Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Przeprowadziłem sie i nie kupiłem jeszcze żelazka ☺ myślałem, że wszyscy już zapomnieliśmy o tym, że kołnierzyk button down MUSI być przypięty pod groźbą upchania właściciela do wora z januszami 😃 przy bardziej formalnych czy smart casualowych tkaninach faktycznie zapinam ale tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Servetch według mnie koszula i krawat pasują do siebie przede wszystkim kolorystycznie, tegosc tkanin tkanin jest dobrze zbalansowana, krawat jest wąski a węzeł nieduży co czyni go bardziej niż mniej nieformalnym, tonacja wzoru paisley tez jest dość malo formalna jak na moje oko, bardziej w wymiarze country niż savile raw a co do łączenia wzorów to myślę, ze na tym polega zabawa zeby próbować czegoś nieogranego zeby wpuścić troche świeżości, z reszta to casual w kierunku RL i troche british country 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie dzieje się dużo ale nie zbyt dużo 🙂 ale to oczywiście kwestia indywidualna. Bardzo lubię amerykański styl w charakterze Polo RL, TH czy Brooks Brothers choc Ci ostatni są oczywiście najbardziej konserwatywni i stonowani. Odpowiada mi nonszalancja stylu preppy i to jak interpretują ją wyżej wymienione marki. Dlatego mój sposób ubierania sie moze często wydawać sie bardzo skontrastowany ale jest zawsze przemyślany. Pozdrawiam Cię serdecznie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, DolceGusto napisał:

według mnie koszula i krawat pasują do siebie przede wszystkim kolorystycznie 

Połączenie mocno wzorzystych wzorów i zbliżonych kolorów sprawia odwrotne wrażenie. Dopasowanie krawat/koszula wymaga raczej większego wspomnianego wyżej kontrastu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorzystych wzorów? ☺ 

odwrotne do czego? I kto od nas wymaga czegokolwiek przy łączeniu krawata z koszulą? ☺ faktycznie krawat idealnie kopiujący kolor i wzór koszuli w wielu przypadkach tworzy beznamiętny, nudny monolit od którego trudno uciec pozostałymi częściami garderoby ale to nie oznacza, że nie wolno nam próbować zrobić tego lepiej 🙂 z resztą granatowe tło mojego krawata pozwala mu mimo wszystko wyjść trochę na pierwszy plan i koresponduje z odcieniem niebieskiego swetra 🙂 tak uważam ☺ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DolceGusto ja również zgadzam się z przedmówcami, że to zestawienie krawata i koszuli wybitnie ze sobą nie gra. Moim zdaniem są za bardzo zbliżone do siebie kolorystycznie i mają za mocne wzory, żeby w zestawieniu ze sobą wyglądały dobrze. Natomiast Twój poprzedni zestaw z dyniowym swetrem bardzo mi się podobał. Te dwa przykłady są moim zdaniem idealnym obrazem tego, że zasada "less is more" obowiązuje :) 

Natomiast jeżeli Tobie się takie zestawienia podobają, to noś je z przyjemnością, bądź co bądź każdy z nas powinien mieć swoją estetykę i styl :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DolceGusto napisał:

Wzorzystych wzorów? ☺ 

Miało być "wzorzystych materiałów", ale przez przypadek pojawiła się zabawna hiperbola, dobrze oddająca ich połączoną nadwzorzystość.;-)

20 minut temu, DolceGusto napisał:

odwrotne do czego? 

Odwrotnie do zamierzonego dopasowania - przez wzorzystość materiałów i zbliżone kolory krawat zlewa się z koszulą, jest mało widoczny, zwyczajnie zbędny. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.