Skocz do zawartości

[ŁÓDŹ], Przewodnik miejski


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oddałem marynarkę z prośbą skrócenia rękawów (właśnie od dołu) i przesunięciem jednego guzika (bez robienia dziurek) do pracowni krawieckiej express, ale o efektach mogę się wypowiedzieć dopiero w nadchodzącym tygodniu, bo wtedy odbieram. Z prostych przeróbek zawsze byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 10.04.2017 o 11:29, wuj_stach napisał:

Ktoś przerabiał coś u krawca na: Piotra Skargi 8/10 w Domu Rzemiosła przy Rynku Górnym

Tam gdzie jest szyld Garnitury, w środku trochę RTW wisi? Taliowałem tam koszule zaszewkami. Wykonane jak dla mnie 10/10, wybrane dużo (bo tyle chciałem), zrobione szybko, tanio i dokładnie. Natomiast krawiec pewnych rzeczy nie robi (czy mu się nie chce, czy nie potrafi - nie wiem), chociażby nie skróci rękawów koszuli z przeniesieniem rozcięcia (co pan Baś już wykonuje). Ramion marynarek też się nie chciał tykać.

Ja na Górniak jeżdżę z koszulami które chce dobrze i tanio wytaliować zaszewkami. Resztę oddaję do pana Basia, chociaż nie obraziłbym się gdyby pojawił się jakiś nowy sensowny krawiec w mieście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam w sprawie Fryzjera to polecam bratanicę p.Czesława Kabzy jest to Studio Urody ul limanowskiego 182 ,ze tak powiem parę metrów dalej jest Zakład Krawiecki pan ten nie szyje garniturów ale szyje koszule,spodnie i tp wykonuje również przeróbki polecam skracałem płaszcz jest oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A jeżeli o tkaninach to w Łodzi nie udało mi się znaleźć wcale, aczkolwiek jeden sklep zarzekał się że mogą mieć dostępne bliżej lata. Był to sklep z tkaninami na Piotrkowskiej tuż przy skrzyżowaniu z Jaracza. Numer pewnie coś koło 34, chyba mają na szyldzie/oknie napisane że mają jedwab (i faktycznie mieli). Możesz też spróbować w Tkaninach Włoskich na Zachodniej, bodaj 87. W Zakładach Przemysłu Wełnianego 9 Maja twierdzili że letnie wełny może będą, ale jak już to z poliestrem, więc bez sensu. Na Pomorskiej - nie mieli i coś tam burknęli że mieć nie będą, ale tamtejsza obsługa to w ogóle dramat.

Swoją drogą raczej nie szyłbym u pana Basia, szkoda na to nerwów i siły na pilnowanie wszystkiego z notesem i suwmiarką. Jak ostatnio zamawiałem spodnie to musiałem się dopraszać o drugą kieszeń z tyłu, bo spodnie zostały przygotowane tylko z jedną - i jeszcze krawiec mi wmawiał że jedna kieszeń z tyłu to normalna rzecz, tak się nosi, a dwie to nietypowa rzecz i o to się trzeba dopraszać... Zapięcie na guziki też zrobił inaczej niż miało być, ale przynajmniej w miarę to jeszcze wygląda. A i tak spodnie w łydkach zrobił tak wąskie że po całym dniu już przeszkadzają i są mało komfortowe, chociaż na początku jest jeszcze ok. Trochę w tym mojej winy bo zażyczyłem sobie wąskich nogawek, ale teraz już wiem że trzeba u pana Basia pilnować absolutnie każdego drobiazgu, nie tylko ogólnego kroju, ale też ilości kieszeni czy wszycia guzików - wracać kolejny raz po wszycie guzików do szelek które miały być już mi się nie chciało.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, luzak34 napisał:

Panowie

Chcialbym kupic garnitur na lato, tknina tropik, najlepiej jasny,... moze kojarzycie jakiegos producenta? albo do ktrego Pana sie zgloscic z zamowieniem?

Witam ja próbowałbym u ''Pewnego Pana ''na ulicy Zielonej jutro będę u niego to coś bliżej napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś szył więcej niż jeden garnitur u p. Basia? Chodzi mi o wrażenia przy kolejnym szyciu bo przy pierwszym ja musiałem rzeczywiście wszystkiego pilnować - oczywiście i tak się nie ustrzegłęm błędów trochę z mojej winy, a trochę z winy p. Basia i chyba jego pracownika (np. zbyt wąskie rękawy, trochę krzyku, że chcę zbyt krótką koszulę i po co te guziki rozpinane...) 

Co do materiałów kupionych na miejscu u niego jest trochę drożej, wydaje mi się, że on po prostu nie aktualizuje cen na bieżąco i tyle. Problem z materiałami w Łodzi jest taki, że na miejscu nie ma gdzie ich kupić a z wysyłką wychodzi podobnie i w małych ilościach raczej nie warto się trudzić (u mnie różnica u p. Basia wyszła jakieś 50zł na materiale więc prawie nic, a miałem na miejscu etc.) 

