Skocz do zawartości

Buty zimowe


studentfoto

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o polskich butach Hanzel? Wiadomo, że z Meindlami równać się nie mogą, ale za dwie stówki (do 250 zł za tego rodzaju buty to przystępna cena) może jakościowo ujdą w tłoku?

http://www.hanzel.pl/?p=productsMore&iP ... &sName=008

Mam zamiar kupić sobie buty zimowe, tyle że na miasto, więc wydawać prawie 1000 zł za buty, których podeszwa zetrze się na miejskich chodnikach po roku użytkowania, chyba nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o polskich butach Hanzel? Wiadomo, że z Meindlami równać się nie mogą, ale za dwie stówki (do 250 zł za tego rodzaju buty to przystępna cena) może jakościowo ujdą w tłoku?

http://www.hanzel.pl/?p=productsMore&iP ... &sName=008

Mam zamiar kupić sobie buty zimowe, tyle że na miasto, więc wydawać prawie 1000 zł za buty, których podeszwa zetrze się na miejskich chodnikach po roku użytkowania, chyba nie ma sensu.

Ja używam jednej pary hanzeli, konkretnie modelu 006 i jest naprawdę ok. Cholewka w całości skórzana, żadnych szmatkowych wstawek. Dodatkowo, możesz sobie zamówić buty z jaką chcesz podeszwą, czyli np. przystosować model górski do oblodzonych chodników, asfaltu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meindle na miasto :(

1/ twarde - wymagania podeszwy w góry są "troszkę" inne,

2/ miękka guma - asfalt średnio będzie sprzyjał jej trwałości.

3/ nie są ocieplane - gruuuuba skarpeta na zimę wymagana, zwłąszcza do miasta, gdzie nie chodzimy tak intensywnie jak w górach.

3a/ buty górskie, które są ocieplane, to mają super sztywną podeszwę, która już w ogóle się nie nadaje na normalne chodzenie.

Górskie buty w miasto - można kupić, ale lepiej można wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego z miła chęcią dowiem się, jakie to buty zimowe na miasto polecają tutejsi znawcy.

a) ważne, by jak najlepiej chroniły przed poślizgiem (chociaż wiadome jest, że bez łańcuchów czy gwoździ nigdy nie ma się pewności co do zachowania stabilnej postawy na oblodzonym chodniku).

B) nie za astronomiczną kwotę - szkoda drogich butów na miejskie warunki

c) o wyglądzie, który nie odstraszy przechodniów (niestety, zdecydowana większość modeli Hanzel to potworki) i by nie śmierdziały po zdjęciu z nóg

Kwestie ocieplenia to kwestia dość indywidualna, zawsze można założyć cieplejsze skarpety.

Na innym forum, jako typowe woły robocze na zimowe, miejskie warunki, polecano coś takiego:

http://www.trekkersport.com.pl/sklep-tu ... e-chilkats

I tu mam dylemat. Kupić coś polskiego (Hanzel) za trochę mniejszą kwotę (tylko jaki model?), czy tą chińszczyznę w linku powyżej.

Oczywiście można wydać 800 zł, kupić Meindle i nimi paradować, chociaż trochę szkoda, a mając dwukrotność tej kwoty wybrać się do szewca.

Mnie jednak na dzień dzisiejszy interesuje coś mniej ambitnego. Może za rok... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował wybrać sobie nie-potworkowaty model hanzeli (swoją drogą, nie mogę się zgodzić co do krytycznych uwag o designie większości tych butów) i napisał do Grzegorza Hanzela, jaką poleca podeszwę, jaką wyściółkę i jaką skórę (ew. membranę) na miasto w zimie, a potem takie buty zamówił. Eksperyment na tyle tani, że można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polską zimę spokojnie wystarczą sztyblety albo trzewiki na gumowej, nie-płaskiej podeszwie. Polskie miasta w zimę to naprawdę nie jest Moskwa, aby ubierać się jak na biegun północny. A takie traktory do miasta nadają się tylko w przypadku chęci budowania wizerunku imigrantów z zimniejszych krajów trzeciego świata, albo przewidywanej w najbliższych miesiącach zimy stulecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli kolejną "zimę stulecia"? Podczas ostatniej (chyba ze dwa lata temu) w połowie zimy w Zielonej skończyły się środki na odśnieżanie i całe centrum leżało przez dwa miesiące pod półmetrową warstwą śniegu. (pomijając wąskie przejścia wybite łopatami przez mieszkańców) Niestety nie każdy mieszka w Warszawie lub w innym większym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Warszawie wcale nie bylo lepiej. Nie wyobrazam sobie przechodzic zeszla zime w sztybletach. Nawet w drodze z domu do samochodu wsypywalby sie do nich snieg.

Ja jeżdżę komunikacją miejską, konkretniej pociągiem, i w zimę do mojej malutkiej stacyjki przedzieram się przez zaspy :). Buty muszą wtedy być nieprzemakalne i dobrze trzymać się na nogach. Sztybletów zaś byłoby mi trochę szkoda, zwłaszcza wychodząc na solną breję, jaka panuje zawsze na Placu Zawiszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich okolicach - a sniegu to moze byc sporo -wiekszosc ludzi ktorzy muza nosic dress shoes nosi zima "over-boots" i po prostu je zdejmuje razem z plaszczem.

Druga czesc trzyma w biurze dwie pary dress shoes a do biura chodzi w normalych butach zimowych - ma to zalete ze jest cieplej:)

Innaczej moim zdaniem sie nie da - nie da sie polaczyc elegancji z zimowa funkcjonalnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, proszę o pomoc w zakupie. Mianowicie, wybrałem model Sanders Cheltenham,

http://www.pediwear.co.uk/sanders/products/3463.php

Dołączona grafika

Proszę o pomoc w celu prawidłowego doboru rozmiaru. Zazwyczaj kupuję buty w rozmiarze 41. Moja stopa ma długość 26,6cm mierzona na boso pod wieczór. Raczej mam delikatną stopę, także jeżeli chodzi o tęgość.

Proszę o pomoc jaki rozmiar powinienem zamówić?

Czy powinienem płacić kwotę z Vat, czy też bez Vat?

Ile wynoszą koszty przesyłki do Polski i jak długo trwa przesyłka? Może ktoś już zamawiał z tej strony?

Wszelkie sugestie mile widzane :-)

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystkie informacje są na stronie Pediwear.

Dobór rozmiaru - tu nikt ci nie poradzi na 100%: 41 to zakres UK6,5 - 7,5

http://www.pediwear.co.uk/chart.php

Zapłacisz kwotę z VAT

Koszt przesyłki 10 Funtów, czas dostarczenia 3-5 dni roboczych

http://www.pediwear.co.uk/orders/eec.php

Sugestie? Bardziej podobają mi się brązowe, ale to indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Większość stylizacji mam w odcieniach szarości i czerni więc myślę, że czarne będą bardziej uniwersalne. Co do rozmiaru, to zastanawiam się pomiędzy 7 a 7.5. Może ktoś ma buty tej firmy i może wypowiedzieć się z doświadczenia jak wygląda rozmiarówka?

Czy ktoś zna inną wiarygodną stronę WWW gdzie można ten model zamówić taniej płacąć via Paypal, lub kartą kredytową?

Co oznacza Veldtschoen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.