Skocz do zawartości

[SZCZECIN], Przewodnik Miejski


roland

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ze Szczecina, gdzie kupujecie materiały na garnitury?

I pytanie do stoiska z produktami Saphira w Sterze, gdzie ono się znajduje, nie mogłem znaleźć. Dzięki za info.

Centrum Handlowe Ster. Szukaj wysepki. Znajdziesz bez problemu.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubie_jeansy to zależy jaki dokładnie chcesz materiał. Jeśli len to polecam sklep Wisan II na Jagiellońskiej (w oficynie). Mają len z Polski i Czech. Czasami mają jakąś ubraniówkę. Jeśli chciałbyś jakąś wełnę czesankową to jest sklep Merino na Piastów. Nie byłem w nim nigdy, nie wypowiem się o jakości tego towaru ani pochodzeniu.  Niestety nie ma u nas sklepu pokroju Szarmanta, gdzie miałbyś wybór bardziej ekskluzywnych tkanin. Pozostaje internet lub wycieczka np. do Warszawy.

http://chster.pl/pl/sklepy/uslugi/item/34-klucz-serwis.html i oni mają też niektóre produkty Saphira, jak zagadasz to podobno ściągną ci coś ze Stargardu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem ich w Sterze, dlatego pomyślałem, że to stoisko tymczasowe było. Kropek, możesz opisać dokładnie koło czego to stoisko jest, w którą stronę iść, etc.?

Co do materiału, to chciałem gładką granatową wełną. Byłem w Sklepie z tkaninami na Bohaterów Getta i był symboliczny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem ich w Sterze, dlatego pomyślałem, że to stoisko tymczasowe było. Kropek, możesz opisać dokładnie koło czego to stoisko jest, w którą stronę iść, etc.?

Co do materiału, to chciałem gładką granatową wełną. Byłem w Sklepie z tkaninami na Bohaterów Getta i był symboliczny wybór.

To nie jest stoisko tylko z kremami itd do butów. W tej witrynie znajdziesz też noże itd. A obsługuje je osoba, która dorabia klucze i obok chyba jest kantor ;)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2016 o 21:57, wally napisał:

@lubie_jeansy to zależy jaki dokładnie chcesz materiał. Jeśli len to polecam sklep Wisan II na Jagiellońskiej (w oficynie). Mają len z Polski i Czech. Czasami mają jakąś ubraniówkę. Jeśli chciałbyś jakąś wełnę czesankową to jest sklep Merino na Piastów. Nie byłem w nim nigdy, nie wypowiem się o jakości tego towaru ani pochodzeniu.  Niestety nie ma u nas sklepu pokroju Szarmanta, gdzie miałbyś wybór bardziej ekskluzywnych tkanin. Pozostaje internet lub wycieczka np. do Warszawy.

http://chster.pl/pl/sklepy/uslugi/item/34-klucz-serwis.html i oni mają też niektóre produkty Saphira, jak zagadasz to podobno ściągną ci coś ze Stargardu. 

@lubie_jeansy

Stoisko Saphira jest w drugim rzędzie sklepów, jak idziesz od części restauracyjnej (KFC etc.) to przed B1 skręcasz w prawo i mniej więcej w połowie ciągu jest stoisko. Bardziej jest ono oznaczone jako "dorabianie kluczy" niż stoisko z Saphirem :) Pan ma tam wszystko: od Saphira, po różnego rodzaje noże, aż po ogromy wybór baterii. Kiedyś zjeździłem pół Szczecina za bateriami do pilota do samochodu i u niego je dopiero znalazłem.

Obecnie w Sz-nie największy wybór Saphira  ma chyba Pan szewc "Flek-But" przy ul. Ks. Bogusława X nr 12 (schodkami w dół). Uwaga: tam jest dwóch szewców obok siebie w piwnicy. To ten drugi, bliżej Wojska Polskiego :) 

Pan również jest ze Stargardu i jak można się domyślić zaopatruje się u chłopaków z Danbis, więc może dowieźć towar jak nie ma na miejscu. Pan jest przesympatyczny, zreszta tak samo jak Pan ze Steru. Niemniej, do Pana z Bogusława z pracy mam 200-300 metrów więc często do niego zachodzę :) 

Usług u niego nie wykonywałem. Korzystam z usług Pana szewca z ul. Królowej Jadwigi 2, do którego mam 20 metrów od pracy (ja to leniwy jednak jestem :) ), z którego usług  jestem zadowolony więc pozostanę przy nim.  :) Niemniej, widziałem jak szef odbierał buty od szewca z Bogusława 12 i usługa była wykonana bardzo dobrze i starannie (m.in. nowe zelówki, woskowanie - renowacja rantów podeszew, naszycie skóry w miejsce przetarcia cholewki przy pięcie). Buty to kilkuletnie G&B Levet i po usłudze odzyskały drugie życie. 

