Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, Bażant said:

@Ladislav fajna kurtka :) skąd ona?

To inspiracja blogowo instagramowa, zrobiona przez Pani Wande w Wrocławiu. Material załatwiłem z polskiej lokalnej hurtowni. Nie jestem jakiś super zorientowany w temacie lnu. W sumie jest dosyć lekki, co chciałem i cena mnie satysfakcjonowała. Myślę, że koło 60 za metr, czyli spoko.

Pani Wande mogę polecić. Kurtkę skracaliśmy na 2 razy, ale ogólnie może być. Chyba, by się dało jeszcze parę rzeczy zrobić, ale nosi się fajnie, wiec spełnia oczekiwań.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Bażant said:

@Ladislav a masz może jakieś wykrojniki dla tej kurtki? Też mnie kusiło, żeby dać takie coś do uszycia krawcowej, ale nie bardzo wiem czy sobie da radę na podstawie zdjęć

Mno szczerze Ci powiem, że jeżeli jesteś z Wrocławia (jako, że ja nie jestem), to Pani Wanda Cię elegancko zmierzy i jest. Odnośnie obaw twoich, to ja jej pokazałem 3 czy 4 zdjęcia. Ogólnie mnie najpierw zainspirował Outdersen z podobnym białym projektem, czyli dla P. Wandy ilustracyjnie wykorzystałem 2 jego zdjęcia i potem właśnie obczajałem takie cacko na stronce Luxire i stamtąd zabrałem też 1 czy 2 zdjęcia. Summa sumarum chodziło o kształt plecy i ich wzór, potem klapy, kołnierzyk, rodzaj kieszonek. P. Wanda myślę sama byłaby w stanie stworzyć projekt, ale jednak tak było o coś szybciej. Mogłbym zrobić więcej zdjęć, jeżeli by Ci to jakoś pomogło.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ladislav napisał:

Safari kurtka, chinosy i loafersy

Kurtka niezgorsza, ale jak zobaczyłem buty, to prawie spadłem z krzesła :) Mnie się wydaje, że do klimatów pustynnych lepsze byłyby czukka albo nawet cięższy sprzęt, a loafersy z kutasikami kojarzą mi się z dandysem w garniturze w kratkę. Same w sobie oczywiście ok, ciekawy kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mosze said:

Kurtka niezgorsza, ale jak zobaczyłem buty, to prawie spadłem z krzesła :) Mnie się wydaje, że do klimatów pustynnych lepsze byłyby czukka albo nawet cięższy sprzęt, a loafersy z kutasikami kojarzą mi się z dandysem w garniturze w kratkę. Same w sobie oczywiście ok, ciekawy kolor.

O no to tak...ale naraże pozostałem w klimatach śródeuropejskich...kolor co prawda jest nietypowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ladislav napisał:

Safari kurtka, chinosy i loafersy

Według mnie zupełnie nieudane zestawienie. W tej „kurtce safari” niestety nie wyglądasz jak Hemingway w Afryce, a bardziej jak lekarz na obchodzie w szpitalu. Do tego buty trochę nie pasują do góry, jak już zauważył @mosze, a już w ogóle nie pasują do miejsca w którym jest zrobione zdjęcie. Tassel loafers na spacer po lesie???

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za szczere komentarze, jakoś mi umkneło, że Panowie lubią, jak by to powiedzieć, że by równocześnie pokazać respekt, ale również kopnąć do kogoś...ale wydaję mi się, że to chyba nie to miejsce. Proszę "Panie", wybaczcie, że nie przeczytałem regulaminu i sprzedawałem, jak to tu lubią nazwać "prawie nówkę sztuke". Wiem, że to nie miejscę, gdzie oferuje się passat rocznik 09 w doskonalej kondycji. Jednak myślę, że temu miejscu nie przyda na rustikalności styl krytyki ala Angielski królewski dwór. Ja się chętnie stylu uczę, no nikogo tutaj nie przekonywałem, że to jest zestaw na okładki pitti...wiesz jak byś może wolił trochę inny styl (i nie próbował opukywać kurz z klap swojego bespoke na starego Hemingwaya:D), to bym stwierdził, że ok i czegoś się znów nauczył. Tak, to ja mogłem zabrzmieć jak sprzedawca obuwia, no ty zabrzmiałeś...(ale co, masz tutaj trilion postów, to pewnie jesteś moralną kapacitą dla wszystkych). Myszlę, że następnie trochę poluzuj, bo nie wiem co jest tu dla kogo las, no ja stoję na trawie i nie wspinam w górach. Mam nadzieje, że może znajdziemy kiedyś wspólny styl komunikacji, Panie generalny direktor działu alter ego. Bizu

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko się czyta Twoje posty. Cóż,  język polski nie jest łatwy, ale jak na cudzoziemca nieźle dajesz sobie radę!

A wracając do posta - Koledzy wypunktowali tylko małe wpadki i tyle. Faktycznie nie jest łatwo zgrać ze sobą elementy ubioru i mogą pojawić się zgrzyty. Ale takie uwagi to nic personalnego. 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lubo69 napisał:

Na zdjęciu nie widać całej twarzy, ale wyglądasz na 40+ lat. Przy Twojej sylwetce i wieku to nie jest dobry pomysł. Ja mam lat tyle na ile wskazuje mój nick (nie 69, dla jasności:-)) i tak obcisłych spodni nie założyłbym, natomiast chętnie (szczególnie w tej cenie) kupiłbym synowi. "W pewnym wieku" nie trzeba od razu chodzić w brązowym sztruksowym garniturze i kaszkiecie, ale jeśli założysz do tych jeansów T-shirt i rzeczywiście masz 40+, to możesz tak chodzić, ale tylko na koncerty Guns n'Roses.

I trochę za dużo postów jeden pod drugim jak na pojedynczy problem jednej osoby z jedną parą spodni:-)

Ma 35 lat ,fakt brzuszek jest oczywiście te spodnie nie do pracy tylko na wyjście na piwo i takie tam czyli kolejny  głos żeby zwracać

ps sorki za post pod postem ale do poniedziałku muszę podjąć decyzję

Jeszcze jedna fota prawie całej sylwetki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lubo69 napisał:

Posłuchaj najpierw żony, później siebie, dopiero w trzeciej kolejności jakichś nieznajomych ludków na forum:-)

14 lat temu na piwo nosiłbym:-)

Mądrego aż przyjemnie poczytać, mi wydają się ok żonie też męczę bo chcę wiedzieć czy nie wyglądam śmiesznie, na mój gust i poczucie smaku niestety nie mogę liczyć..:-), nie raz myślałem że wyglądam dobrze o to było dalekie od prawdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich doświadczeń czysty len zawsze prezentuje się piżamowo. Dlatego najlepiej prezentuje się w fasonach bardzo luźnych. Dość szerokie nogawki, pas na sznurek. I w takich "aladynach" jego zagniecenia nie rażą. Spodnie lniane w kant, chinosy, 5 pockets, itd. nie prezentują się dobrze. Chyba że zostaną uszyte z jakiegoś blendu - wtedy odrobinę dłużej trzymają fason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! I wtedy świetnie współgrają z wysoką temperaturą powietrza i dobrze spełniają swoją rolę, a fałdy i zagniecenia nie są wtedy istotne.

W mojej garderobie są marynarki i koszule lniane, ale zestawiane z bawełnianymi spodniami. Lniane spodnie to jednak bardziej w mocno nieformalnych sytuacjach i wtedy ich "piżamowość" nie razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.