Jump to content

[ŁÓDŹ], Przewodnik miejski

Recommended Posts

Oficjalnie mistrz Tadeusz Baś przeszedł na zasłużoną emeryturę. W miejscu jego zakładu (Nawrot 7) powstało Bogusławski Atelier Krawieckie, którego wcześniej można było spotkać na Zielonej 30 w Pewien Pan. Obie lokalizacje pozostają czynne. 

link: https://atelier-krawieckie-m-bogusawski.business.site/

oraz: https://pewienpan.pl/Garnitur-szyty-na-miare-ccms-pol-32.html

W środku wszystko wygląda bardzo ładnie i profesjonalnie, a Pan Bogusławski wydaje się bardzo sensowym człowiekiem. Czy może miał ktoś przyjemność uszyć coś u niego?

• Upvote 1
  • Replies 364
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

W początkach wątku łódzkiego jest mowa o pracowni szczotek p. Zofii Filipowicz. Byłem dziś - pracownia istnieje ul. Więckowskiego 1 (odcinek między Zachodnią a Piotrkowską, przy pracowni kapeluszy - n

Bardzo ładne Kielmanowe klasyczne split toe chukka, trudno się do nich przyczepić wizualnie, ale patrząc po tej opinii i koszmarach które linkowałeś w postach w innym temacie, nadajesz na innych falac

Spotkanie odbyło się na Wydziale prawa i administracji w ramach tzw. akademii elegancji. Pierwsza część była prowadzona przez Pana Marcina Bogusławskiego, druga natomiast dotyczyła savoir vivre'u i pr

Posted Images

"Pracownia krawiecka przy ulicy Nawrot 7 jest jedną  z rzemieślmiczych wizytówek Łodzi. Przez wiele lat była prowadzona przez mistrza Tadeusza Basia, a teraz uczucia tej samej szkoły krawiectwa Marcina Bogusławskiego.

Miejsce to, jest znane wielu łodzianom, których conajmniej trzy pokolenia szyły tutaj swoje garnitury na miarę.

Kilka kroków od ulicy Piotrkowskiej dzieli Cię od przepięknego wnętrza, pacjnącego stylowością, w którym praca rąk krawca zmiania wygląd mężczyzn." - cytat ze strony, wyróżnienia moje; literówka jest także w linku, a na drugiej stronie dzieje się to samo...

Mam nadzieję, że Pan Bogusławski do krawiectwa przykłada się nieco staranniej...

• Upvote 2
  • 2 weeks later...

Pan Marcin Bogusławski zrealizował niedawno zamówienie grupowe na spodnie z flaneli Fratelli tallia di delfino.
Odebrałem swoje spodnie  kilka dni temu i jestem bardzo zadowolony. 

w załącznikach zdjęcia z profilu FB PewienPan. Moje spodnie pokazałem na zdjęciu w CMDS, są dokładnie takie same, leżą na mnie bardzo dobrze. 

73285731_3079278085419941_4758608465847386112_n.jpg

73234808_3079278142086602_2593142605822820352_n.jpg

76714011_3079278092086607_3243599494243155968_n.jpg

75380376_3079278165419933_4723186779635580928_n.jpg

73085769_3079278338753249_3246988609986756608_n.jpg

74627072_3079278315419918_7156344881634344960_n.jpg

• Like 1
  • 5 months later...
12 minut temu, Servetch napisał:

Czy ktoś może podzielić się jakimiś doświadczeniami? Czy w dalszym ciągu zakład zajmuje się poprawkami?

Chodzi o Atelier Bogusławski?
Tak, pan Marcin zajmuje się też poprawkami np odzieży RTW. Jak sam mówił robi tak za namową pana Basia po którym przejął lokal.
Wcześniej mając jedyną siedzibę przy Zielonej nie zajmował się poprawkami.

• Upvote 1
Czy ktoś może podzielić się jakimiś doświadczeniami? Czy w dalszym ciągu zakład zajmuje się poprawkami?
Tak, zajmuje się. Taliowałem tam marynarkę, mocno za dużą w talii. Tanio nie było, ale nie mam uwag do usługi- wyszło naprawdę dobrze. Taliowanie kosztuje 150 zł, skracanie rękawów górą (nie korzystałem)- 170 zł

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Skracanie górą jest droższą przeróbką, ale faktycznie w Warszawie jest to koszt ok. 100 zł (krawcowa, u "krawca miarowego" może być sporo drożej). Natomiast bardziej zwraca uwagę taliowanie, stosunkowo prosty zabieg - jeśli nie obejmował jakichś dodatkowych przeróbek/korekt (jak np. wzmocnienie szwów w marynarce z rzadkiego i podatnego na "rozłażenie się" materiału), to jest to ze 3 razy drożej, niż normalnie.

To prawda, bardzo drogo, jeszcze drożej niż u Basia. Taliowanie zawierało z sobie odpruwanie kieszeni i ponowne ich wszywanie (kieszenie zwykłe, nie nakładane). Bilet do Warszawy na 2 podróże kosztowałby 100 zł extra. Dlatego się zgodziłem. Łodzianie nie mają łatwo pod tym względem.
A po tym jak p. Sumera (zawód po ojcu i dziadku +40 lat stażu) nabił mi żabki na butach, stwierdzam, że szewca w Łodzi też już próżno szukać.

• Upvote 1

Oddałem do opisanego wyżej Atelier koszulę na naprawę. Rozszedł się szew przy kołnierzu, jako że miejsce dość eksponowane oddałem do - oby - fachowca. 15 PLN, czekam na odbiór i dam znać jak zrobione.

@HushMniej wymagające rzeczy - szewc na Zielonej, w Google bodajze coś z traperem w nazwie. Zelówki i fleki zrobili ok, nienajtaniej, ale estetycznie i trzymają się.

Oddałem do opisanego wyżej Atelier koszulę na naprawę. Rozszedł się szew przy kołnierzu, jako że miejsce dość eksponowane oddałem do - oby - fachowca. 15 PLN, czekam na odbiór i dam znać jak zrobione.
@HushMniej wymagające rzeczy - szewc na Zielonej, w Google bodajze coś z traperem w nazwie. Zelówki i fleki zrobili ok, nienajtaniej, ale estetycznie i trzymają się.
Byłem u tego szewca, ceny zaporowe, ale buty naprawił, trzymają się. Wolałem wesprzeć rzemieślnika z tradycjami, który cierpi na brak zleceń. Mój błąd. Wiem, że pracownice po Panu Basiu przejął zakład krawiecki przy Lutomierskiej, zaraz koło Mc Donalds. Zakład działa pod tym samym nr telefonu, pod którym był Baś. W Atelier został "spodniarz" Basia i chyba jeszcze jeden facet.

• 2 months later...

@Xune zadzwoniłem z ciekawości na Zielona 25...maja żabki/blaszki, ale nie świadczą usługi ich montażu dziwne to, ale wygląda, że nawet z taką drobnostką trzeba jechać do Warszawy, albo działać wysyłkowo