Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Herring Shoes


zw1920

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Recenzja modelu Reading

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=3064

 

Jak wszystkich, również ja zostałem zaskoczony szybkością zrealizowanego zamówienia, którego łączny czas wyniósł 21 godzin. 

Na wstępie dodam, że są to moje pierwsze buty z angielską rozmiarówką jak i w ogóle ze skórzaną podeszwą. 

 

Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka: "kurczę, trochę twarde te trepy....". Ich rozchodzenie było jednak przyjemne, bezbolesne i trwało tydzień. Obecnie buty zaliczyły już 3 całodniowe wyjścia w miasto, przy suchej pogodzie. Mogę więc wrzucić trochę zdjęć i podzielić się refleksjami.

 

Najpierw ocena:

Styl 5/5

Trwałość 4/5 (prognoza)

Wygoda 3.5/5

Czy kupił bym je jeszcze raz: zdecydowanie tak.

 

Uzasadnienie:

Styl: Pierwszy rzuca się w oczy niesamowity kolor zamszu, bardzo casualowy, który w zależności od natężenia światła daje różne odcienie. Piękne angielskie kopyto, naprawdę, nigdy nie widziałem przynajmniej u mnie w Szczecinie, takich butów w takiej cenie. Jeżeli dodać do tego fason - otrzymujemy buty, które można super skomponować z flanelą, jeansami, sztruksem, ogólnie ze wszelkimi odmianami szarości i brązu. Tutaj nie mam absolutnie nic do zarzucenia.

 

Trwałość: buty są produkowane przez Loake w Portugalii i jak wskazuje na to cena, nie są to produkty z najwyższej serii. Co mnie trochę zmartwiło to fakt jak szybko zaciera się podeszwa na nosku buta, ale w sumie może to wynikać z mojego braku doświadczenia z takim obuwiem, także nie martwię się zbytnio. Z niewielkich mankamentów to dość szybko zaczęła pękać nitka, która tak jakby trzyma przyszwę od środka, ale nie stanowi to też jakiegoś problemu i nie wpływa na komfort użytkowania. Absolutnie nie radziłbym chodzić w nich w czasie deszczu i trudnych warunków atmosferycznych. Sam zamierzam eksploatować je głównie w sezonie wiosenno-letnim i ewentualnie w suche jesienne dni. Przy prawidłowym użytkowaniu powinny wytrzymać spokojnie parę lat. Do jakości zamszu nie mam zastrzeżeń. Producent umożliwia fabryczną wymianę podeszwy.

 

Wygoda: skóra jest twarda. Z lewym butem nie mam żadnych problemów, natomiast prawy dał się we znaki i jeszcze będę musiał kombinować jak załagodzić to, że po pewnym czasie w stopie w miejscu pod przyszwą pojawia się ból. Wg mnie to jakiś mankament mojej budowy, który zniknie po solidnym rozchodzeniu. Stąd też właśnie moja ocena - jedynie 3.5 choć gdyby nie to dałbym spokojnie 4.5.

 

Reasume: Jest to typowy angielski but, który będzie stanowić idealne uzupełnienie do naszej casualowej garderoby, ale nie powinien być jej głównym filarem. Atrakcyjna cena w porównaniu do jakości. Ale nie oszukujmy się, nie jest to jakość z poziomu cenowego 1000-1500 zł. Niezdecydowanym radzę - zamawiać, nawet jak coś nie wyjdzie jest to relatywnie lepsze od złych butów za 200 GBP. Wiadomo jednak że strata 500 zł boli tak czy siak. Ostrzegam jednak by przymierzać but po raz pierwszy bezwzględnie na dywanie, gdyż po wyjściu na jakikolwiek drewniany panel szybko widać ślady zużycia i mogą być problemy ze zwrotem. Na marginesie dodam, że w paczce nie było żadnego paragonu. Ja miałem szczęście w nieszczęściu bo co prawda trafiłem z rozmiarem i tęgością (10.5 F przy mojej 29 cm stopie) ale od razu wlazłem w gumę, która była na dywanie. Choć biorąc pod uwagę to, że po zawiązaniu przyszwy nie są idealnie złączone razem, a układają się w kształt litery V mógłbym chyba zaryzykować rozmiar 10.5 G. 

