Skocz do zawartości

Zrób to sam


Krzysiek_W

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Jestem tutaj wciąż, więc odpowiem i nie ma co usuwać ;) Dopiero jak napisałeś, to zwróciłem na to uwagę, i aż musiałem obejrzeć wiszący w szafie fular - byłem nieobeznany z mateirałem i w jednym miejscu musiałem po pierwszym praniu go trochę podszywać, to była moja pierwsza myśl, ale jak się okazuje, po prostu ten kawałeczek trochę ,,klapnął", na co nie zwróciłem uwagi, gdy było robione zdjęcie. Po prostu tak się zagiął materiał, szew idzie tam prosto. I akurat napisałeś w tym samym dniu, w którym ten fular wrócił do akcji po zimie, bo to lniany

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MichałBrit napisał:

Jestem tutaj wciąż, więc odpowiem i nie ma co usuwać ;) Dopiero jak napisałeś, to zwróciłem na to uwagę, i aż musiałem obejrzeć wiszący w szafie fular - byłem nieobeznany z mateirałem i w jednym miejscu musiałem po pierwszym praniu go trochę podszywać, to była moja pierwsza myśl, ale jak się okazuje, po prostu ten kawałeczek trochę ,,klapnął", na co nie zwróciłem uwagi, gdy było robione zdjęcie. Po prostu tak się zagiął materiał, szew idzie tam prosto. I akurat napisałeś w tym samym dniu, w którym ten fular wrócił do akcji po zimie, bo to lniany

Heh, moderacja nie śpi, widzę, że mój post został usunięty zgodnie z moją prośbą, to dla porządku przypomnę, że pytałem w nim o wcięcie na boku fularu białego w rózowe kwiaty.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Nie była to jakaś wielka robota, ale jak wszystko co jest zrobione własnoręcznie dało trochę satysfakcji! "Wind cord" do mojego wysłużonego kapelusza, dla którego w innym wątku poszukuję zakładu gdzie można wymienić potnik. Czy ktoś zlecał już taką wymianę?

20171109_223229.jpg

 

Edit: Nie znalazłem firmy gotowej wymienić potnik. Postanowiłem więc sam się z tym zmierzyć. Jak na pierwszy raz wyszło akceptowalnie, największy problem miałem z równym prowadzeniem ściegu, zarówno posługując się maszyna jak i przy szyciu ręcznym. Po całej operacji kapelusz dużo lepiej leży na głowie. Następny etap to wymiana upięcia. Prawdopodobnie na granatowe.

Poniżej nowy potnik i muszka.

 

20171120_074403sm.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Krzysiek, fajnie wyszło.
W moim przypadku uszczelka w kilku miejscach się odrobinę zabarwiła, ale na wstawionym zaraz po farbowaniu białym praniu nie było śladu. Przy drugim farbowaniu (inny, jaśniejszy kolor) uszczelka nie ucierpiała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądnięciu zdjęć z tego tematu, w podobnym stylu polecam torby z Poszetki. Świetna skóra, ładne wzory, usłyszałem sporo miłych komentarzy i to w kręgu osób, które noszą raczej topowe produkty typu LV itp. Moja to brązowy model z zewnętrzną kieszenią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do rozmowy dotyczącej farbowania.

Miła sprawa mnie spotkała ze sklepu Van Graff. Koszula lniana, po pierwszym praniu dziwnie rozciągnęły się włókna w ten sposób, że powstało zerwanie materiału. W związku z otrzymaniem z wymiany gwarancyjnej nowej koszuli w tym samym kolorze, posiadam dwie i tą "zaszytą" chciałbym przefarbować.

Koszula ma taki kolor:

DENIM%20by%20Nils%20Sundstr%C3%B6m%20M%C

Chciałbym uzyskać po prostu koszulę w innym kolorze, lecz wciąż w wiosenno letnim klimacie (kolorze). Jaki kolor od Simplcol proponujecie? Myślałem, żeby uzyskać coś w błękicie. Zdaję sobie sprawę, że białe paski po farbowaniu nie będą już białe, ale nie za bardzo mam pomysł jak zniwelować ten różowy, żeby nie powstała purpura lub fiolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.