Skocz do zawartości

Teczka pod kolor butów?


Remy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

Witam,

Po pierwsze chciałbym się przywitać. Forum jest naprawdę niesamowite i pomaga w wielu kwestiach. Do tej pory jedynie czytałem, nadszedł czas się odezwać. Kilka szybkich pytań:

1. Czy teczkę kolorystycznie należy zgrywać z butami? Jest to żelazna zasada czy można sobie pozwolić na odstępstwo?

2. Co sądzicie o butach: http://www.johnwhiteshoes.com/products/_Burley_Tan Sprawiłem sobie takie podczas wizyty w Londynie, nie widziałem tematu o tej firmie na forum a buty moim zdaniem bardzo fajnie wykonane i super wygodne.

3. Gdzie wysocy kupują koszule? Kołnierzyk 44 198 cm wzrostu i prawie wszystkie koszule gotowe mają za krótkie rękawy.

4. Szukam biznesowego granatowego garnituru rozmiar 116, w przyzwoitej cenie tj. ~1500 zł. Czy ktoś mógłby pomóc? Rzadko spotykany rozmiar... Co byście polecili?

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy teczkę kolorystycznie należy zgrywać z butami? Jest to żelazna zasada czy można sobie pozwolić na odstępstwo?

W tym akurat mogę Ci pomóc - raczej mało osób ma do każdych butów dopasowaną oddzielną teczkę (chyba że używa tylko jednego koloru butów), więc to nie jest aż tak zobowiązująca zasada. ;) Wydaje mi się, że najbardziej optymalny jest burgund - nie będzie się kłócił ani z czernią, ani z ciemnym brązem.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy teczkę kolorystycznie należy zgrywać z butami? Jest to żelazna zasada czy można sobie pozwolić na odstępstwo?

Teczka jest optycznie dużą powierzchnią, a buty są też bardzo silnym akcentem kolorystycznym (oceniając czyjś wygląd "obcinamy go", czyli przesuwamy wzrokiem z góry na dół i buty, jako ostatni element, się zapamiętuje).

Niezgranie kolorów będzie zatem silnie odczuwane. Na przykład: teczka burgund plus brązowe buty = horror!

Ten rażący kontrast można osłabić, jeśli teczka jest czarna, bo czerń to jest taki "niekolor".

Generalnie należy jednak dążyć do ujednolicenia kolorów. Nie oznacza to jednak ujednolicenia faktur skóry butów i teczki. Jest to sytuacja podobna jak z poszetką. Jeśli uszyta jest z tego samego materiału co krawat, wygląda fatalnie, bo jest to wtedy wysilone ujednolicenie, bez "nizaczmienia" (tak się tłumaczy włoskie określenie "sprezzatura", będące kluczem do prawdziwej męskiej elegancji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście czarna wydaje się by najbardziej neutralna.

Ale przemyślałbym jeszcze bardzo ciemny brąz w zależności od posiadanych/planowanych butów i innych dodatków.

Przez długi czas używałem dwóch teczek - czarnej i średniego brązu. Z czasem uznałem, że najlepiej jednak sprawdzi się ciemny brąz, jako jedyna teczka, i tej wersji trzymam się do teraz. Przekładanie zawartości z jednej teczki do drugiej, zależenie od butów, jakoś mi nie pasowało. Uważam, choć może jestem w błędzie, że ciemnobrązowa teczka pasuje do butów czarnych i brązowych, a czarna do brązowych butów jakoś mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałbym tę kwestię dość prosto: bierzesz teczkę, więc idziesz w garniturze do pracy. Więc powinieneś założyć buty czarne.

Jeżeli do służbowego garnituru ubierasz buty brązowe, to rozterki w sprawie koloru teczki są Twoją karą za łamanie zasad :D

Czy mam zatem rozumieć, że teczki brązowe mają wyłącznie zastosowanie nieformalne? Weekendowe? Skoro nie ma innego wyjścia i buty do pracy muszą być czarne to tak jakoś by to musiało być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam zatem rozumieć, że teczki brązowe mają wyłącznie zastosowanie nieformalne? Weekendowe? Skoro nie ma innego wyjścia i buty do pracy muszą być czarne to tak jakoś by to musiało być...

"Zasady są po to, by je łamać" ;)

Jak zapewne wiesz szanse na to, że ktoś zwróci uwagę na taki detal w dzisiejszych czasach masz nikłe...

Chyba, że dasz fotkę na forum. :D

Ciemnobrązowa teczka załatwia sprawę. Widziałem taką na blogu Szarmanta, gdy prezentował dwurzędowy płaszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tysiaka naprawdę da się wyrwać teczkę z lepszej jakości skóry (i pewnie lepiej odszytą). Wiem, że już któryś raz z rzędu epatuję tym linkiem, ale niech tam ;-) :

http://www.htleather.co.uk/category/briefcases

Kolor dobierasz sobie po konsultacji z producentem.

Problem jest bardziej skomplikowany...moja dziewczyna planuje zakupić w Ochniku płaszcz dla siebie ale by uzyskać rabat na ten płaszcz w wysokości 20% ja najpierw "muszę" kupić teczkę za minimum 499 PLN...także sami widzicie, nie ma lekko, z kobietą nie wygrasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.