 

Na wszelkie pytania odpowiem z miłą chęcią, czy to w prywatnej wiadomości, czy też na forum

 

Zdjęcia:

Po wyjęciu z pudełka:

post-215-0-76116200-1383231964_thumb.jpg

 

Pierwsze wrażenie:

post-215-0-54465200-1383232390_thumb.jpg

 

Porównanie z Wittchen rozm. 44:

post-215-0-94103100-1383232432_thumb.jpg

post-215-0-41349800-1383232583_thumb.jpg

 

post-215-0-00086800-1383232528_thumb.jpg

 

W środku - po lewej stronie widoczna jest owa pęknięta nić:

post-215-0-12537800-1383232648_thumb.jpg

 

post-215-0-43622600-1383232691_thumb.jpg

post-215-0-43992700-1383232725_thumb.jpg

 

post-215-0-25158400-1383232800_thumb.jpg

post-215-0-93765300-1383233054_thumb.jpg

 

Zużycie czubka... chyba jednak przesadzam w recenzji... 

post-215-0-60252700-1383232883_thumb.jpg

post-215-0-61028200-1383232935_thumb.jpg

Podeszwa po 3 wyjściach. Trzeba będzie zakonserwować jakimś preparatem.

post-215-0-14721700-1383232999_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za znakomitą recenzję, e-przyjacielu!

Jeśli chodzi o uciskanie stopy pod przyszwą, to może jest to wina uciętego "prostokątnie" języka? Ktoś na SF miał już podobny problem i musiał ingerować szewc.

 

Choć biorąc pod uwagę to, że po zawiązaniu przyszwy nie są idealnie złączone razem, a układają się w kształt litery V mógłbym chyba zaryzykować rozmiar 10.5 G.

 

No właśnie, tu jest problem. Rozchodzenie się przyszwy to chyba wina w pierwszej kolejności wysokiego podbicia, a nie szerokiej stopy. Czy tęgość "G" pomoże w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herring ma bardzo fajną ofertę. Z mojego doświadczenia buty są bardzo trwale, bardzo dobrze wykonane z dobrej jakości skóry. W mojej kolekcji posiadam 4 pary od Herringa od prawej:

 

Charles (Cheaney) , Holmes Balmoral Boots (Cheaney), Hawkshead Rusticalf Tan (Loake), Redruth Navy Suede (Loake).

 

Z tego co wyczytałem na rożnych forach te tańsze buty Herringa sa robione w Hiszanie, Portugali czy Indiach. Wiem, że buty produkowane dla Herring przez Cheaney, Tricker's, Alfred Sargent czy Barker, są robione recznie w UK. Loake cześć buta produkuje w Indiach i zszywa w UK. Dlatego warto sprawdzać (to zawsze podane jest na stronie), gdzie buty sa produkowane dla Herringa.

post-3391-0-06745700-1383676993_thumb.jp

post-3391-0-73154000-1383677121_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki twoim zdaniem rozmiar Reading pasowałby najlepiej na stopę o dł. 27.5cm

A wymień jakieś marki, które nosisz wraz z ich rozmiarami? W tym również buty sportowe.

 

Edit:

http://www.brogueshoes.co.uk/Shoe_Size_Chart.html

 

Również na podstawie tego co piszę Tomasz Miler o butach Yanko wnioskuję, że 8.5 byłby odpowiedni.

np. 

http://www.gentlemanschoice.pl/produkt/brazowe-oksfordy-wiedenki-yanko-bez-azuru

(informacje dodatkowe)

Brytyjska rozmiarówka jest bardziej konsekwentna niż europejska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymień jakieś marki, które nosisz wraz z ich rozmiarami? W tym również buty sportowe.

