Skocz do zawartości

[JAROSŁAW KONASZEWSKI, GDAŃSK] Klasyczny garnitur 2 cz.


isak.borg

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy,

poniżej przedstawiam efekt zlecenia realizowanego u Pana Jarosława Konaszewskiego z Gdańska.

ZAŁOŻENIA

Jak na pierwszy projekt bespoke, były standardowe - miał to być klasyczny granatowy zestaw z dodatkową parą spodni w kolorze brązowym do zestawów koordynowanych.

Marynarka : taliowana, na 2 guziki, z umiarkowanie wysoką kozerką (pierwszy guzik na splocie słonecznym), 2 szlicami z kontrastową podszewką.

Spodnie (od zestawu) : wysoki stan (pas 1 cm powyżej pępka), długość na jedno załamanie, z 2 zakładkami, bilonówką, z guzikami na szelki, z tyłu 1 kieszeń bez patki, 19 cm dołem

Spodnie (brązowe ) : niższy stan niż spodnie od zestawu(2 cm poniżej pępka), długość bez załamania, bez zakładek , z bilnówką, ze szlufkami na pasek, z tyłu 1 kieszeń bez patki.

Z takim zamiarem umówiłem się na pierwsze spotkanie, które miało się odbyć pod koniec września 2012 w salonie Pana Jarka na ul. Opata Jacka Rybickiego w Gdańsku-Oliwie.

REALIZACJA ZLECENIA

Przy składaniu zamówienia Pan Jarek, odradził tak wysoką kozerkę, zaproponował obniżenie o „ parę centymetrów”, argumentując to tym, że przy tak niskim wzroście (176 cm) nie powinienem mieć takiej wysokiej kozerki. Również odradził spodnie z niższym stanem i z bilonówką wszywaną bez zaszewek. W związku z jego sugestiami 2 para spodni stała się kopią spodni od zestawu, tyle że w założeniu odrobinę krótszą i ze szlufkami.

Materiał wybrałem z posiadanych przez Pana Jarka próbników Holland & Sherry. Wybór padł na Target Super 120's Luxury Worsted 310 grm z próbnika na 2012 r.

W zamiarze miało Odbyć się łącznie 5 spotkań: ustalenie projektu i zebranie miary, 2x przymiarka marynarki, osobno przymiarka spodni, odbiór. Czas oczekiwania na realizacje zamówienia to 2 miesiące, a czas jego realizacji to 3 tygodnie.

Odbiór w moim przypadku niestety jeszcze się przedłużył, gdyż przy odbiorze, okazało się, że spodnie na szelki nie mają guzików , a marynarka nie ma butonierki , w związku z czym konieczna była jeszcze jedna dodatkowa wizyta.

Poniżej przedstawiam efekt (nie) finalny , uwieczniony na szybkich zdjęciach.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://imageshack.us/a/img845/9125/b0001955.jpg

WNIOSKI

Marynarka- w mojej ocenie jest mało taliowana, na co zwróciłem uwagę przy odbiorze i czuję że jest za duża. Według krawca większe taliowanie spowodowałoby uwydatnienie mojego tyłka i zebranie paru cm uważa za błąd.

Ponadto, ewidentne mankamenty to : widoczne marszczenia na łopatkach, które dopiero zauważyłem po zrobieniu zdjęć oraz lekka fałda nad górnym guzikiem (nie było to widoczne na 2 przymiarce, a przy odbiorze nie miałem jak tego zobaczyć). Nawet nie wiem czy jest to możliwe do zniwelowania. Z tego co czytałem, takie marszczenia powstają w przypadku skrojenia za małego tyłu w porównaniu do przodu.

Spodnie od zestawu wydają mi się w porządku, poza guzikami na szelki. Są wszyte zbyt blisko siebie i za bardzo z przodu

Spodnie brązowe po 1 założeniu i przejrzeniu zdjęć wydają mi się za długie i za szerokie od kolan w dół jak na wybór do zestawu koorydynowanego, co trochę mnie dziwi, bo mają już 19 cm dołem.

Jeżeli mielibyście jeszcze jakieś spostrzeżenia będę wdzięczny za poradę lub krytyczną ocenę moich spostrzeżeń.

Pozdrawiam

IB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Ci się, że guziki umieszczone są nieco zbyt wysoko?

Na drugim zdjęciu widać jakby rękaw marynarki był skrojony pod skosem, czy to tylko takie ułożenie?

