Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.02.2017 o 10:12, musa19 napisał:

Ok, byłem, rozmawiałem, marynarkę odebrałem... nic z tłumaczeń nie zrozumiałem;-)

Krawiec to starszy jegomość o chaotycznym sposobie wypowiadania się. Generalnie, skoro już muszę podsumować, to brzmiało to mniej więcej tak:

1. Operacja głównie dotyczy kuli rękawa i jego wszycia. Pokazywał mi, że zbiera trochę materiału z góry i wszywa rękaw pod trochę innym kątem, żeby "naciągał" materiał w stronę pleców.

2. Rozpruwa też te szwy na barku ale nie wiem w końcu, czy coś tam "przycina", na pewno podkleja "delikatnie"* (na różnej długości i szerokości, w zależności od potrzeb) klejonką.

3. Stwierdził, że nie ma w sumie z tym dużo roboty.

*słowa krawca, ale nie zapytałem, czy to oznacza, że mało jest tej klejonki czy, że delikatnie się z nią obchodzi;-)

Generalnie Pan Kazimierz jest osobą bardzo sympatyczną, zawsze jestem zadowolony z jego usług ale za każdym razem, kiedy próbuję się od niego dowiedzieć, jaki ma plan w kontekście przeróbek moich ubrań, to słyszę "tu się tego, tam, tu tego, ten się tego tu" itd. Dodatkowo towarzyszą temu kocie ruchy kung-fu. Jednym słowem brzmi to trochę jak, "będzie Pan zadowolony", no a biorąc pod uwagę, że jestem, to nie wnikam:-D

Mógłbyś dać namiary na Pana Kazimierza?
Urzęduje może w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Renty napisał:

Mógłbyś dać namiary na Pana Kazimierza?
Urzęduje może w Warszawie?

Wołoska 52 lok.21

jeśli chciałbyś numer telefonu napisz na priv (z tym że krawiec niechętnie udziela informacji przez telefon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Z prośbą o pomoc w wyborze - poniżej dwie Havany 48 i 50.

Wg. SuSu mój rozmiar to 48, przy wymiarach 182 wzr, 101 / 80 / 84 klatka/talia/pas i dość szeroko w biodrze
 -  wymiary mają to do siebie, że różnie to z nimi bywa w granicach -2 /+4 cm.

Istotne, że w 48 marynarka opina trochę za bardzo, a w 50 czuję się dobrze.

Spodnie w żadnym rozmiarze nie są chyba ze mną kompatybilne 

Rękawy za krótkie czy w koszuli za długie ? Może iść w 98 ? (tylko znowu pewnie trzeba będzie skracać :/)

 

BTW. Kolor trochę za jasny na garnitur uniwersalny jakim ma być (jakoś nie uwierzyłem SuSu, że to jasnoszary - "niestety" mają rację :).
Niestety nie ma ciemniejszego szarego, a konstrukcja spodobała mi się bardziej niż Lazio, które mam, więc to drugi dylemat ..

Slide1.thumb.JPG.069fd31ffe86c5eef49714c8d700d79c.JPGPresentation1.thumb.jpg.417af02a0d38a2fa8a4cc3be16a398b7.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nkb1 IMO to nie Twój model.

W 98 marynarka będzie za długa. 

W 48 marynarka jest za krótka (rękawy przemilczę) oraz za bardzo opięta w klatce i talii, ale dobrze ramiona się układają. 50 wydaje się na długość w miarę ok, ale rękaw wydaje się też za krótki (chyba masz zgięte ręce, jak je wyprostujesz to wyjdzie jeszcze z 1 cm mankietu koszuli). Ramiona w 50 źle się układają, przynajmniej na zdjęciach. W obu pierwszy guzik też wydaje się za wysoko.

W takim układzie rzeczy, już nie przejmowałbym się spodniami.

Długość mankietu koszuli jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Faktycznie z ramionami coś nie działa, generalnie barki mam wysunięte do przodu i dość wysokie stąd szukam marynarek z minimalnym lub brakiem wypełnienia i dlatego myślałem o Havanie.

Guzik może być kwestią perspektywy, wolałbym niżej, ale jeszcze takiego nie znalazłem..

Niemniej spróbuję Napoli, a jeśli będzie słabo to coś z rodzimych RTW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, nkb1 napisał:

Dzięki.