 

Edit:

http://www.brogueshoes.co.uk/Shoe_Size_Chart.html

 

Również na podstawie tego co piszę Tomasz Miler o butach Yanko wnioskuję, że 8.5 byłby odpowiedni.

np. 

http://www.gentlemanschoice.pl/produkt/brazowe-oksfordy-wiedenki-yanko-bez-azuru

(informacje dodatkowe)

Brytyjska rozmiarówka jest bardziej konsekwentna niż europejska. 

Mam: adidas us 10.5 uk 9 fr 43 1/3, yoma eu 43 us 9.5, chukka od massimo dutti 44 ale one były o wiele za duże, i parę innych butów nie markowych wszystkie w rozmiarze 43. Oba pierwsze buty są mocno spasowane, jest bardzo mały luz z przodu. Wydaję mi się, że mimo, że nie są ze skóry to się trochę rozeszły. Długość stopy którą wcześniej podałem mierzyłem sam czyli nie stanąłem całym ciężarem. Pewnie parę milimetrów trzeba było by dodać. Z tej tabeli mi też wychodzi, że uk 8.5, bo ósemki byłyby za ciasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczności. :D

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Zjawiam się tu z wbutach.pl :)

Mam pytanie dotyczące Herringów.

Mam na oku takie oto: http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=3065

Jednak polerowana skóra trochę mnie odrzuca. Mam wrażenie, że będą wyglądać jak plastikowa kupa i brzydko się starzeć.

 

Co o nich myślicie?

 

Z drugiej strony mam wybór Bexley (lecz niezbyt mnie stać) i już sam nie wiem.

 

 

Edyta: Znalazłem jeszcze takie w miarę możliwości finansowych ale czy nie są zbyt mało eleganckie? Potrzebuję butów typowo do garnituru.

http://herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=6109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego buty. Pierwsze podlinkowane to nie są lakierki (wtedy skóra ma połysk jak woda), tylko wykończenie na high gloss, które dobrze nadają się na oficjalne okazje do ciemnych lub czarnych spodni. Ja buty z takim połyskiem używałem do nieformalnego smokingu.

 

Drugie wymagają zmiany sznurowadeł na czarne i będą się nadawały jako buty do normalnego garnituru bez problemów. Oczywiście broguesy to nie buty formalne, ale formalne obuwie najbardziej potrzebne jest do ubrań formalnych (streseman, żakiet, smoking itd.), które rzadko się nosi. Cała reszta wytrzyma zestawienie z porządnymi butami typu brogues.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiedenki podobne do tych z pierwszego linku (tzn. również wykonane z nabłyszczanej skóry) i raczej nie polecam. Skóra brzydko się połamała przy rozchodzeniu i sprawia wrażenie plastykowej, łatwo łapie rysy. Dodatkowo w moim odczuciu stopy mi się w nich łatwiej i szybciej pocą niż w "zwykłej" licówce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacDermot, nikt tego nie wie!

wąska i długa stopę, może znaleźć punkty oparcia w głębi nosa danego kopyta, a krótką i szeroką stopę punkty oparcia znajdzie w jego połowie - mimo znacznych różnic w długości na obie stopy będzie pasować ten sam rozmiar.

Przy zakupach przez www to zawsze jest loteria, pewnie najlepszy strzał wykonasz w rozmiar 8,5, ale licz się z ewentualnością wymiany na 8. A jak masz szeroką stopę, to na 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Hull jest całkiem ładny, ale nie jestem przekonany czy polerowana skóra nie jest zbyt formalna jak do codziennego garnituru. Halsmere to z kolei but, który kupuje się jak już uzbierało się kilka klasycznych par obuwia.

Zastanów się, czy nie lepiej poczekać na grudniową wyprzedaż i kupić Knightsbridge. Cena powinna oscylować w granicach 135 GBP ale zawsze można wpisać jakieś kupony rabatowe. A i jakość będzie o niebo lepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Herring przecenil zamszowe Stow  (boots) z zamszu wyprodukowane przez Trickers - z 375 na 187 GBP

 

Gdyby nie zakupu 3 par innych butow w grudniu nie zastanawialbym sie nad ta swietna oferta….

Zostały już wyprzedane czy poprostu nie mogę ich znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.