Edytowane przez mosze
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja szyłem u niego dwukrotnie. Trzeba pilnować każdego kroku nawet przy kolejnych zamówieniach - obie marynarki bardzo starannie rozrysowywałem na kartce zaznaczając wszystkie miejsca, na których mi zależy. Bardzo zadowolony z dopilnowanego bardzo lekkiego wypełnienia ramion w pierwszej marynarce prosiłem również o lekkie w drugiej i uznałem, że na pewno będzie ok - a mimo to skończyłem z całkiem sporymi poduszkami ;-) Robiliśmy je w krótkim odstępie czasu i generalnie z tej samej zdjętej miary, ale do drugiego szycia wprowadzaliśmy potem sporo poprawek, bo byłem mniej zadowolony niż z pierwszej.

Najbardziej chyba jednak zdziwiły mnie spodnie, które - a nie mam wcale mocno rozbudowanych ud - są bardzo mocno dopasowane i przy siadaniu brakuje im luzu w udach. Ale tutaj już pola manewru nie mieliśmy - ostatecznie poszerzyliśmy najbardziej jak się dało przy tej ilości materiału, która została zostawiona.

Bardzo lubię Pana Basia i robię u niego wszystkie poprawki każdego rodzaju garderoby, ale w temacie bespoke na razie jednak wstrzymuję się aż budżet pozwoli na pojechanie do Warszawy i śledzę MTMy, bo choć jakość wykonania uważam jest bardzo dobra, to dopasowanie i stylistyka jest obarczone niemałym ryzykiem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługi krawiecki Agnieszka Rysio

Pomorska 88

Taliowanie bokiem i plecami oraz zwężanie rękawów - 40zł

Wrzucam parę zdjęć. Mimo pewnych niedoskonałości (wystająćych nitek, nieznacznie nierównych szwów), jestem zadowolony z wyniku. Tym bardziej, że w tej cenie nie miałbym nawet samego taliowania koszuli u p. Basia, u którego parę razy byłem. Z całym szacunkiem dla niego, ale nie chciałem płacić za przeróbki tyle samo, ile za koszulę :P

20170721_173453.thumb.jpg.835ef0cb901e0fa01a98c0eb745879f1.jpg20170721_173430.thumb.jpg.b243ed7347cd92e08a8fa8c72c82ae10.jpg20170721_173507.thumb.jpg.a329bfa54be6f6f9b217411c87cdf896.jpg20170721_174200.thumb.jpg.a1bca0c4fa46688f74aba14a03c736ac.jpg20170721_173639.thumb.jpg.56999d95f9ffa30f3ad325b4e94dc07f.jpg20170721_173518.thumb.jpg.54e29dbc77553bb343119de367102bee.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
W dniu 21.07.2017 o 18:32, Back napisał:

Usługi krawiecki Agnieszka Rysio

Pomorska 88

Taliowanie bokiem i plecami oraz zwężanie rękawów - 40zł

Wrzucam parę zdjęć. Mimo pewnych niedoskonałości (wystająćych nitek, nieznacznie nierównych szwów), jestem zadowolony z wyniku. Tym bardziej, że w tej cenie nie miałbym nawet samego taliowania koszuli u p. Basia, u którego parę razy byłem. Z całym szacunkiem dla niego, ale nie chciałem płacić za przeróbki tyle samo, ile za koszulę :P

 

Zachęcony tym postem również udałem się na Pomorską celem wydłużenia rękawów w jednej marynarce i taliowania drugiej. Po drodze jednak wpadł mi do głowy pomysł zrobienia z tej marynarki trochę cieplejszego okrycia wierzchniego. Zdjęć z wydłużenia nie zamieszczam, zrobione bardzo dobrze.

Pani Agnieszka dobrała na miejscu odpowiednią podszewkę, uzgodniliśmy cenę, zaznaczyła, że może się nie wyrobić w 1,5 tygodnia, bo podjęła się większego zlecenia. W sumie odbiór opóźnił się o ponad tydzień, jednak dla mnie nie był to problem, marynarka i tak wisiała w szafie. Po wszyciu podszewki umówiliśmy się jeszcze na małe taliowanie i na drugi dzień odebrałem marynarkę. Efekty na zdjęciach, ja z nich jestem b. zadowolony, dodatkowo Pani Agnieszka wszyła mi wieszak, bo ten oryginalny jest słaby. Fotografem nie jestem, zdjęcia z kalkulatora :) Plus 6 stopni za oknem, okrycie daje radę, jeśli pod nim jest sweter :)

20171205_114424.jpg

20171205_114445.jpg

20171205_114459.jpg

20171205_114528.jpg

20171205_114539.jpg

20171205_114558.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.