Faktycznie z ramionami coś nie działa, generalnie barki mam wysunięte do przodu i dość wysokie stąd szukam marynarek z minimalnym lub brakiem wypełnienia i dlatego myślałem o Havanie.

Guzik może być kwestią perspektywy, wolałbym niżej, ale jeszcze takiego nie znalazłem..

Niemniej spróbuję Napoli, a jeśli będzie słabo to coś z rodzimych RTW.

 

A Hudson? Jest bardzo podobny do Havany. 

EDIT Popatrz na posty Hargin - w tym temacie, kilka postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie może mieć większy sens, bo garnitur głównie do pracy, ale nie musi być formalny/biznesowy za bardzo

EDIT. Widziałem, jak i więcej super zdjęć z tego tumblra. Generalnie na takich blogach/instagramach te modele często wyglądają lepiej i naturalniej niż na SuSu.

Niestety szare Hudsony teraz są tylko letni len i ciemny wełniany zimowy, a ja potrzebuję zwykłej wełny prawie-lub-całorocznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Z prośbą o pomoc w wyborze - poniżej dwie Havany 48 i 50.
Wg. SuSu mój rozmiar to 48, przy wymiarach 182 wzr, 101 / 80 / 84 klatka/talia/pas i dość szeroko w biodrze
 -  wymiary mają to do siebie, że różnie to z nimi bywa w granicach -2 /+4 cm.
Istotne, że w 48 marynarka opina trochę za bardzo, a w 50 czuję się dobrze.
Spodnie w żadnym rozmiarze nie są chyba ze mną kompatybilne 
Rękawy za krótkie czy w koszuli za długie ? Może iść w 98 ? (tylko znowu pewnie trzeba będzie skracać :/)
 
BTW. Kolor trochę za jasny na garnitur uniwersalny jakim ma być (jakoś nie uwierzyłem SuSu, że to jasnoszary - "niestety" mają rację .
Niestety nie ma ciemniejszego szarego, a konstrukcja spodobała mi się bardziej niż Lazio, które mam, więc to drugi dylemat ..
Slide1.thumb.JPG.069fd31ffe86c5eef49714c8d700d79c.JPGPresentation1.thumb.jpg.417af02a0d38a2fa8a4cc3be16a398b7.jpg
 


Oba modele są mocno kuse (rękawy i sama marynarka). Moim zdaniem spróbuj 98.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 23.04.2017 o 21:05, bokieł napisał:

Witam, drodzy Koledzy proszę Was o pomoc w doborze odpowiedniej rozmiarówki w SuitSupply. Obecnie szukam garnituru na ślub, który odbędzie się w sierpniu. Mam 178 cm wzrostu, 64 kg wagi, 96 cm w klatce, 85 cm w talii, 88 cm w pasie i lordozę lędźwiową - brzuch zatem niby prosty ale lekko wystający. Size Advisor podpowiada mi, że rozmiar właściwy dla mnie to 42. W polskich salonach ślubnych sugerowano mi rozmiar 46. Rozważam zakup garnituru Napoli lub Lazio:

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-granatowy-gładki/P5229M.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Klasyczne-Napoli

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-granatowy-gładki/P5177.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Klasyczne-Napoli

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-granatowy-gładki/P5164.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Klasyczne-Lazio

Na pierwszy rzut oka po zdjęciach najbardziej podoba mi się faktura z drugiego linku. Czy ktoś z Was porównywał może ze sobą te garnitury i ich odcienie? I jaka w Waszej ocenie byłaby dla mnie najodpowiedniejsza rozmiarówka w SuSu?

PS. Jak próbowałem sobie coś przypasować po rozpiskach to stawiałbym na 44.

Panowie, zgodnie z Waszymi sugestiami zakupiłem garnitur Napoli w rozmiarze 46. Zakupiłem jednak ostatnią sztukę w kolorze niebieskim http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-niebieski-gładki/P4119.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Klasyczne-Napoli

Proszę Was o opinie, jak on się układa. Zamierzam przejść się jeszcze w przyszłym tygodniu, do któregoś z wrocławskich krawców by ocenił ten garnitur swoim wprawnym okiem i zaproponował ewentualne poprawki. Spodnie na pewno do skrócenia (na zdjęciach mam je lekko podwinięte). Sam garnitur jeszcze lekko pognieciony po przesyłce (widać po lewej stronie przy zapiętym guziku i przy szlicy, bo jedna była rozpruta i chyba podwinięta w trakcie podróży). Kolorystycznie jest dokładnie to, czego szukałem. Będę wdzięczny za wszelkie opinie. 

