Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Herring Shoes


zw1920

Rekomendowane odpowiedzi

Widać że trzeba śledzić ich ofertę na bieżąco: np. na samym początku nie było tam przecenionych tobacco calf Kingsbridge a teraz nagle pojawiły się w ofercie. A tak na marginesie to czy ktoś może powiedzieć która firma robi dla nich ten model? Loake może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad nimi zastanawiałem, bo nie mam żadnych navy/niebieskich butów do (smart) casualu. Ostatecznie jednak nie kupię. Nie podoba mi się to jak umieszczony jest medalion (z przodu czubka a nie na górnej częsci palców). Jakoś dziwnie to dla mnie wygląda.

Poza tym już zakosiłem z wyprzedaży te przepiękne brogsy z kolekcji 1966: http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=55&shoeid=7076 i te loafersy Churcha: http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=4&catid=47&shoeid=7513&selectedsizeid=4&selectedfitid=2&stype=1

Przyszły jak byłem w górach, a sąsiadki nie ma, więc odbiorę jutro. Oczywiście wrzucę pierwsze wrażenia i reckę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Twoja opinia na temat medalionu. Musze jednak przyznac szczerze, ze Stow w Acorn jest jednym z moich ulubionych butow, gdyz bardzo dobrze lezy mi na nodze. Jezeli do tego doloze ten niebieski kolor i ta atrakcyjna cene…… Chetnie dorzucilbym jeszcze zielone ale 5 par w ciagu miesiaca to juz przesada. Musze sie pozbyc kilku par butow gdyz widze ze tylko leza w pudlach i nosze je czasami z powodu wyrzutow sumienia.

 

 

Gratuluje zakupow - bardzo ladne buciki. AS Fiennesa - bardzo ladny model. Ja jednak musze sie wstrzymac z butami eleganckimi gdyz w chwili obecnej ma ich bardzo duzo co powoduje ze para jest noszona max 10 dni w roku. 

 

Loafersy - swietny model - myslalem i czyms podobnym w Navy ale musze dojzec do tej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny model 1966, ile obniżyli?

Do 195 funtów :). Jako, że kilka razy odświeżałem stronę dwa tygodnie temu, to pewnie dlatego udało mi się je dorwać.

Zgadzam sie z Twoja opinia na temat medalionu. Musze jednak przyznac szczerze, ze Stow w Acorn jest jednym z moich ulubionych butow, gdyz bardzo dobrze lezy mi na nodze. Jezeli do tego doloze ten niebieski kolor i ta atrakcyjna cene…… Chetnie dorzucilbym jeszcze zielone ale 5 par w ciagu miesiaca to juz przesada. Musze sie pozbyc kilku par butow gdyz widze ze tylko leza w pudlach i nosze je czasami z powodu wyrzutow sumienia.

 

 

Gratuluje zakupow - bardzo ladne buciki. AS Fiennesa - bardzo ladny model. Ja jednak musze sie wstrzymac z butami eleganckimi gdyz w chwili obecnej ma ich bardzo duzo co powoduje ze para jest noszona max 10 dni w roku. 

 

Loafersy - swietny model - myslalem i czyms podobnym w Navy ale musze dojzec do tej decyzji.

Sam nie wiem czy będę jakoś specjalnie często nosił te eleganckie, bo też właściwie zaczynam całą przygodę, ale jakoś dalem się skusić. Jeżeli będą dobrze leżeć, to potraktuję to w kategorii "inwestycj" długoterminowej.

Loafersów typowych szukałem bardzo długo, ale tańsze wersje miały wystające elementy szycia itp, a jako, że jakichś już potrzebowałem wg poardnika mr vintage, to zakupiłem. Ten zakup na pewno będę często używał, jeżeli będą dobrze leżały. Mam jeszcze monki na lato, ale strasznie ciasne i bede je sprzedawał. Tak wiec z jedna albo dwie pary na lato jeszcze będę kupował. Właśnie jakieś navy. I chyba jakieś camel/beige tassel. Ale to dopiero na letniej wyprz, bo 3 pary w miesiąc to też dla mnie duże zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich forumowiczów!

 

Również i ja mam pytanie dot. rozmiarówki. Chciałbym kupić ten model: http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=2&catid=86&shoeid=5125

Jest on dostępny tylko w tęgości G. Czy taka tęgość różni się znacząco od naszej typowej stosowanej np. w Wojasie, czy należy np. zmniejszyć rozmiar o 1?

Dla porównania buty z Wojasa noszę w rozmiarze 41 (na długość jest luz ok 1.5 cm, szerokość niemal na styk), a Nord - rozmiar 40 (ten jest trochę luźniejszy na szerokość, niż Wojas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do użytkownika Hibiskus.

Kiedyś mu pisałem moje uwagi na temat tęgości i z tego co wiem wybrał trafny rozmiar. Może podzieli się jakimiś doświadczeniami.

