Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Herring Shoes


zw1920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dziś doszły do mnie Herringi Bodmin.

W poście chciałem skupić się na rozmiarówce bo jest to odwieczna zagwostka jaki rozmiar wybrać.

 

Jeśli chodzi o wymiary mojej stopy to

 

Długosć 26,4 cm

Obwód w najszerszym miejscu(podbicie) 23 cm

Szerokość w najszerszym miejscu 10,5 cm

Obwód w środkowej części stopy ok. 23 cm

 

Zaopatrując się w polskich sklepach wybieram zazwyczaj rozmiar 41.

Jeśli chodzi o Herringi Bodmin to zamówiłem rozmiar 7,5F UK.

 

I teraz kilka spostrzeżeń, jestem bardzo szczupły a i tęgość mojej stopy jest stosunkowo mała. Podczas pierwszego założenia buta myślałem, że nie trafiłem i są za małe, ale juz po pół godziny rozchodzenia okazały się być idealne. Przyszwy odstają od siebie zaledwie o 2-3 mm a but nie obciera nigdzie i jest idealnie dopasowany.

 

Jeśli ktoś ma obwód podbicia większy zaledwie o 0,5 cm polecałbym wybór tęgości G lub 8F. 

Jeśli ktoś nosi "polskie" obuwie w rozmiarze 41 zalecam rozmiar 7,5(41,5) - ten model a może i większość marki Herring okazują się być o 0,5 rozmiaru mniejsze niż wskazuje na to rozmiarówka producenta.

 

Podczas doboru rozmiaru korzystałem z tabeli rozmiarów na stronie http://www.sarenza.pl/tabela-rozmiarow - oczywiście aby określić tylko prawidłowy polski rozmiar.

 

Mam nadzieje, że post pomoże komuś dokonać wyboru rozmiaru podczas zakupów internetowych  :)

 

P.S Jak tylko będę miał dostęp do aparatu dołącze zdjęcia

P.S 2 I zapomniałem dodać o imponującej szybkości dostarczenia. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pierwsze poważne buty Herring Hampstead. W porównaniu z G&B Witchen Otispose to ziemia a niebo.

 

W paczce była książeczka i pasta.

 

Paczka wysłana 25 03 g 16;06 odebrana 26 03 11;36. 

 

Podam wymiar możne komuś się przyda. Rozmiar buta 6 F kopyto 026. Moje stopy to 25,5 cm pasuje idealnie. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Na pewno kupie jeszcze w tym sklepie buty.

 

Kod rabatowy 10% TWEET10

 

Zdjęcia robione telefonem. 

post-4913-0-10140200-1395833073_thumb.jp

post-4913-0-62205500-1395833130_thumb.jp

post-4913-0-91504200-1395833198_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie kupiłem swoje pierwsze buty w Herring Shoes. Rozmiar 10,5; szerokość F.

 

61de78a00739.jpg

 

Myślicie, że buty wyrobią się na tyle, że przyszwa się zejdzie? Jest sens wymieniać na G?

 

Ponadto po dokładnym obejrzeniu zauważyłem takie zmarszczki/spękania na skórze: 72b4b6e844d9efb0m.jpg

Czy według was to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyszwy to jest w porządku moim zdaniem. Mi się akurat całkowite zamknięcie, takie na milimetr, nie do końca podoba. Poza tym i tak z czasem będzie się schodzic trochę.

 

A czy marszczenie było od początku czy może jest po prostu wynikiem chodzenia, co jest naturalne?

 

p.s. jaki to model butów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie kupiłem swoje pierwsze buty w Herring Shoes. Rozmiar 10,5; szerokość F.

 

61de78a00739.jpg

 

Myślicie, że buty wyrobią się na tyle, że przyszwa się zejdzie? Jest sens wymieniać na G?

 

Nie wyrobią się. Moim zdaniem powinieneś wybierać tęgość G.

