Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Pablo84 napisał:

Do zadawania takich pytań jest temat "Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi". Poza tym ciężko jest odpowiedzieć na tak ogólnikowo zadanane pytanie. Jakościowo to chyba bardzo podobna półka.

Być może, jednak szybkość realizacji i możliwości wymiany na + dla SuSu .

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, secondhand_man napisał:

Być może, jednak szybkość realizacji i możliwości wymiany na + dla SuSu .

Moim zdaniem trafnie opisałeś źródło sukcesu SuSu.  Oprócz materiałów i krojów właśnie szybkość realizacji i  bezproblemowa wymiana to jest to za co  SuSu jest lubiane.

@robin Możesz spróbować trafić swój krój i rozmiar od SuSu i w przypadku gdy Ci nie będzie pasować bez problemu odesłać. Tym bardziej jeśli zależy Ci na czasie,   zamówienie w preorderze   zawsze  zajmuje  "trochę" czasu ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, secondhand_man napisał:

Być może, jednak szybkość realizacji i możliwości wymiany na + dla SuSu .

Z drugiej jednak strony Miller daje możliwość zmierzenia garnituru na miejscu (przynajmniej w większych miastach), co dla zwolenników klasycznych sposobów sprzedaży może mieć znaczenie. Do tego wspieramy polskie, a nie chińskie szwalnie ;) Co nie zmienia oczywiście faktu, że SuSu bije póki co na głowę Millera jeśli chodzi o szerokość oferty i, mimo wszystko, design. Na pewno w przedziale cenowym 1500-2000 obie firmy do bardzo poważnego rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę pytanie w stylu: co jest lepsze, Żubrówka czy whisky; trochę tych whisky jest...

SS ma w ofercie garnitury gorsze od Phoenixa Milera (podstawowe Napoli) i lepsze (Hartford), co zresztą odzwierciedla cena. Jeśli porównywać Phoenix i Lazio (mam oba), różnice tkwią w szczegółach i na pewno obie propozycje zdecydowanie wyróżniają się na tle sieciówek z galerii handlowych. Jak mawiają w obcojęzycznych internetach, you can't go wrong either way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, andrzeii napisał:

Pytanie za sto punktów, czy ktoś miał na sobie madisona z wełny iTraveller od Cerruti? No i czy zupełny brak podszewki obniża jego formalność? 
 

Mam model Havana z tego materiału. Powiedziałbym raczej, że sam materiał jest nieformalny, brak podszewki w tej kwestii to raczej sprawa drugorzędna. Materiał ma otwarty splot.

13 godzin temu, robin napisał:

Ok rozumiem moje pytanie rzeczywiście nie było zbyt precyzyjne. Dzieki za odpowiedź.

 

Na dzień dzisiejszy nie mam nic z SuSu i stąd drugie pytanie: Czy któryś z modeli ma spodnie z choć trochę wyższym stanem?

 

11 godzin temu, Hargin napisał:

@robin dotychczas że standardowych krojów tylko Washington (nie wiem czy nadal)

Mam garnitur Washington z ostatniej kolekcji jesień/zima. Ten model ma wyższy stan niż pozostałe. Modele Havana, Lazio też nie mają spodni biodrówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzaliście kiedyś na ile marynarki SuSu trzymają rozmiarówkę? Kupiłem marynarkę od kolegi @BrotherM Havana w rozmiarze 52 i leży na mnie idealnie mimo, że obawiałem się że będzie za duża (wg rozmiarówki ma 114 klatce a ja mam raptem 100) więc z ciekawości przemierzyłem ją dokładnie i wychodzi mi jak nic że to rozmiar 50 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FONos napisał:

Czy sprawdzaliście kiedyś na ile marynarki SuSu trzymają rozmiarówkę? Kupiłem marynarkę od kolegi @BrotherM Havana w rozmiarze 52 i leży na mnie idealnie mimo, że obawiałem się że będzie za duża (wg rozmiarówki ma 114 klatce a ja mam raptem 100) więc z ciekawości przemierzyłem ją dokładnie i wychodzi mi jak nic że to rozmiar 50 :)

Wydaje mi się, że tu nie ma pomyłki Susu. Widziałem zdjęcia tej marynarki na @BrotherM i on mając z tego co pamiętam 108cm w klatce jeszcze się w nią mieścił (a Havana rozmiar 50 ma w tym miejscu 110/111cm, więc było by z tym ciężko). W wątku o Lancerto piszesz, że nie dajesz rady zapiąć się w koszulę o rozm.40, a one mają podobną talię co Havana rozm. 50, więc też by była dla Ciebie za ciasna.

 

Edit:

Wypowiedź @Hargin też jest nie do końca prawdziwa, bo z tego co kojarzę różnice w wymiarach wcześniej, a teraz to 1cm. Rozmiar 50 nie odpowiada więc dawnemu 52. 

