Skocz do zawartości

Zrób to sam


Krzysiek_W

Rekomendowane odpowiedzi

Godz. 22:00, synek w końcu zasnął, a tata schodzi do garażu. ;) Po trzech dniach widać efekty w postaci jak niżej. 2,2mm  jucht garbowany roślinnie z polskiej garbarni dzięki uprzejmości Pani Elwiry ze sklepu Orso Nero, dawniej Panda2. Jest kilka rzeczy do których bym sie przyczepił ale w przyszłości bym juz ich na pewno uniknął.

 

post-1071-0-50858900-1376924562_thumb.jp

post-1071-0-67392100-1376924579_thumb.jp

post-1071-0-15376200-1376924595_thumb.jp

post-1071-0-31741400-1376924607_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

 

po dłużej lekturze forum BwB oraz wpisie MV dotyczącym bransoletek trafiłem na stronę KJP. Końcową cenę tj. cena KJP + dostawa, podatek oraz cło uznałem za niewartą zamówienia i postanowiłem wykonać coś zbliżonego kolorystycznie.

 

Projekt typu: Multivendor :) Każdy fragment pochodzi od innego dostawcy. Coś przyszło z Włoch, inny półprodukt z norwegii, pozostałe z PL.

 

Z nieukrywaną przyjemnością i pokładami wrodzonej skromności przedstawiam efekt pracy mojej i mojej narzeczonej.

To pierwsze wydanie. Krzywe i niedokładne. Pod koniec okazało się, że kilku półproduktów zwyczajnie zabrakło. Kolejne wersje z pewnością będą lepiej dopracowane.

 

attachicon.gifb0001.JPG

 

Na męskim nadgarstku:

attachicon.gifb0002.JPG

 

Na kobiecej dłoni:

attachicon.gifb0004.JPG

A czy mógłby ktoś przybliżyć, gdzie mógłbym znaleźć do zakupienia różnego rodzaju sznurki, sznury do takich bransoletek ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tata schodzi do garażu. ;) Po trzech dniach ...

To prawie jak w tym dowcipie:

Jaś pali trawkę w toalecie.

Zaciąga się raz - światło gaśnie.

Zaciąga się drugi raz - światło się zapala.

Po kilku machach słyszy pukanie do drzwi:

- Co ty robisz w tej łazience synku?

- Myję zęby, mamusiu.

- Cztery dni?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję Wam bardzo za tak miłe słowa! Można by powiedzeić, że teczkowo - aktówkowy debiut i owszem. Do tej pory zrobiłem kilka bifoldów i parę pokrowców na telefon, następnie porwałem się na taki projekt jak widzicie. Po tym kiedy pojawiłem się z tym w pracy od razu dostałem 2 zamówienia.  :D Mam nadzieję, że nie będzie dużym nietaktem jeżeli powiem, że gdyby ktoś chciałby coś takiego lub podobnego to spokojnie może pisać. Akurat teraz "siedzę" nad torebką dla żony. Tu pierwowzór :

http://www.pierotucci.com/bags/toscanella_women/Toscanella_Leather_Shopping_Bag_mini_1812.htm

środek (mizdrę) zażyczyła sobie w kolorze fioletowym, jestem na półmetku....  ;)

post-1071-0-40362100-1376947454_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Ponieważ moja żonka aktualnie relaksuje się "szydełkując", wykonała dla mnie taką oto poszetkę.

Jak ją oceniacie (poszetkę oczywiście)? wzór w kolejnej będzie zmieniony na cieńszy, ale generalnie wygląda dość ciekawie :)

 

w brustaszy

post-1121-0-33728400-1394833689_thumb.jp

 

zbliżenia na misterność wzoru

post-1121-0-62105800-1394833691_thumb.jp

 

i obszycia ;)

post-1121-0-51611000-1394833693_thumb.jp

 

 

post-1121-0-44717000-1394833695_thumb.jp

 

Oczywiście jeśli ktoś chciałby taką posiadać to nie ma z tym problemu ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moja żonka aktualnie relaksuje się "szydełkując", wykonała dla mnie taką oto poszetkę.

Jak ją oceniacie (poszetkę oczywiście)? wzór w kolejnej będzie zmieniony na cieńszy, ale generalnie wygląda dość ciekawie :)

(...)

Oczywiście jeśli ktoś chciałby taką posiadać to nie ma z tym problemu ;)

 

Sam przedmiot wykonany pięknie i bardzo równo. Gratulacje dla Małżonki!

Niestety  podobnie jak "przedpiszcy" nie potrafię sobie wyobrazić dla niego zastowania jako poszetki.

Może po przeróbce (zszyciu) mógłby z tego powstać np. futerał na telefon albo okulary?

 

Ale knit wykonany w taki sposób z cieńszej, jedwabnej nici byłby fantastyczny.

Znamy Cię  jako człowieka czynu, więc przypuszczam, ze niedługo będziemy mogli podziwiać taki krawat ;-)

 

Pozdr,

 

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.