Skocz do zawartości

[ŁÓDŹ], Przewodnik miejski


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolilem sobie, założyć temat zbiorczy dla Łodzi, ponieważ -z tego co wiem- możliwości korzystania z usług rzemieślników, są w tym mieście mocno ograniczone. Czy ktoś z forumowiczów miał styczność z jakimkolwiek zakladem krawieckim czy szewskim w Łodzi lub okolicach? Z tego co się orientowałem bardo ciężko o takowy w tym rejonie. Za wszelkie uwagi i informacje będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badałem obszar Łodzi bardzo teoretycznie (przy pomocy google) i trochę osób zajmujących się krawiectwem miarowym się znajdowało (a pytanie, ilu w ogóle się nie ujawnia w necie). Niestety choć niby nie mam bardzo daleko, to w tym kierunku wybitnie mi nie po drodze i prawie nie mam okazji weryfikacji empirycznej

Łódź ma ogólnie pewne tradycje i czasem można coś ciekawego znaleźć (kiedyś przypadkiem natknąłem się na outlet próchnika ze śmiesznymi cenami trenczy - po 50-70 pln), ale bardzo dużo jest tandety w rodzaju garniturów po 250 pln, więc szukanie wymaga cierpliwości. Podejrzewam, że po prostu trzeba pokręcić się po mieście, oglądać i pytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

http://www.szewstwoartystyczne.pl/

Co uważacie nt. butów wytwarzanych przez tego Pana? Wiem, że na zdjeciach nie widać wszystkiego, ale czy w ogóle warto interesować się zamawianiem butów u tego szewca? Dodam, że w internecie wyczytałem, że koszt butów to ok. 400 zł. Proszę o wszelkie opinie i sugestie.

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tadeusz Baś i Spółka, ul. Nawrot 7

Wczoraj zajrzałem do tego zakładu (w części wydzielona jest pasmanteria). Mieści się on w ładnej, świeżo wyremontowanej kamienicy. W bliskim sąsiedztwie ul. Piotrkowskiej. Zakład sprawia dobre wrażenie. Wydaje się, że wszystko jest tam na swoim miejscu. Ciekawie wyglądało zaplecze, w którym dostrzegłem panie siedzące przy maszynach.

Zamieniłem kilka zdań z panem Basiem (ok. 70-letni krawiec). Garnitur może być uszyty na włosiance, płótnie lub klejony - "Jak sobie życzy klient". Cena za "igłę" to ok. 1500 zł. Czas oczekiwania - 2 miesiące, ale w razie potrzeby może ulec skróceniu.

Pań Baś ma na stanie materiały. Powiedział, że ma kilka granatowych (o taki kolor zapytałem) tkanin do wyboru. Co to dokładnie za materiały oraz w jakich cenach, tym razem, nie zapytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mieszkam.

Nie ma problemu. Spróbuję jutro tam zajrzeć. Czy masz jakieś konkretne pytania?

Popytaj się co szyje, jak szyje, kiedy ostatnio przyjął zamówienie. Zapytaj się czy podejmuje się uszycia smokingu lub fraka i czy zajmuje się krawiectwem ciężkim (płaszcze, kożuchy, palta). Najważniejsze to wybadać jakie ma podejście do krawiectwa, bo z tego co słyszałem był kiedyś dosyć rozpoznawany w Łodzi. Idealnie gdyby pokazał Ci jakiś gotowy garnitur, który mógłbyś spokojnie obejrzeć i ocenić. Może udałoby się zrobić zdjęcia. Generalnie im więcej tym lepiej. Cennik już znam i wiem, że Pan Tadeusz szyje jedynie na powierzonym materiale.

Po prostu warto sprawdzić adres, tak dla samego spokoju ducha. Nie robiłbym sobie wielkich nadziei, ale skoro "będziesz w pobliżu". ;)

(42) 633 81 72- Telefon do zakładu, żebyś nie pocałował klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się także odwiedzić krawca z ul. Więckowskiego, który był wspomniany w innym temacie. Ten od:na klejonce, to jest najwyżej wdzianko, a nie garnitur :)

Gdybyście znali jeszcze innych rzemieślników w Łodzi to podawajcie proszę namiary, a ja postaram się ich odwiedzić.

Immune, tym razem zdjęć nie będzie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebym tam wrócił. Dodam, że jutro będę w pobliżu wskazanego adresu ok. 14. Jeśli nikogo nie będzie w zakładzie, to ponowię próbę w przyszłym tygodniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

750 - Dwuczęściowy garnitur

Dopłata za kamizelkę - 130 zł

Dopłata za drugą parę spodni - 100 zł

Ceny tak jak napisałem powyżej - bez materiału.

Postaram się także odwiedzić krawca z ul. Więckowskiego, który był wspomniany w innym temacie. Ten od:na klejonce, to jest najwyżej wdzianko, a nie garnitur :)

Możesz sobie odpuścić. Byliśmy tam z eye-lipem. Rzeczywiście szyje na camelu, ale zarówno kultura osobista tego Pana, jak i jego wyroby są w mojej ocenie zdecydowanie poniżej pewnego akceptowalnego poziomu.

Edit: Sam zakład to taka zapyziała nora i nie napawa optymizmem jeżeli chodzi o względy sanitarne. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy jeszcze w kilku miejscach, ale ogólnie 4 h to trochę za mało czasu na piesze zwiedzanie szlakiem stylowej mapy Łodzi. ;) Pracownia kapeluszy, sklep z materiałami i wizyty w kilku bramach celem znalezienia przyzwoitego szewca. Na razie żeby nie zapeszać wołałbym nie zdradzać żadnych szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Wrzesień szyje tylko garnitury. Miał kiedyś zamówienia na smokingi, ale jak sam przyznał, już nie pamięta ile lat temu to było.

