Skocz do zawartości

[ŁÓDŹ], Przewodnik miejski


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Podłączę się pod temat, jako że też jestem z Łodzi i jestem na etapie szukania odpowiedniego krawca do uszycia garnituru. Zdziwi Was zapewne fakt, że mam dopiero 20lat i już bawię w garnitury szyte na miarę, ale cóż, stereotypy.... Z dotychczasowych postów nie wynika nic konkretnego - większość krawców z piotrkowskiej, w zapyziałych kanciapach 3x3m w wieku mojego dziadka. Z doświadczenia wiem, że ma nic gorszego niż zarozumiały dziad, który wie lepiej ode mnie, jak ma wyglądać mój garnitur. Czy ktoś na tym forum uszył sobie garnitur w Łodzi, który by jakoś wyglądał? Mój deadline się zbliża, a nie chce tydzień przed weselem szukać jakiegoś wieszakowca, w którym będę masakrycznie wyglądać. Dotychczasowe poszukiwania ustały, gdy dowiedziałem się o szyciu miarowym przez BYTOM. Korzystał ktoś? Czy PRÓCHNIK ma też coś takiego w ofercie? Dobrze +immune+ to określiłeś - Łódź takie zagłębie włókiennicze a krawców brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wczoraj przeszperałem forum i już jako takiego poglądu na tą sprawę nabrałem. Jednak mimo to, na forum nic nie wiadomo o dobrym krawcu w Łodzi... Czyżbym był zmuszony do podróży do stolicy? Przy okazji, w którymś temacie, w swojej wypowiedzi Kolega @eye-lip zamieścił informację, że nabył ekstra materiał właśnie w Łodzi. Czy ktoś może podać mi adres tego sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że wiecie o kogo chodzi. http://www.zloteobcasy.pl/kontakt.php?width=1600

Z tymi 1500 zł to grubo przegięli. Znajomy zrobił tam buty za 70% tej ceny, fakt że z powierzonego materiału ale tak też preferuje zakład.

W czwartek byłem w Łodzi i odwiedziłem między innymi "Złote Obcasy". Ich sklep/punkt przyjęć mieści się w "odnodze" ceglanej części Manufaktury pomiędzy częścią ceglaną i "betonową" blisko hotelu Andel`s (ładnie to opisałem, nieprawdaż?).

Firma każe swoim niewolnikom pracować także w niedziele.

Na wystawie jest kilka ciekawych butów męskich (oraz oczywiście buty damskie), między innymi zaprezentowane już na forum "caponki" oraz buty ze skóry wyglądającej na gadzią (lub jej imitacji). W środku większy wybór - ok. kilkanaście podstawowych modeli w tym oksfordy. Większości modeli brakuje smukłości - wyglądają dosyć ciężko i "kanciasto".

Ale jest możliwość zamówienia własnych fasonów oraz uszycia z własnych materiałów. Firma nie oferuje obecnie zindywidualizowanych prawideł do butów robionych na kopytach na indywidualne zamówienie.

Zachęcony opisami ze strony internetowej www.zloteobcasy.pl chciałem tchnąć drugie życie w ulubione jesienno-zimowe buty, które wymagają wymiany spodów. Buty są klejone, podeszwa ma oszczędnościową konstrukcję typu "długość do obcasa" i zaczyna pękać przy obcasie, kedry - mój szewc mówi "po warsiawsku": 'kiedry" ;-) wymagają wymiany, itp. Niestety rozczarowanie - nie podjęto się naprawy (a właściwie pełnej przeróbki) tych butów. Może znajdę kiedyś w Polsce szewca, który podejmie się takiej naprawy?

Pracownik, z którym rozmawiałem, zamierza sam dołączyć do forum bespoke oraz zarekomendować firmie założenie profilu, więc nie będę się bardzo rozpisywał o szczegółach rozmowy.

Ciekawostką jest poprawianie w ZO butów niewłaściwie serwisowanych przez zakład Kielmana.

Firma zainwestowała w laserową wycinarkę, która umożliwia wykonywania napisów lub faktur na całej powierzchni buta (np. w stylu LV). Mają także maszynę nakładającą na część skórzanej powierzchni podeszwy ochronną warstwę z tworzywa sztucznego i ten wzór również może być zindywidualizowany, np. ślad wilczej łapy ;-)

Gdybyśmy kiedyś pomyśleli o forumowym zamówieniu limitowanej serii butów, firma bardzo chętnie przyjęłaby takie zlecenie.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

Byłem tam dzisiaj.

Obejrzałem buty i specjalnie nic mnie tam nie zainteresowało. W sklepie była akurat pracownik z którym nie można porozmawiać o szczegółach, więc wizytę zakończyłem na oglądaniu próbnika (próbki skór wielkości pudełka zapałek naklejone na kartony, zabezpieczone koszulkami - tak bym to opisał). Jedynie moją uwagę przykuła próbka z napisem cordovan. Pracownik nie potrafił jednak powiedzieć nic o jego pochodzeniu. Buty 'egzotyczne' które widziałem są z imitacji.