 

napoli bok 1.jpg

napoli bok 2.jpg

napoli plecy 1.jpg

napoli plecy bonus 1.jpg

napoli w ruchu 1.jpg

napoli11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bokieł Zapytam z ciekawości: jak leżą spodnie w pasie? Zamówiłeś rozmiar 46 (czyli 82 cm w pasie), a pisałeś, że masz 88 cm. Pytam, bo sam przymierzam się do jakiegoś garnituru z SuSu i wszystkie spodnie wydają się wg tabeli rozmiarów za małe w relacji do marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z pierwszym zamówieniem. A mianowicie zamówiłem garnitur i chciałem go opłacić za pośrednictwem dotpay. Wybrałem sobie zwykły przelew gotówkowy do dotpay i wysłałem. W sumie nie było żadnej opcji powrotu do sklepu więc zamknąłem przeglądarkę internetową. Dopiero później zorientowałem się, że nie potwierdziłem do końca zamówienia i sumie to tak jakbym żadnego zamówienia nie złożył. I teraz moje pytanie jak będzie prościej i szybciej? Złożyć zamówienie jeszcze raz, opłacić ponownie, i czekać na zwrot tego pierwszego przelewu (ewentualnie napisać im jeszcze jakiegoś maila o zwrot), czy spróbować im wytłumaczyć sytuację i poprosić o dodanie zamówienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy sweterków i innych z SuSu.

 

Mam kardigan z wełny merino od jakichś już 2 miesięcy. Mechaci się i to sporo. Głównie na torsie, szczególnie rejon kieszeni marynarek. Zwykle noszę pod marynarkami (zarówno z jak i bez podszewek).

Też macie z tym problem? Bo najwyraźniej muszę kardigan ogolic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BrotherM napisał:

Mam kardigan z wełny merino od jakichś już 2 miesięcy. Mechaci się i to sporo. Głównie na torsie, szczególnie rejon kieszeni marynarek. Zwykle noszę pod marynarkami (zarówno z jak i bez podszewek). Też macie z tym problem? Bo najwyraźniej muszę kardigan ogolic...

U mnie wszystkie dzianiny (różnych firm, też z wyższej półki niż SuSu) mechacą się lekko w okolicy lewej wewnętrznej kieszeni marynarki / kurtki, zatem tak może być i jest to kwestia interakcji anatomii z odzieżą a nie jakości sweterków. Nie jest to jakiś duży problem, golarka do ubrań Philipsa (poleca też chyba na forum) doskonale sobie z tym radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy,

W pierwszej kolejności chciałbym się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post na forum. W związku z nadchodzącymi weselami i obroną na studiach postanowiłem zakupić pierwszy porządny garnitur, wybór padł na suitsupply. Przeczytałem wszystkie strony wątku i zamówiłem Lazio w rozmiarze 24. 

Moje wymiary:

Wzrost 173cm

Waga 72kg

Klatka 98 cm

Talia 83cm

Pas 84cm

Dodam jeszcze, że sporo ćwiczę na siłowni, więc mam dość atletyczną sylwetkę. 

received_1560065470683975.thumb.jpeg.35f2d607b3835adffaac49d0634c3b1e.jpeg

received_1560065430683979.thumb.jpeg.f88a315acdac55e54c293181f98083a7.jpegreceived_1560065437350645.thumb.jpeg.930ea116d36fec2e38fc44109e3de6e5.jpegreceived_1560065474017308.thumb.jpeg.63ec898596ed8e00c9a871cdb2fc46a2.jpegreceived_1560065477350641.thumb.jpeg.d2b582490f7dd1912157fe7fde7ecdcf.jpeg

Chciałbym Was prosić o ocenę i porady. Osobiście wydaje mnie się, że chyba 46 będzie bardziej odpowiedni. Jedynie martwię się o spodnie, ponieważ w przypadku rozmiaru 24 w pasie jest jednak 86 cm i mam niewiele luzu. 

