Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładny model na pewno nie, ale gatunkowe wyznaczniki są zachowane :)

 

Ta kurtka którą zaprezentowałeś wygląda mi raczej na kurtkę motocyklową z woskowanej bawełny, ma pasek w talii?

 

Żartobliwie rzecz ujmując: podobieństwo jak między ikonografią i ikonoklastą ;-)

 

Raczej rowerem, a Roverem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ta kurtka którą zaprezentowałeś wygląda mi raczej na kurtkę motocyklową z woskowanej bawełny, ma pasek w talii?

 

 

Raczej rowerem, a Roverem ;-)

 

Ma wewnętrzny ściągacz. Idąc tym tokiem myślenia, trzeba by szukać określeń dla każdego modelu, który nawet w sposób nieznaczny różni się od pierwowzoru. A że dośc trudno jest obecnie znaleźć projekty, które byłyby wolne od swobodnej interpretacji projektanta, to lepiej jest chyba jest zostać przy ogólnym pojęciu, nieprawdaż? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że lubimy się czepiać.

Ale m65 jest tylko jedna (chociaż w kilku ewolucjach), a kurtki nią inspirowane to field albo combat jacket. ;)

Wiem bardzo dobrze, ale gdyby mi nie zależało na waszej opinii, to bym tu nie publikował :)

Po głębszym zastanowieniu muszę przyznać, że rzeczywiście chyba bliżej jej będzie do combat jacket albo woskowanej motocyklówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ma wewnętrzny ściągacz. Idąc tym tokiem myślenia, trzeba by szukać określeń dla każdego modelu, który nawet w sposób nieznaczny różni się od pierwowzoru. A że dość trudno jest obecnie znaleźć projekty, które byłyby wolne od swobodnej interpretacji projektanta, to lepiej jest chyba jest zostać przy ogólnym pojęciu, nieprawdaż? :)

 

To co mówisz zwyczajnie nie jest prawdą, kurtka którą zamieściłeś nie ma z m65 nic wspólnego. M65 składa się kilku elementów charakterystycznych jednym z nich jest tkanina czysta bawełna albo jej mieszanka z nylonem, kieszenie mają trójkątne patki, absolutny brak ściągacza w pasie, kołnierz wykonany z tego samego materiału (nie z dzianiny), w stójce kaptur, zapinana jest na zamek i posiada listwę na napy. Teraz pomyśl ile z tych elementów posiada Twoja kurtka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bardzo dobrze, ale gdyby mi nie zależało na waszej opinii, to bym tu nie publikował :)

Po głębszym zastanowieniu muszę przyznać, że rzeczywiście chyba bliżej jej będzie do combat jacket albo woskowanej motocyklówki.

 

To co mówisz zwyczajnie nie jest prawdą, kurtka którą zamieściłeś nie ma z m65 nic wspólnego. M65 składa się kilku elementów charakterystycznych jednym z nich jest tkanina czysta bawełna albo jej mieszanka z nylonem, kieszenie mają trójkątne patki, absolutny brak ściągacza w pasie, kołnierz wykonany z tego samego materiału (nie z dzianiny), w stójce kaptur, zapinana jest na zamek i posiada listwę na napy. Teraz pomyśl ile z tych elementów posiada Twoja kurtka...

 

Widzę, że przyznanie racji w formie komentarza nie wystarczy do zamanifestowania zmiany zdania. Następnym razem obiecuję zamieśćić skan stosownego oświadczenia, dla celów dowodowych dodatkowo poświadczonego notarialnie ;)

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Oto mój debiut w tym temacie. Dzisiejszy wygląd na spotkanie z Mr. Vintage w księgarni Matras w Krakowie. Proszę o opinie. ;)

 

Przepraszam za niespecjalne zdjęcia, ale potrzeba chwili wymuszała na mnie zrobienie ich samowyzwalaczem w telefonie komórkowym.

Mankamentem dla mnie są rękawy koszuli; z powodu mojego wzrostu ciężko jest znaleźć mi w sieciówkach koszule dobrze taliowaną z rękawem, który wystawał by 1 cm poza rękaw marynarki.

 

post-4925-0-05806900-1390511032_thumb.jp

 

post-4925-0-07764700-1390511160_thumb.jp

 

 

yoantonio

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, i jak wrażenia ze spotkania?:) Nie przekonały mnie jakoś buty. Nie wiem dlaczego. Ale cały zestaw bardzo przypadł mi do gustu. Jeżeli chodzi o koszule to mam podobny problem. Ile masz wzrostu?

 

Ja mam 187 cm, jestem bardzo szczupły. Koszule w moim rozmiarze ma Bytom i HM. Bytom ma trochę zaporową cenę jak na mój budżet, ale dostałem za fri do garnituru i jestem bardzo zadowolony. 

 

Pozdrawiam. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, i jak wrażenia ze spotkania? :) Nie przekonały mnie jakoś buty. Nie wiem dlaczego. Ale cały zestaw bardzo przypadł mi do gustu. Jeżeli chodzi o koszule to mam podobny problem. Ile masz wzrostu?

 

Ja mam 187 cm, jestem bardzo szczupły. Koszule w moim rozmiarze ma Bytom i HM. Bytom ma trochę zaporową cenę jak na mój budżet, ale dostałem za fri do garnituru i jestem bardzo zadowolony. 

 

Pozdrawiam. :)

 

Było sympatycznie; uważam, że niektóre pytania od prowadzącego były trochę nużące, ale za to po spotkaniu rozmawiałem chwilkę z Autorem. :)

 

Mam 191 cm, generalnie kupuję w Massimo Dutti, czasem Bytom/Vistula na przecenie, z rzadka Zara, H&M. Kiedyś zaopatrywałem się w Peek&Cloppenburg, ale ich koszule są nudne jak flaki z olejem. Co sezon te same fasony ze zmienionymi tylko kolorami. Bywa też, że uda mi się kupić koszulę gdzieś za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoantonio - ta stylizacja bardziej pasuje do CMDNS w dziale klasycznej elegancji niż do casualu. Co do stylizacji, nie jest to moja kolorystyka, ale jest w tym wyczucie stylu i smak. Jedyne co bym zmienił to buty - bardziej pasowałyby tu oxfordy bądź brogsy. O ile dobrze kojarzę, to co masz na nogach to sztyblety ze sklepu z akcesoriami jeździeckimi ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoantonio - ta stylizacja bardziej pasuje do CMDNS w dziale klasycznej elegancji niż do casualu. Co do stylizacji, nie jest to moja kolorystyka, ale jest w tym wyczucie stylu i smak. Jedyne co bym zmienił to buty - bardziej pasowałyby tu oxfordy bądź brogsy. O ile dobrze kojarzę, to co masz na nogach to sztyblety ze sklepu z akcesoriami jeździeckimi ? :)

Wobec tego przepraszam za zły temat.

Preferuję stylizacje bardziej kolorystyczne, ale że aura zimowa i ciemno wszędzie, postanowiłem założyć bardziej stonowane ubrania.

Tak, buty są ze sklepu jeździeckiego. Posiadam trzy pary typowego zimowego obuwia (tzn. wyższego), więc szału z wyborem nie ma. :P

* poza tym dziś było wielkie błoto na ulicach, szkoda mi było lepszych butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.