Skocz do zawartości

[ŁÓDŹ], Przewodnik miejski


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Osobiście niestety, po przeprowadzce do Łodzi, mam dość negatywne spostrzeżenia odnośnie sieci Wojtków. Drobna rzecz, miesiąc temu oddałem tam chino do skrócenia. Najpierw zaskoczyła mnie dość wygórowana cena. Później zaskoczyła mnie realizacja—było inaczej niż miało być (ale tutaj część winy jest i po mojej stronie, mogłem być bardziej łopatologiczny). Teraz, na koniec, zaskoczyła mnie trwałość. Wszystko zaczęło się pruć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dorzucę ciekawy adres do łódzkiego tematu.

Przeróbki krawieckie przy ul. Adwentowicza (osiedle na Widzewie przy McDonald's) - krawiec p. Włodzimierz.

Ceny bardzo atrakcyjne, szczególnie w porównaniu do p. Basia.

Polecam z czystym sercem w zakresie podstawowych przeróbek spodni czy marynarek. Ja osobiście zrezygnowałem już z usług p. Tadeusza w tym zakresie na rzecz p. Włodzimierza właśnie. Taniej, efekt porównywalny a może i lepszy.

Z tym, że zaznaczam, iż do tej pory taliowalem tam marynarkę (w zasadzie poprawialem to czego nie udało się zrobić na Nawrot) czy też zwezalem spodnie. Z usług jestem bardzo zadowolony a p. Włodzimierz sam pilnuje żeby klient wyszedł usatysfakcjonowany.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś gdzie można w Łodzi oddać do wyprania garnitur bespoke? Chodzi z jednej strony o to, że nie ma metki jak prać i niektóre pralnie boją się przyjmować takie rzeczy, a z drugiej strony o to żeby zrobili to dobrze. Kolega lubo69 pisał wcześniej o Pralni Paryskiej na Sienkiewicza 29, ale post jest sprzed 3 lat. Coś się może zmieniło w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro łódzki temat tak rozkwitł, to i ja spróbuję skorzystać i odnaleźć się tu po przeprowadzce. Zmieniło się coś w kwestii fryzjerów? Sprawdziłem empirycznie Le Grand na Piotrkowskiej. Niestety tak jak było wcześniej wspomniane—strzyżenie dość zwyczajne, a cena na poziomie nieprzeciętnego Salonu Roman w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro łódzki temat tak rozkwitł, to i ja spróbuję skorzystać i odnaleźć się tu po przeprowadzce. Zmieniło się coś w kwestii fryzjerów? Sprawdziłem empirycznie Le Grand na Piotrkowskiej. Niestety tak jak było wcześniej wspomniane—strzyżenie dość zwyczajne, a cena na poziomie nieprzeciętnego Salonu Roman w Krakowie.

Salon Beaty Miśkiewicz na Sienkiewicza przy Nawrot jest całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety nie znam numeru. Jadąc od strony Puszkina zakład / sklep znajduje się po lewej stronie. Wchodzi się po schodach.

Czy zakład nazywa sie IZA i jest pod numerem 12 ?

O tu: https://www.google.pl/maps/@51.759533,19.5322484,3a,15y,229.42h,90.42t/data=!3m6!1e1!3m4!1sLFaXOdhWqa1xO1CBMJ_lmw!2e0!7i13312!8i6656

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W początkach wątku łódzkiego jest mowa o pracowni szczotek p. Zofii Filipowicz. Byłem dziś - pracownia istnieje ul. Więckowskiego 1 (odcinek między Zachodnią a Piotrkowską, przy pracowni kapeluszy - niestety tylko damskich), tel. 603 674 348.

W ofercie znajdują się wszelkiej maści szczotki: do ubrań, włosów, butów, kurzu, pędzle do golenia. Pani Zofia to zresztą przesympatyczna, uśmiechnięta osoba, która potrafi naprawdę z pasją opowiadać o swojej pracy. Niestety grafik nie pozwolił na dłuższą rozmowę, niemniej jednak udało mi się uzyskać kilka informacji.  Wszystkie szczotki robione są ręcznie (maszyny idą na złom), gotowe przychodzą drewniane rączki, do których Pani Zofia wkłada ręcznie przycięte włosie. Szczotki do ubrań robione są ze szczeciny dzika, pędzle do golenia z włosia borsuka (być może dostępne są też modele ze szczeciny - nie pytałem), szczotki do butów z włosia końskiego. Surowiec pozyskiwany jest z Chin, Niemiec, a szczecina często od myśliwych. Pędzle kosztują 40 - 60 zł, (silver tip to pewnie nie jest, ale z pewnością ciekawa alternatywa w obrębie pure badger). szczotki do ubrań ca. 30 zł, szczotki do butów ok. 20 - 30 zł zależnie od wielkości. 

Ja kupiłem szczotkę do ubrań z rączką, dł. całkowita 27 cm, długość części z włosiem 15 cm, szerokość włosia 5 cm. Modele bez rączki nie są w tej chwili dostępne (będą niebawem) i są szersze o ok. 1 cm. Moim zdaniem wersja z rączką jest wygodniejsza w użyciu. Szczotka kosztowała 30 zł, poniżej zdjęcia poglądowe. Dwa chyba wystarczą, to w końcu tylko szczotka :)

post-6388-0-50629300-1453320456_thumb.jp

post-6388-0-80449100-1453320485_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.