Spodnie brązowe rzeczywiście za długie

No i tradycyjny problem polskich krawców z nadmiarem materiału na plecach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ isak

brawa za prezentacje na forum.

Co do marynarki:

1. faktycznie guziki powinny być przesunięte w dół. Teraz są za wysoko jak na marynarkę z dwoma guzikami. Przesunięciu guzików powinno równocześnie towarzyszyć analogiczne obniżenie kieszeni.

2. Co do taliowania to uwagę krawca bym jednak rozważył zanim poprosisz go w kolejnej realizacji o mocniejsze taliowanie.

Co do spodni:

Przy Twojej posturze skracanie i forsowanie wąskich nogawek nie wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Zastanów się nad szerokościa 20 cm. Wówczas przy tej długości spodni łagodniej by opadł na buty, niwelując wielokrotne zmarszczenia.

pozdrawiam,

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje za sugestie.

Co do guzików na szelki, to tak jak wskazałem w 1 poście, wiem, że są wszyte nieprawidłowo.Brązowe spodnie skrócę w pierwszej kolejności, a ze zwężaniem póki co dam sobie spokój.

Jeżeli chodzi o kwestię zbyt wysoko wszytych guzików i kieszeni, to czy na tym etapie da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa za ambitne podejście do kwestii zdjęć :)

Co do uwag, dodałbym, że spodnie z tyłu na siedzeniu mają nadmiar materiału i nie napinają spodni z tyłu, tam powinna być ładna, w miarę prosta linia aż do nogawki (zdjęcie z boku)

Guziki szelek powinny mieć większy rozstaw.

Marszczenia na łopatkach zniwelujesz dając węższe ramiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem w moim poprzednim poście, jeżeli chodzi o techniczną możliwość przeszycia guzików :? . Oczywiście chodzi mi o to, czy da się na tym etapie zaradzić problemowi powstałej fałdy nad górnym guzikiem poprzez przesunięcie guzika/ków?

Fałda to problem z kołnierzem, przeszycie guzików nic nie da. Czy mógłbyś zrobić zdjęcie en face w marynarce zapiętej jedynie na dolny guzik? Z Twojego pierwszego postu wynika, że jest on umiejscowiony tam gdzie powinien być górny. Ja tę marynarkę nosiłbym właśnie tak, nieszablonowo z rozpiętym górnym guzikiem. Na dorobienie 3-go nie ma już miejsca, więc nie zaradzisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi zabrać głos w tym wątku.

Jestem "ciekawy" czy ta pozycja do zdjęć jest dla Pana pozycją zasadniczą i czy przy przymiarkach lub w towarzystwie przy rozmowie na stojąco, też przyjmuje pan taką postawę.

To też może niestety mieć znaczenie dla oceny tego garnituru jako całości.

Proponuję jeszcze jedną sesję , bardziej na luzie i w bardziej naturalnych dla Pana pozach.

Wtedy będzie można ocenić obiektywniej pracę Pana Krawca , którego uwagi w Pana stronę były uzasadnione.

Pozdrawiam i życzę w tym roku udanych inwestycji w swój wizerunek.

Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja górnego guzika została zaproponowana przez krawca. Ja myślałem o wyższej pozycji, jak widać błędnie, ale krawiec odradził taki zabieg, zatem nie doszło do przesunięcia guzików. Być może początkowo źle to wyjaśniłem.

Co do dodatkowych zdjęć w innych pozycjach to w gruncie rzeczy nie uważam, że ustawienie się w inny sposób spowoduje, że garnitur zacznie się inaczej układać. Zdjęcia zostały wykonane w pozycji wyprostowanej z minimalnie odchylonymi rękami i odrobinę szerzej rozstawionymi nogami niż zwykle. Zależało mi na surowym materiale, umożliwiającym obiektywne spojrzenie na pracę krawca. Pozycję bardziej swobodne , na luzie mogłyby tylko zaburzyć odbiór (skrzyżowane ręce, ręce w kieszeni, etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Generalnie odnoszę wrażenie że w Twoim projekcie nie wiele jest "ręki" Pana Konaszewskiego. Za dużo niedociągnięć. Nie mógł nawet skontrolować jakości wyorbu który sygnuje własnym nazwiskiem?

Za to widać że Ty sam masz jakąś wizję i to jest pozytywne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.