Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za informacje i za zdjęcia!
Nie wiem, co o tym sądzą forumowi eksperci, ale marynarki na zdjęciach wyglądają na dosyć długie. Na zdjęciach ze strony SuSu górne krawędzie kieszeni marynarek znajdują się dobre kilka centymetrów powyżej linii pasa. U ciebie - są niżej.
Zawsze zamawiasz z SuSu rozmiar 44? Próbowałeś może kiedykolwiek któryś z tych krótszych rozmiarów (2X)?


Nie próbowałem krótszych rozmiarów, bo są zbyt duże - nie ma krótkiego odpowiednika 44.

Co do dyskusji na temat sięgania nasady kciuka, obie marynarki według tej metody są dobrej długości, lub nawet (Havana po skróceniu) ciut zbyt krótka - ale nie do końca ufam tej metodzie, mam długie ręce w stosunku do tułowia. Sam też musisz ocenić długość na sobie na oko, bo przy podobnym wzroście możemy mieć zupełnie inne proporcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MateuszT. napisał:

 Sam też musisz ocenić długość na sobie na oko, bo przy podobnym wzroście możemy mieć zupełnie inne proporcje.

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Wkrótce zamówię zapewne coś z rozmiaru 44 i dam znać, jak wygląda w moim wypadu kwestia długości marynarki. Problem polega jednak na tym, że ciągle brakuje rozmiaru 44 z tych marynarek, które wpadły mi w oko. :)

Przy okazji: czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tenisówkami SuSu. Cena niemała. A jak z jakością? I z rozmiarami? Jeśli ktoś zamówił takie buty, byłbym wdzięczny z podanie rozmiaru i długości wkładki w cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, drodzy Koledzy proszę Was o pomoc w doborze odpowiedniej rozmiarówki w SuitSupply. Obecnie szukam garnituru na ślub, który odbędzie się w sierpniu. Mam 178 cm wzrostu, 64 kg wagi, 96 cm w klatce, 85 cm w talii, 88 cm w pasie i lordozę lędźwiową - brzuch zatem niby prosty ale lekko wystający. Size Advisor podpowiada mi, że rozmiar właściwy dla mnie to 42. W polskich salonach ślubnych sugerowano mi rozmiar 46. Rozważam zakup garnituru Napoli lub Lazio:

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-granatowy-gładki/P5229M.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Klasyczne-Napoli

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-granatowy-gładki/P5177.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Klasyczne-Napoli

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-granatowy-gładki/P5164.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Klasyczne-Lazio

Na pierwszy rzut oka po zdjęciach najbardziej podoba mi się faktura z drugiego linku. Czy ktoś z Was porównywał może ze sobą te garnitury i ich odcienie? I jaka w Waszej ocenie byłaby dla mnie najodpowiedniejsza rozmiarówka w SuSu?

PS. Jak próbowałem sobie coś przypasować po rozpiskach to stawiałbym na 44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bokieł

Size advisor jest niewiarygodny. Mi sugeruje 50 albo 52, gdy noszę 106. :D

Raczej brałbym 46. W 44 za mało luzu (miałem podobne przygody przy pierwszym zamówieniu, więc te ok. 8-10 cm dodaj sobie do klatki i wyjdzie Tobie rozmiar 46). Po wymiarach jeszcze sprawiasz wrażenie osoby typu skinny fat (niby niedowaga, ale ten pas), faktycznie masz tyle w pasie?

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem raz jeszcze i teraz w pasie wyszło mi 84-85 cm (mierząc 4 palce pod pępkiem, tak jak to radzą na SuSu) a talia 82 cm w najwęższym miejscu ale to sporo wyżej nad pępkiem. Faktem jest, że chociaż dużo i regularnie biegam (dzisiaj zaliczyłem półmaraton) to za nic w świecie nie mogę pozbyć się brzucha z tych okolic :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bokieł

Zmierz sobie najlepiej dobowe minimum i maksimum w pasie, wyciągnij średnią i ten wymiar przyjmij. 46 powinna Tobie spasować, ewentualnie domów 44, ale ta raczej będzie za ciasna.

A co do problemów z brzuchem? Cóz, mówisz, ze dużo i regularnie biegasz na wytrzymałość. W tym zapewne tkwi problem, jak to często paradoksalnie bywa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrotherM dzięki za pomoc z rozmiarówką :) zmierzyłem sobie pas jeszcze dzisiaj rano i wyszło 84 cm, więc zakładam, że średnia będzie pi razy oko 85 cm. Przyjmuję zatem rozmiar 46 i w tym momencie rozwiązuje się kolejny problem, bo z 3 garniturów, które wcześniej podałem, tylko jeden z nich jest w tym rozmiarze ;) Dzięki raz jeszcze za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bokieł napisał:

@BrotherM dzięki za pomoc z rozmiarówką :) zmierzyłem sobie pas jeszcze dzisiaj rano i wyszło 84 cm, więc zakładam, że średnia będzie pi razy oko 85 cm. Przyjmuję zatem rozmiar 46 i w tym momencie rozwiązuje się kolejny problem, bo z 3 garniturów, które wcześniej podałem, tylko jeden z nich jest w tym rozmiarze ;) Dzięki raz jeszcze za pomoc.