Preferuje szycie na klejonce. Zdziwiło mnie usłyszane stwierdzenie o przewadze klejonki ("bo włosianka jest sztywna i wychodzi włosie"). Istnieje możliwość uszycia garnituru 'bez klejenia' w tej samej cenie.

800 zł - garnitur, 120 zł - dodatkowe spodnie, 100 zł - kamizelka. W tej chwili pracuje nad 3 garniturami. Gdyby teraz złożyć zamówienie, to garnitur do maja powinien być gotowy.

Proszę nie liczyć na zdjęcia. W odpowiedzi na pytanie o możliwość zrobienia zdjęć wyczułem niechęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwosc uszycia na plotnie, ale czy ma plotno? Pewnie o to nie pytales? Ciekawe, że podal Ci inna cene wyjsciowa za garnitur - pytalem go o to dwa razy podczas rozmowy telefonicznej. Rozumiem, że zdjec nie robiles ale jedna z tych 3 przygotowywanych marynarek ogladales? A kontakt z Panem Tadeuszem w miare dobry czy to kolejny buc? Obawiam się, że dobre pierwsze wrazenie ktore wynioslem z rozmowy telefonicznej moze szybko prysnac przy blizszym kontakcie z tym krawcem. I co oni do cholery maja z ta klejonka.. Podejscie do tematu godne naszego ulubionego Rudolfa Valentino vel. Mariano Italiano. Szkoda tylko, że takie stwierdzenia padaja z ust tak doswiadczonego krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy posiada płótno.

Też mnie zdziwiła rozbieżność cen. Podobnie jak Ty pytałem dwa razy i nawet zapisałem.

Tak, pokazał mi jedną marynarkę. Czekała na pierwszą przymiarkę. Marynarka na flizelinie, ponadto materiał nie najwyższej jakości. Wydawała się sztywna. Nie tego szukam. Póki co pierwsze zamówienie garnituru bespoke przede mną, więc powstrzymam się od oceny umiejętności krawieckich p.Września. Nie chcę się wypowiadać na temat, o którym tak naprawdę nie mam większego pojęcia. Myślałem, że uda się zrobić kilka zdjęć. Wówczas byś sobie wyrobił (byście sobie wyrobili) zdanie na ten temat. Kontakt z p.Wrześniem jest dobry. Okazał się sympatycznym człowiekiem. Gdybyś wciąż wykazywał zainteresowanie i ponownie tam dzwonił, to zapytaj czy ktoś mógłby tam podejść i zrobić dla Ciebie zdjęcia. Może zmieni zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede w Lodzi na przelomie marca i kwietnia, ale po tym co napisales to raczej czarno to widze. Trybek, nie chcę zebys się poczul jak chlopiec na posylki ale moze zechcialbys skoczyc jeszcze tu:

Tomasz Doryn

Piotrkowska 261

426360295

Cenowo jak u Wrzesnia.

Tylko pod zadnym pozorem nie wspominaj nic o forum, bo oni przestali już odbierac ode mnie telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny wydają się bardzo kuszące, ale w związku z tym ja bym jeszcze zwrócił uwagę na detale takie jak butonierka czy dziurki na guziki na rękawach. W przypadku krawca, u którego szyłem w Warszawie za podobną cenę miałbym atrapy, gdybym się uprzednio nie zapytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immune, możliwe, że we wtorek będę w pobliżu.

Dobrze, nie wspomnę o forum. Na czym polega problem, jeśli można wiedzieć?

Niestety nie mam pojecia na czym polega i czy w ogole jest jakis problemem. Po prostu jadac z chlopakami do Lodzi chcielismy odwiedzic przy okazji kilka zakladow krawieckich, ale w dniu przyjazdu kiedy zadzwonilem jeszcze raz do Pana Dorynia (a wczesniej rozmawialem z jego zona, ktora chyba pomaga mu przy wykrojach) okazalo się, że Ci panstwo nie zycza sobie naszej wizyty. Swoja droga to ciekawe, bo bylismy także umowieni na okreslony przedzial godzinowy z Panem Wrzesniem, a on nagle się rozchorowal. Nie mniej jednak jak bedziesz w poblizu to mozesz sprawdzic co to w ogole jest, ten zaklad.

Jeżeli budzetowo, ale z glowa to polecam krawca z Piotrkowskiej 82 (w bramie). Bardzo konkretny czlowiek z wysoka kultura osobista i fachowiec wysokiej klasy w jednym. Za 1500 zl szyje na poziomie Kruszewskiego z W-wy. Widzialem jedna marynarke i wygladala bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli budzetowo, ale z glowa to polecam krawca z Piotrkowskiej 82 (w bramie). Bardzo konkretny czlowiek z wysoka kultura osobista i fachowiec wysokiej klasy w jednym. Za 1500 zl szyje na poziomie Kruszewskiego z W-wy. Widzialem jedna marynarke i wygladala bardzo dobrze.

Dzięki. Może udało Ci się 'namierzyć' dobrego szewca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli budzetowo, ale z glowa to polecam krawca z Piotrkowskiej 82 (w bramie). Bardzo konkretny czlowiek z wysoka kultura osobista i fachowiec wysokiej klasy w jednym. Za 1500 zl szyje na poziomie Kruszewskiego z W-wy. Widzialem jedna marynarke i wygladala bardzo dobrze.

Dzięki. Może udało Ci się 'namierzyć' dobrego szewca?

Może. :twisted: A co to w ogóle za porządki żeby Warszawianin Łodzianinowi w kwestii włókiennictwa i szewstwa doradzał? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.