Skocz do zawartości
macaroni

Buty i sól - Jak usunąć sól z butów, jak je zabezpieczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy sposób jest dobry, pod warunkiem że jest dobry ;) Nie ma optymalnego rozwiązania, gdyż każda sytuacja jest odrębnym przypadkiem i często reaguje się na to co się widzi, np. zaczynasz czyścić delikatniejszym cleanerem, ale po ściągnięciu ze skóry wosków okazuje się, że sprawa jest poważniejsza niż zakładałeś pierwotnie, więc przechodzisz do mocniejszego. Sposób jaki przedstawiłem to nie był mój autorski patent. Przytoczona procedura pochodzi z pracowni "Jan Kielman i Syn". Praktycznie każdy zakład ma jakieś swoje podejście do tematu. Sposób przedstawiony przez +Immune+ również zdawał egzamin wielokrotnie, nawet w sytuacjach przy których sam byłem sceptykiem. Zdarzają się czasem przypadki beznadziejne, ale mam nadzieję, że to akurat nie ten :) Gdybyś miał obawy lub awersję do takiej roboty to widziałem już kilka imponujących realizacji z solą u @Wielki Shoe - robotę zawsze można zlecić :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, saphir.pl napisał:

Każdy sposób jest dobry, pod warunkiem że jest dobry ;) Nie ma optymalnego rozwiązania, gdyż każda sytuacja jest odrębnym przypadkiem i często reaguje się na to co się widzi, np. zaczynasz czyścić delikatniejszym cleanerem, ale po ściągnięciu ze skóry wosków okazuje się, że sprawa jest poważniejsza niż zakładałeś pierwotnie, więc przechodzisz do mocniejszego. Sposób jaki przedstawiłem to nie był mój autorski patent. Przytoczona procedura pochodzi z pracowni "Jan Kielman i Syn". Praktycznie każdy zakład ma jakieś swoje podejście do tematu. Sposób przedstawiony przez +Immune+ również zdawał egzamin wielokrotnie, nawet w sytuacjach przy których sam byłem sceptykiem. Zdarzają się czasem przypadki beznadziejne, ale mam nadzieję, że to akurat nie ten :) Gdybyś miał obawy lub awersję do takiej roboty to widziałem już kilka imponujących realizacji z solą u @Wielki Shoe - robotę zawsze można zlecić :) 

W ostateczności powierzę robotę specjalistą, jednak buty nie wyglądają jakoś tragicznie, dlatego na początek chcę spróbować sam :) Co do sposobu z pracowni "Jan Kielman i Syn" to właśnie nie wiem jak przygotować tę mieszankę wody z mydłem. Do miski z ciepłą wodą mam wrzucić całą kostkę mydła i chwilę poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie potrafię pomóc przy kąpieli :) Nie praktykuję wkładania skórzanych butów do wody. Wydaje mi się to nad wyraz ryzykowne (zwłaszcza dla kogoś bez doświadczenia) i poszedłbym w tę stronę tylko w ostateczności, jeżeli inne rozwiązania by mnie zawiodły. Skóra generalnie nie przepada za wodą. Gruntowne przemoczenie skóry potrafi wygenerować wiele problemów. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi