit, tylko regular (albo: sylwetka B zamiast A). Wymiary garniturów T.Milera oraz Romana Szarmanta - te, które sprawdzałem, w kroju slim fit - są bardzo zbliżone/identyczne z rozmiarami SS. Oczywiście ciężko to jednoznacznie stwierdzić bez przymiarki, ale pomysły, aby brać slim fit o rozmiar większy, a spodnie - o dwa rozmiary, nie wydają mi się rozsądne.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.