Myślę, że firma to raczej zaawansowane MTM niż bespoke. Możliwości firmy są dość mocno ograniczone do wzorów kopyt i cholewek jakie już posiadają. Jakkolwiek koncert życzeń jest możliwy, ale przy 100% indywidualny podejściu, jak u szewca miarowego, cena urasta do ok. 2000 pln (plus koszt i czas przejazdu do Łodzi), co nie ma sensu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowało mnie w ich ofercie "malowanie obcasów", kiedyś pytałem jak sobie z tym radzicie i w zasadzie jedyna odpowiedź to było "czernidło do opon". Gdzie w Warszawie można w ten sposób odświerzyć obcasy?

Michał

Myślę, że żaden z szewców znanych na forum nie odmówi (może z wyjątkiem Kielmana, bo pewnie nie swoim klientom nie robi tak drobnych usług). Ja bym zaczął od Duranca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowało mnie w ich ofercie "malowanie obcasów", kiedyś pytałem jak sobie z tym radzicie i w zasadzie jedyna odpowiedź to było "czernidło do opon". Gdzie w Warszawie można w ten sposób odświerzyć obcasy?

Michał

Myślę, że żaden z szewców znanych na forum nie odmówi (może z wyjątkiem Kielmana, bo pewnie nie swoim klientom nie robi tak drobnych usług). Ja bym zaczął od Duranca.

Ja u swojego szewca zawszę dostaję taką usługę gratis przy okazji drobnych napraw. Jak będę u niego następnym razem to spytam czego używa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep z materialami jest na Piotrkowskiej - numeracja ponizej 60. A co do krawcow to nie sadzisz chyb, że iluzjonista wyciaga za jednym razem wszystkie asy, ktore ma w rekawie? ;)

No mam nadzieję, że trochę wyciągnie tych asów, bo wesele mam w lipcu, a na szybcika nie dostane tego, czego będę chciał :( No i nie chce wtopić z 1000-1500zł za garnitur, który w ogóle nie będzie mi się podobał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, kilku już mam spisanych na kartce do odwiedzenia :) a jeśli chodzi o moje wycieczki do krawców, to tak:

krawiec na ul. Nawrot (podejrzewam, że to nie był p. Bas, lecz ktoś inny, zakład kojarzy mi się bardziej z miejscówką koło skrzyżowania Kilińskiego i Nawrot) - jak przystało na łódzkie standardy, zakład wielkości celi w więzieniu. Krawiec to starszy gość z brzuszkiem. Poprawiałem u niego spodnie, nawet było ok. Przede wszystkim nie mówił, że tak się nie robi albo że nie ładnie. A co do garniturów - po pierwsze stwierdził, że garniturów od podstaw nie szył już kilka lat, co już mnie nie napawa nadzieją. Potem stwierdził, że za 1000zł uszyje, ale materiał mój. No i tu moja recenzja się kończy, ponieważ z braku wiedzy, nie wiedziałem o co pytać. Przede wszystkim, co z techniką wykonania garnituru? Co to ta klejonka, szycie na płótnie itp? Może inaczej, która technika jest lepsza (a zatem droższa) i która gwarantuje idealny garnitur. O co jeszcze pytać?

Był jeszcze jeden krawiec na Piotrkowskiej (numer nie zapamiętałem, ale na pewno zakład był po lewej stronie idąc od p. Wolności, coś około nr 50-90 :) ). Tu to już był sajgon. Byłem tam zimą. Zakład to już zupełna nora, choć kilka garniturów/marynarek tam było "in progress". I tu kolejne pytanie: jak poznać po marynarce w trakcie robienia, czy krawiec "nie odawala kaszany"? Z chęcią bym popodróżował po Łodzi, ale chciałbym, żeby moje wizyty były dla Was miarodajne, jeśli chodzi o recenzje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, co z techniką wykonania garnituru? Co to ta klejonka, szycie na płótnie itp? Może inaczej, która technika jest lepsza (a zatem droższa) i która gwarantuje idealny garnitur. O co jeszcze pytać?

Sama technika wykonania nie zagwarantuje Ci idealnego garnituru.

Na swoje pytanie znajdziesz odpowiedź w archiwum. Wystarczy trochę poszukać i poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bombelko

Niektórzy twierdzą, że dopiero któryś kolejny garnitur jest ok. Po prostu nikt za Ciebie nie nabierze doświadczenia. Musisz sam wiedzę zdobyć, wyszperać, wyczytać. Na tym forum, a także na blogach tu wymienianych znajdziesz sporo rad.

Pewnie masz świadomość swojej figury i wiesz co chciałbyś poprawić, ukryć, uwydatnić. Fachowiec podpowie Ci jak to zrobić. W fazie przymiarek powinieneś widzieć czy podążacie we właściwym kierunku.

Pomimo, że imprezę masz w lipcu to wcale nie jest to dużo czasu.

Poczytaj również o materiałach i skonfrontuj wiedzę z krawcem.

Być może Cie zmartwię ale cena zwykle ma znaczenie...

Poza tym poruszyłeś ciekawy temat z kilku powodów. Domyślam się, że będziesz szył sobie garnitur po raz pierwszy. :?: Czy w Twoim zamierzeniu, będzie to również ostatni na miarę? Może się zdarzyć tak, że krawiec na którego trafisz potraktuje Cię jak jednorazowego gościa i Twoje zamówienie nie będzie dla niego ważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.