Skocz do zawartości

[Tadeusz Chłopek, Lublin] Trzyczęściowy garnitur


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Druga przymiarka, jak na moje odczucie wszystko leży idealnie, wrażenie zupełnie inne niż przy garniturach z wieszaka. Jedyny drobiazg, który widzę dopiero na zdjęciu, to rękaw do skrócenia o centymetr. Za tydzień koniec całego zamówienia. Niemniej w moim odczuciu Pan Chłopek jest najlepszym w Lublinie krawcem, przynajmniej w porównaniu z innymi, z którymi miałem do czynienia. Zasugerował mi pewne zmiany w projekcie np. trochę większe manszety niż pierwotnie zakładałem, tudzież rozwiązanie zapięcia kamizelki, które rzeczywiście lepiej wygląda. Wykończenie detali typu dziurki itp. też bardzo staranne i dokładne. Spodnie lekko opadły, jeszcze nie mają szelek.

Jest to mój pierwszy garnitur na miarę jestem już pewny, że nie będę kupował garniturów z wieszaka, tylko szył kolejne - jest to naprawdę lepsze zainwestowanie pieniędzy- wiem, że takie stwierdzenia to oczywistość tutaj, niemniej musiałem je zanotować.

post-396-13658923751643_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka jest bardzo dobrze dopasowana, wytaliowana, nie widać tego na zdjęciu ale na plecach bardzo dobrze leży - nie ma nieszczęsnej fałdy poznańskiej. Kamizelka taka ma być, zdjęcie jest robione od dołu, więc też troszkę jest przekłamana perspektywa. Z perspektywy wzroku nie jest źle. Co do listwy, nie zauważyłem, żeby była zbyt wąziutka, nie zwróciłem na to uwagi, następnym razem ją zmierzę, niemniej na moje odczucie nie było zgrzytu. Pak Chłopek zasugerował jeszcze biletówkę, będzie na gotowej marynarce.

Zamawiając garnitur bardzo dokładnie omówiliśmy co chcę, i nawet dostarczyłem zdjęcia na wzór. Współpraca z Krawcem układała się naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pak Chłopek zasugerował jeszcze biletówkę, będzie na gotowej marynarce.

Ja bym sie zastanowił czy warto - moim zdaniem za dużo będzie wodotrysków :)

Arkadyjczyku, nie idź tą drogą. Efekt najczęściej jest bardzo pretensjonalny, a do tego biletówka burzy symetrię marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze, może rękaw przydałoby się lekko zwęzić, ale z perspektywy jednego zdjęcia tego nie można wyrokować, sam musisz ocenić czy jeszcze można trochę odjąć aby podwójny mankiet pod spodem dobrze pracował. Ale w sumie to szczegół, reszta na podstawie tego jednego zdjęcia wygląda bardzo dobrze, u Ciebie zawsze był efekt przytłaczania sylwetki przez marynarkę, tutaj leży jak ulał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur odebrany, oswajam się z nim i zastanawiam się na co zwracać uwagę przy następnym zamówieniu. Już wiem, że na pewno kamizelka nie będzie miała kołnierza. To jednak jest wodotrysk, ale sam się na niego uparłem po obejrzeniu kilku zdjęć na styleforum i w sieci. Wydaje się, że ramiona mogłyby być ciut węższe, ale to już detale. Reszta, jak i szczegóły wykonania jest w moim odczuciu dobra.

post-396-13658923770102_thumb.jpg

post-396-13658923771119_thumb.jpg

post-396-13658923771629_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, najlepiej wygląda przy zapiętej marynarce, bardzo dobrze wytaliowana, długość rękawów idealna, a i kołnierzyk kamizelki dobrze wówczas współgra z całością. Gratuluję! Sama kamizelka wydaje mi się jednak za luźna (za mało ściągnięta z tyłu?). I przód spodni, na zdjęciu cienie układają się niefortunnie.

P.S. Fajny krawat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to widzę na zdjęciu. Być może to wina ułożenie sylwetki akurat w tym momencie (koszula ma rękawy lekko za długie - do skrócenia) ale co do rąk to aż zmierzę, może rzeczywiście mam tutaj pewną dysproporcję.

@Otto - bardzo lubię ten krawat, jedwab z dużym wzorem peisley, dość stary - no name, mam go od teścia nie zdziwiłbym się, gdyby był przedwojenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur bardzo fajnie leży, taliowanie "w punkt". Podoba mi się szerokość rękawów a całość wyszła na prawdę dobrze. Jest co prawda dysproporcja w długości rękawów, ale to detal w stosunku do całości, w dodatku łatwy do poprawy. Gratuluję pierwszego zamówienia i powodzenia w nastepnych! Powinieneś by tradycji stało się za dość, utworzyć temat w dziale bespoke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadyjczyku gratuluję! Naprawdę piorunująco dobry efekt końcowy! Doskonałe taliowanie, ładne ułożenie kieszeni marynarki, bardzo podobają mi się też spodnie. Jednie przyczepiłbym się do krótszego rękawa i moim zdaniem zbyt wysokiej kamizelki (mniejsza ilość guzików w mojm odczuciu wyglądałaby lepiej). Bądź co bądź i Ty i krawiec wiedzieliście co robicie. Interesuje mnie jeszcze czy są jakies detale które TY chciałbyś teraz zmienić albo Ci nie odpowiadają do końca. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za uwagi.

Projekt był przemyslany i dyskutowany to prawda. dzięki wiedzy wyniesionej z lektury forum oraz różnych blogów, wiedziałem co chcę. Jest to jednak mój pierwszy projekt więc jednak pewne drobne rzeczy są do poprawki. Wydaje mi się, że ramiona mogłyby być odrobinę węższe tak 0,5-08 cm. Manszety u spodni pierwotnie miały mieć dwa cm. (takie mam w jednym z garniturów z wieszaka). Krawiec doradził podwyższenie do 2,8 i dobrze zrobił. Kamizelka lekko za luźna i nie ma z tyłu ściągacza - to jeszcze zostanie doszyte.

Niemniej następne rzeczy będę szył u Pana Chłopka, to pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to widzę na zdjęciu. Być może to wina ułożenie sylwetki akurat w tym momencie (koszula ma rękawy lekko za długie - do skrócenia) ale co do rąk to aż zmierzę, może rzeczywiście mam tutaj pewną dysproporcję.

@Otto - bardzo lubię ten krawat, jedwab z dużym wzorem peisley, dość stary - no name, mam go od teścia nie zdziwiłbym się, gdyby był przedwojenny.

Gratuluję garnituru - dobrze wypadł - w szczególności wg mnie optymalnie dobrałeś stopień dopasowania marynarki i szerokość nogawek spodni. Co do rękawów to akurat standard - praworęczni mają po prostu dłuższą prawą rękę, krawiec powinien skorygować tę naturalną dysproporcję długością rękawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy powinien korygować. Ja mam w jednej marynarce właśnie skorygowane. Tzn. do długości ręki, ale za koszule które mam są RTW. Jestem praworęczny więc na lewej ręce mam większy mankiet przez to. Już chyba wolę żeby trochę inna była długość rękawa względem dłoni na obu rękach niż właśnie różny mankiet, który rzuca się w oczy o wiele bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelR

Przychylam się do tego zdania, rękawy są ok. Problem był też w rękawach koszuli - akurat w tej są ciut za długie.

@supratex

Całość zamówienia to ok. miesiąc. Cena 600 PLN za igłę + materiały w tym kamela i włosianka. Garnitur nie jest klejony. Dziurki ręcznie obszyte. Szerokość spodni to 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.