 

Napisz również do herringshoes - odpowiadają szybko i dość precyzyjnie (tym bardziej ze pytań o rozmiar pewnie mają masę).

 

Z tego co się orientuję przy wyborze tęgości G można się pokusić o pół rozmiaru w dół, ale rozmiar normalny tez powinien pasować. Moja subiektywna opinia jest taka żebyś strzelał w UK 6 G.

 

P.S. ładny wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i innym się przyda. Noszę Grodony derby brogue w rozmiarze 41. Buty są dobrze dopasowane i mimo że tęgość tego buta to G mam wrażenie, że ani krótsze ani węższe już by nie mogły być. Inne obuwie to Kazar 41, Ryłko 41 (trochę zbyt duże). Trampki  41. Szerokość stopy 11 cm, a obwód w szerokości wynosi 24,5-25 cm. Herring Reading 7UK leży w sam raz. Teraz zastanawiam się nad monkami Meerminy i prawdopodobnie wybiorę  7,5 UK czyli 41. Jakby ktoś miał coś do dodania w sprawie Meerminów to proszę o priv.

 

Edytowałem, żeby komuś nie zamącić. Mierzyłem z rana to wyszło około 27 cm na siedząco.

Edytowane przez Hibiskus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne buty!!! Wedlug mnie obie pary sa bardzo ciekawe jednak do noszenia przy innych okazjach. Wrzuc jakies zdjecie Loafersow ubranych na noge. Troszke podobny model jest w wyprzedazy u Charles Tyrwhitt - oczywiscie nie mozna ich porownywac do Churchs. Caly czas sie zastanawim na zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kilka zdjec moich Herring Stow in Navy. Bardzo ladny kolor, jednak delikatnie ciemniejszy niz na stronie Herringa. To zdjecie jest najbardzoej zblizone do orginalu:

 

post-3391-0-23430800-1389207967_thumb.jp

 

Buty sa bardzo dobrze wykonane, ale nie powinno byc to zaskoczeniem. W pudelku druga para sznurowadel, lyzka Herring, jednak nic do konserwacji (w kazdym innym przypadku botow Herringa dolaczona byla pasta lub preparat do zamszu).

 

Buty sa troszeczke delikatniejsze niz tradycyjne Trickers Stow - przypuszczam, ze jest to spowodowane zamszem kt jest delikatniejszy

 

 

 

post-3391-0-59360000-1389208304_thumb.jp

post-3391-0-67557800-1389208316_thumb.jp

post-3391-0-33543200-1389208332_thumb.jp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Church`sy genialne (kiedyś będą na mojej liście must have), ale co do brogue też nie mogę się przekonać - chyba kwestia kopyta mnie gryzie :) Buty takie jak niebieskie Stow zacznę kupować  chyba dopiero kiedy będę miał już kolekcję nazwijmy to... `podstawową`.

 

A powiedzcie jak z rozmiarówką? Czy wszystkie marki brytyjskie są konsekwentne jeśli chodzi o wymiary? Tj. np. jeśli mam parę 10F Loake to czy będą (powinny) mi też pasować 10F od Church`s czy Tickers - jak to jest z Waszymi doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie losowo. Herring do butów markowanych jako swoje (pudełko niebieskie herringa) zawsze dawał mi jakiś dodatek - albo pasta albo protektor do zamszu. Natomiast do AS czy ostatnich Churchów nic nie było.

to jestem zaskoczony!!!

 

Ja pierwszy raz nie dostalem pasty albo protektora. Moze dlatego ze pudelko i wsztskie szmatki i woreczki nie bylyHerring ale Trickers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herring chyba wrzuca te dodatki losowo. Ja ostatnio też nic nie dostałem (na szczęście mam zapas z poprzednich zamówień). A buty fajne tylko hmm gryzą mi się ze spodniami (podwinięte nogawki) ;)

To tak zle wyglada z tej perspktywy. Przyznam szczezre ze nie patrzylem na spodnie jakiem mam ubrane - chodzilo mi tylko o zrobienie zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem takie Herringi http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&catid=50&shoeid=7562&selectedsizeid=9&selectedfitid=2&stype=1

Ale niestety mają pewien "kwiatek", który mnie niepokoi - na krawędzi przyszwy jest jedna wystająca jasna nitka, a i sama krawędź przyszwy też minimalnie odstaje. Że jest to niedoróbka to fakt, ale czy faktycznie mam się tym przejmować? Czy może jednak zwrócić buty? Albo ewentualnie spróbować uzyskać zwrot jakiegoś procenta zapłaconej kwoty i udać się do szewca, jeżeli jest w ogóle możliwa ingerencja w taką "usterkę"?

Kwestia wymiany nie wchodzi już w grę, bo wyprzedali ten model.

 

K7JWenS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.