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy lubią sklepy stacjonarne i jeszcze nie wiedzą, jest dobra wiadomość: SuSu otwiera w czerwcu 2017 nowy sklep w Berlinie. Dystans dla Was już coraz mniejszy. Można będzie mierzyć ile wlezie. :-D Dla mnie osobiście ekspansja SuSu jest niebezpieczna, bo otwarto w tym roku nowy sklep w Monachium. Na razie trzymam się twardo. To niebezpieczne dla portfela, no i przy każdym zakupie w sieciówce oddala się jakoś ewentualne bespoke. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, 

miałem okazję ostatnio ubrać marynarkę 48 napoli, znajomego. Zastanawiam się nad garniturem na własny ślub i tutaj prośba do Was: jak wg. Was leży na mnie marynarka w tym rozmiarze? Proszę nie zwracać uwagi na resztę stroju, ponieważ wszystko jest z innej parady :) Pozdrawiam

12345.jpg

1234.jpg

123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MatC napisał:

Cześć Panowie, 

miałem okazję ostatnio ubrać marynarkę 48 napoli, znajomego. Zastanawiam się nad garniturem na własny ślub i tutaj prośba do Was: jak wg. Was leży na mnie marynarka w tym rozmiarze? Proszę nie zwracać uwagi na resztę stroju, ponieważ wszystko jest z innej parady :) Pozdrawiam

Dobrze leży. Niedoskonałości w układaniu się pleców do poprawy dość prostymi poprawkami krawieckimi. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2017 o 18:13, marzarz1 napisał:

Szanowni koledzy,

W pierwszej kolejności chciałbym się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post na forum. W związku z nadchodzącymi weselami i obroną na studiach postanowiłem zakupić pierwszy porządny garnitur, wybór padł na suitsupply. Przeczytałem wszystkie strony wątku i zamówiłem Lazio w rozmiarze 24. 

Moje wymiary:

Wzrost 173cm

Waga 72kg

Klatka 98 cm

Talia 83cm

Pas 84cm

Dodam jeszcze, że sporo ćwiczę na siłowni, więc mam dość atletyczną sylwetkę. 

received_1560065470683975.thumb.jpeg.35f2d607b3835adffaac49d0634c3b1e.jpeg

received_1560065430683979.thumb.jpeg.f88a315acdac55e54c293181f98083a7.jpegreceived_1560065437350645.thumb.jpeg.930ea116d36fec2e38fc44109e3de6e5.jpegreceived_1560065474017308.thumb.jpeg.63ec898596ed8e00c9a871cdb2fc46a2.jpegreceived_1560065477350641.thumb.jpeg.d2b582490f7dd1912157fe7fde7ecdcf.jpeg

Chciałbym Was prosić o ocenę i porady. Osobiście wydaje mnie się, że chyba 46 będzie bardziej odpowiedni. Jedynie martwię się o spodnie, ponieważ w przypadku rozmiaru 24 w pasie jest jednak 86 cm i mam niewiele luzu. 

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi. 

Przyszedł rozmiar 46, więc pozwolę sobie dorzucić zdjęcia. Bardzo bym prosił o Wasze opinie, jako że wybieram się do krawca, pana Michała Stenki, w najbliższych dniach. Osobiście skłaniam sie ku rozmiarowi 46. Ramiona są lepiej dopasowane, długość również wydaje się być bardziej odpowiednia ale jako nowicjusz mogę się mylić.

received_120332000820968921.thumb.jpeg.ed9c210782a157bd358ab638ac1dbf25.jpegreceived_120332000916650367.thumb.jpeg.c0d6d689cd2838c571b49e462eadf6a9.jpegreceived_120332000844364673.thumb.jpeg.e18e2f398a7ce759bdef6717a9171eb5.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marzarz1 napisał:

Przyszedł rozmiar 46, więc pozwolę sobie dorzucić zdjęcia. Bardzo bym prosił o Wasze opinie, jako że wybieram się do krawca, pana Michała Stenki, w najbliższych dniach. Osobiście skłaniam sie ku rozmiarowi 46. Ramiona są lepiej dopasowane, długość również wydaje się być bardziej odpowiednia ale jako nowicjusz mogę się mylić.

 

Zdecydowanie 46 lepiej wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.