Pamiętać należy jedynie, że różnice w dwóch różnych egzemplarzach tego samego modelu i rozmiaru mogą wynosić +-2cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pablo84 napisał:

Wydaje mi się, że tu nie ma pomyłki Susu. Widziałem zdjęcia tej marynarki na @BrotherM i on mając z tego co pamiętam 108cm w klatce jeszcze się w nią mieścił (a Havana rozmiar 50 ma w tym miejscu 110/111cm, więc było by z tym ciężko). W wątku o Lancerto piszesz, że nie dajesz rady zapiąć się w koszulę o rozm.40, a one mają podobną talię co Havana rozm. 50, więc też by była dla Ciebie za ciasna.

Jak przemierzyłem tą marynarkę w rozmiarze 52 to wszystkie wymiary ma dokładnie wg tabeli z rozmiaru 50 (o ile talie czy klatkę może trudniej zmierzyć i jest w tym jakaś niedokładność ale długość marynarki to prosty pomiar). Jedynie w tali ma zamiast 99 właśnie 101 (czyli w ramach tolerancji szycia +/- 2cm) stąd dla mnie idealnie wręcz :). Poza tym ten materiał jest miękki, lejący, ładnie się układa co też ma duże znaczenie. Z Lancerto wziąłem marynarkę w rozmiarze 50 i powinna mieć 101 w talii a ma właśnie w ramach tolerancji szycia tylko 99 i już jest lekko ciasna (na styk) a do tego materiał 50% lnu jest sztywny i już nie układa się tak ładnie i mimo różnic w wymiarach w porównaniu do SuSu na poziomie zaledwie 2 cm leży o wiele gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo84: nieładnie zarzucać nieprawdę ;-)

 

Jak dobrze poszukasz to pewnie w ofercie SuSu znajdziesz jeszcze ten sam model w różnych rozmiarówkach (powinny być Hawany w starym wykroju). Niestety nie mam skopiowanych tabel rozmiarowych sprzed roku (zmiana nastąpiła z kolekcją SS2016), ale doświadczyłem i sprawdziłem na własnej skórze (w sumie na podstawie 16 garniturów SuSu). 

Natomiast nie zgodzę się z teorią rozrzutu w wykonaniu tego samego rozmiaru. Wymiary SuSu są bardzo powtarzalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Havana rozmiar 25, którą kupowałem w jesienią 2015r. miała wg tabeli rozmiarów 111cm w klatce, obecnie tabela dla tego modelu pokazuje 110cm. Nie jest więc to różnica aż jednego rozmiaru 😉.

Natomiast zawsze istnieje prawdopodobieństwo pomylenia metek w szwalni, mimo wszystko pozostaję przy swoim zdaniu, że raczej w tym konkretnym przypadku rozmiar 52 to rzeczywiście 52 (opinia na podstawie zdjęć kolegi BrotherM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITd... itd... noszę Lazio 26 z 2014r . ... i identyczne w wymiarze Lazio rozmiar 27 z 2016r. Havanę z 2015 w rozmiarze 27 noszę bez korekt, a z 2016 w tym samym rozmiarze musiałem puszczać w talii... i bynajmniej nie oceniam tego na podstawie zdjęć :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FONos @Pablo84

Jak już mnie wywołujecie. ;) Pomijając jakiś kuriozalny przypadek błędnej metki (w tej była 52), to akurat mam jeszcze 104 z Lancerto i różnicy w rozmiarze nie widziałem, po rozłożeniu jednej na drugiej - to samo. W marynarkę dla osoby z klatką w okolicach 100 cm (rozmiar 50 / 100) w życiu bym nie wszedł. Klatka mi ostatnimi czasy lata w przedziale 107.5 - 109 cm, wiec jakoś trudno mi uwierzyć, że ten przypadek mógł się zdarzyć. Może rzecz tkwi w szczątkowej podszewce? Pomijam kwestie techniki dokonywania pomiaru ubrań, tutaj też łatwo o pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BrotherM napisał:

 W marynarkę dla osoby z klatką w okolicach 100 cm (rozmiar 50 / 100) w życiu bym nie wszedł. Klatka mi ostatnimi czasy lata w przedziale 107.5 - 109 cm, wiec jakoś trudno mi uwierzyć, że ten przypadek mógł się zdarzyć. Może rzecz tkwi w szczątkowej podszewce?

Havana dla rozmiaru 50 w klatce ma 110 cm w klatce więc spokojnie mogła być na Ciebie dobra :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FONos

Mnie tu na forum już z błędu wyprowadzili co do tego, iż to są wymiary marynarek, a nie klatek ludzkich, stąd wątpię by 1 cm na koszulę, podkoszulek oraz ew sweter wystarczył. ;)

W tej klatka była ok, ale mnie po prostu w łopatki cisła i a w rezultacie nazbyt napinały się mięśnie pleców, co jest po prostu męczące. Po przeskoku na 106 (bodajże 3 cm) więcej - problem nie istnieje.

Najważniejsze że leży na Tobie dobrze, acz możesz tam dochodzenie porobić. Może faktycznie gdzieś SuSu się walnęło z rzeczywistymi wymiarami dla tych samych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.