Bardzo słuszny wybór, mam zbliżone wymiary (174 cm i 65 kg), ok. 98 cm w klatce i w życiu nie wcisnąłbym się w ramionach w 44 w Napoli. Biorąc pod uwagę wszystkie wymiary, które podałeś, jestem pewien że rozmiar 46 powinien leżeć super.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też spróbuję sięgnąć rady dotyczącej rozmiaru, bo mam problem z rozmiarówką SuSu. Jestem szczupły i w miarę wysoki (186 cm, 72 kg, ok. 95 cm w klatce i ok. 80 cm w pasie). Strona SuSu uparcie proponuje mi rozmiar 44, co wydaje mi się kompletnym nieporozumieniem. Zastanawiam się raczej nad 46 (do tego wydłużenie rękawów, bo zdaje się, że jest to możliwe - o 1,5 cm?) i zaakceptowanie dość krótkiej (74 cm) jak na mój wzrost marynarki lub 48 (i jej wytaliowanie). Dodam, że długość rękawa, która mi odpowiada to jakieś 63,5-64 cm, a długość marynarki to najlepiej 75-76 cm. W rozmiarach long niestety wszystko startuje chyba od osób ok. 190 cm wzrostu w górę. W rozmiarówkach typu wzrost/talia korzystam z 182/96. Być może jest na forum ktoś o podobnej posturze z doświadczeniem z SuSu?

To co piszę tyczy się oczywiście najpopularniejszych modeli, takich jak Havana czy Hudson. Np. Washington jest dłuższy i tam 46 wydaje się bardzo dobrze dograny do mnie, ale ani SuSu nie oferuje prawie w ogóle takich marynarek, ani fason nie jest zbyt interesujący jak na casualową marynarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z Was praktyczne porównanie pomiędzy modelem Hudson, a klasyczną Havana ?

Planuje kolejne zakupy w SS (niestety online) i zastanawiam się nad modelem Hudson, którego zawsze unikałem z racjami mojego wysokiego wzrostu.

Wydaje mi się, że Hudson ma guzik wyżej niż pozostałe modele (np. Washington), a poza tym, że przez krój klap lepiej nadaje się dla niższych (i tęższych osób). Jakieś opinie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasyczny Hudson vs. klasyczna Havana 

Hudson ma IMHO niżej guzik od Havany (bazując na posiadanych kilku marynarkach obu modeli). Sam krój i proporcje uważam za bardziej udane w Hudson. Krój klap rzecz gustu. Raczej na szczupłych osobach może wyglądać gorzej, niż na wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Na szczupłych gorzej niż na wysokich ? no właśnie, pytanie jak będzie leżeć na szczupłych i wysokich :) 

Teoretycznie Washington uchodzi za krój dla niższych i tęższych, a na mnie leży idealnie. 

Na zdjęciach na stronie ss Hudson wygląda, jakby rozszerzała się od guzika w dół znacznie bardziej niż klasyczna Havana (chociaż wg tabeli rozmiarów są identyczne).

No nic, póki nie założę pewnie się nie przekonam :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę o krojach :)

Washington jest dłuższy delikatnie od innych krojów, zatem teoretycznie lepiej pasuje na wyższe osoby. Ponadto wypełnienie w ramionach nie dodaje uroku niższym/tęższym. Zatem to, że leży dobrze na Tobie jest raczej potwierdzeniem reguły.

porównanie Hudson i Havany na zdjęciach z https://the-young-cloth.tumblr.com (gość jest dość szczupły):

tumblr_ooqxmr4REa1tdpfnno1_1280.jpg

tumblr_op9jkpYOUo1tdpfnno1_1280.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
z innego tematu przekierowano mnie tutaj, więc prosiłbym o ocenę co ewentualnie poprawiać w 2 garniturach Suitsupply. 

Z moich odczuć:

  • dobrze się czuję w jednym i drugim; swobodnie, bez poczucia pływania w garniturze, bez opięcia w barkach, talii czy udach
  • wydaje mi się, że szerokość pleców na styk; w rękawach więcej luzu
  • spodnie do skrócenia, nieco szerokie w pasie
  • zastanawiam się, czy rękawy w grafitowym są ok; jakieś takie marszczenia się robią

Przepraszam za jakość zdjęć. Jeśli nic nie będziecie mogli na ich podstawie podpowiedzieć, to postaram się o lepszą jakość. 
 

LAZIO grafitowy:

5908f104bbdea_Laziografit1.thumb.jpg.9f395b32320305d7d9576e5bdc332869.jpg 5908f1122b4bd_Laziografit2.thumb.jpg.d2b5e78da5d967b66780eac9bcafc709.jpg 5908f12054b12_Laziografit3.thumb.jpg.c9fe917180be3c0e2dcf82a316dd7526.jpg

NAPOLI granatowy pepitka

5908f13c43e03_Napoligranat1.thumb.jpg.771a58f76170bdcc3d57551866bb26f1.jpg 5908f15d82a29_Napoligranat2.thumb.jpg.7066bbe2ed33d89fc264f03fdd6f1446.jpg 5908f175c6e58_Napoligranat3.thumb.jpg.17c6b015775e7fc46f6448b76306242f.jpg

Kolega @Ernestson podpowiadał, żeby skrócić spodnie i zwęzić je w pasie. 

Z góry wielkie dzięki za ewentualne dodatkowe sugestie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.