Świat się nie zawali jak będziesz nosił F, ale jak już się wydaje kasę na dobre buty, to szkoda psuć efekt niedopasowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty się nie zejdą, już zawsze tak będzie (wiem z autopsji). Chociaż faktycznie, nie przeszkadza to jakoś w użytkowaniu. A co do tego zgięcia ciekawi mnie czy przyjmą z powrotem czy przyjmą że to Ty spowodowałeś taki stan. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty się nie zejdą, już zawsze tak będzie (wiem z autopsji). Chociaż faktycznie, nie przeszkadza to jakoś w użytkowaniu. A co do tego zgięcia ciekawi mnie czy przyjmą z powrotem czy przyjmą że to Ty spowodowałeś taki stan. 

No w butach przeszedłem jakieś 2-3 metry więc nie mogą mi tego nie uznać. :) Poza tym było to widoczne od razu jak wyjąłem je z pudełka.

 

Co do przyszwy to jest w porządku moim zdaniem. Mi się akurat całkowite zamknięcie, takie na milimetr, nie do końca podoba. Poza tym i tak z czasem będzie się schodzic trochę.

 

A czy marszczenie było od początku czy może jest po prostu wynikiem chodzenia, co jest naturalne?

 

p.s. jaki to model butów?

Richmond

 

W każdym razie zadecydowałem, że wymienię na G. Pan z Herringa napisał, że różnica w szerokości pomiędzy F a G to jakieś 2-3mm. Niby nie dużo ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież G czy F nie ma wpływu na to, czy przyszwa się będzie schodzić.

To, że przyszwa się nie schodzi, to nie jest wina szerokości buta, tylko wysokości podbicia.

 

Jeśli buty dobrze pasują na stopę, to nie ma sensu wymieniać na G.

A z rozchodzącą się przyszwą trzeba się pogodzić.

 

Niektórym tutaj przyszwa nie schodzi się w butach robionych na miare, a jakoś żyją.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kupiłem Herringi Edinburgh w rozmiarze 8.5 i są idealne. Teraz zastanawiam się nad takimi casualowymi:

 

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=7871

 

Jednak tutaj rozmiarówka jest europejska i nie ma połówek. Czy Herringi z Hiszpanii są zgodne z rozmiarówką Herringów z Portugalii? Czy może 8.5 = 43 (oficjalna tabelka mnie nie interesuje)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Herring ma naprawde ciekawa oferte. Ostatanio kupilem 2 pary butow wyprodukowanych dla Herring Shoes.

 

1-wsza para to monki kupione w firmowym sklepie Cheaney - laczenie Jasnego brazu z niebieskim zamszem - piekne buty

kilka zdjec - https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/page-88

 

2-ga para kupione bezposrednio z Herring Shoes , to Herring Moriarty wprodukowane przez Alfred Sargent w kolorze czarnym - http://www.herringsh...0&colourid=4111

 

Obie pary kupilem w bardzo rozsadnej cenie co poteguje moje zadowolenie z HS. 

 

Reasumujac - w dniu dzisiejszym mam 6 par butow z HS - 2 pary boots, 2 pary trzewikow eleganckich, i 2 pary polbutow eleganckich  i tylko z jedna para moge sie rostac bez smutku, z powodu zlego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eye_lip - Herring ma ciekawa oferte i nie ukrywam, ze jezeli uda mi sie trafic w d(b)obrej cenie ktorys z modeli Herring 1966 (wyprodukowane przez AS) to bez zastanowienia dokonam ponownego zakupu - szczegolnie Drake lub Scott. Pamietam, jakis czas temu, Pepenix kupil Herring Fiennes z 50% rabatem. Z tego co zauwazylem oprocz zimowej wyprzedazy Herringa, na stronie  pojawiaja sie specialne okazje lub Second z 50% rabatem. Strone trzeba obserwowac - moze sie uda cos trafic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobom w rozmiarze 8.5 polecam odwiedzenie strony Herring-a:

 

Fencote - 50% - seconds - bardzo ladne buty. Mam monki w kombinacji brazowa skora + niebieski zamsz - wysokiej jakosci wykonanie i materialy

 

post-3391-0-13561900-1404992677_thumb.jp

 

post-3391-0-44636100-1404992645_thumb.jp

 

 

Burgh (trzewiki) - 50% - seconds. Mam ten model w zamszu - swietne buty. Za 120 GBP nawet bym sie nie zastanawial

 

post-3391-0-34740800-1404992696_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.