Reasumując. Polecam Pana szewca z Bogusława 12, zarówno do zakupów produktów Saphira i Tarrago, jak i wykonania usług szewskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie tak samo. Jeden dostawca, więc monopol :) 

Parę wpisów wyżej była mowa, że w Sterze taniej, niż na stronie, ale to była kwestia okresu przejściowego. Asortyment Saphira na stronie zdrożał, więc i w sklepach stacjonarnych podrożał. Nowe dostawy, czy to na Bogusława 12, czy w Sterze mają takie same ceny jak na stronie internetowej multirenowacji. Stare dostawy jeszcze zdarzają się po starych cenach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

NIezmiennie godny polecenia jest Wacław Nietubyć, ale to chyba zbyt "duże działo" na takie małe poprawki. Wiem, że Tomek( @wally) ma zaufaną krawcową, ale niestety nie pamiętam jej adresu. Ale wywołany pewnie się odezwie i wszystko Ci napisze. Albo posłuchaj się rady mosze, bo faktycznie niewielkie skrócenie rękawów od dołu i skrócenie nogawek to łatwizna dla 99% krawców/krawcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

W naszym Tikeju w Molo wysyp Ralpha Laurena: klasyczne polówki w różnych rozmiarach i kolorach; koszule - za 199 zł.

Jest też piękna marynarka jakiejś włoskiej firmy: bez podszewki, bez wypełnienia w ramionach, cienka wełna, luźno tkana jak siatka (idealna na lato), szerokie klapy, rozpinane guziki na rękawach, ciemnoszara w delikatną kratkę - za 269 zł. Rozmiar Tk 50, a wg producenta 48. Ubolewam, że nie ma mojego rozmiaru. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Panowie!

Od września będę potrzebował garnituru codziennie, chciałbym celować w trzyczęściowy bespoke od Pana Nietubycia.

Niestety nigdy nie zamawiałem garnituru szytego na miarę, więc nie znam się za bardzo, ale moje największe obawy to jakość wykonania oraz dopasowanie do mojego gustu, dla mnie jako osoby ciągle uczącej się to jest duży wydatek i nie chciał bym wyrzucać pieniędzy na coś, co mi się nie będzie podobać.

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak Pan Nietubyć wygląda z szyciem całych garniturów? Dodatkowo, czy jego ceny cały czas są takie jak w pierwszym poście? I ile musiałbym liczyć na materiał (i gdzie go kupić) oraz ile dodatkowo za kamizelkę?

Mam jeszcze opcję kupienia RTW w TM Lewin lub Charles Tyrwitt (mieszkam w Wielkiej Brytanii). Czy zakup takiego garnituru i ewentualne poprawki jest może lepszym pomysłem? Ile wtedy takie poprawki mogą wynieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bujol Przy bespoke trzeba wziąć masę rzeczy pod uwagę, po spersonalizować możesz dosłownie wszystko np. wysokość kozerki, szerokość klap, sposób wytaliowania, konstrukcję marynarki, sposób wszycia rękawa, sposób połączenia materiału z płótnem, wybór podszewki, szerokość rękawów, ilość szlic, ilość i rodzaj kieszeni, umieszczenie kieszonki piersiowej i butonierki, stan spodni, rodzaj tylnych kieszeni itp itd. Będę u krawca niedługo, mogę się popytać o aktualne ceny. 

Jednej rzeczy nie zrozumiałem: Jeżeli mieszkasz w UK to czy nie lepiej kupić Ci coś z tam funkcjonujących marek? Czy będziesz specjalnie przyjeżdżać do Szczecina do krawca? 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wally Bardzo dziękuję! Jakbyś się dowiedział byłbym wdzięczny. Czy są jakieś inne miejsca w Szczecinie, które są aktualnie godne polecenia i nie wiążą się z wydatkiem 3000zł ?

Ogólnie do Szczecina przyjeżdzam dość często bez względu na to (średnio raz na 1,5 miesiąca), więc z tym nie ma problemu. Z chęcią zrobiłbym to w uk, ale niestety trudno mi tutaj znaleźć krawca, który robiłby w podobnych przedziałach cenowych. Chyba, że znasz może jakiś dobrych polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to wygląda to następująco (stan z końca 2016):

- marynarka: 1000 zł

- spodnie: 200 zł

- kamizelka: chyba 200 zł, ale nie jestem pewnien

+ 200 zł za dodatkowe rzeczy (podszewka, guziki itd.), choć wolałbym je załatwić we własnym zakresie.

Co do materiału, to potrzebujesz 3,5 m na dwucześciowy. Sam myślałem nad uszyciem garnituru u Nietubycia, ale miałem spore obawy. Robiłem u niego sporo poprawek, w tym skracanie rękawów od góry, i jestem w sumie zadowolony. U niego w zakładzie widziałem dwie szyte marynarki i wyglądały dobrze. Ad rem: jeśli chcesz u niego szyć, to według mnie musisz konkretnie wiedzieć, jaki chcesz garnitur - patrz post Kolegi @wally

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę skieruję dyskusję na boczne tory, ale na Twoim miejscu, jeżeli nie masz zbyt dużego doświadczenia z bespoke to można uciec w dobrą konfekcję i RTW. W Londynie mamy chyba 3 salony Suitsupply, ceny niestety w funtach, ale uważam to za ciekawą i budżetową opcję. Ewentualnie z naszej strony planujemy w wakacje wypad do Berlina, gdzie otworzyć ma się kolejny salon. Szczecin nie ma zbyt wiele do zaoferowania, co już było tu podnoszone. 

Mały spoiler, dzisiaj mi przyszedł materiał, niedługo ruszam z pierwszą marynarką.

20170313_221813.thumb.jpg.904703024df6bfe8f9701d37b09fe69a.jpg

Na żywo wygląda dużo lepiej niż na prześwietlonym zdjęciu :D inspiracją jest marynarka Zaremby i w coś takiego będę celował. Relację opiszę w dziale Bespoke. 

Pitti91-194_ME-682x1024.thumb.jpg.becd9fe9614a859f178581e2a0673713.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.