Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Aron

Jak każda inna. Nie widzę tu różnicy. Tylko kwestia składu, bo to tylko 33% wełny, reszta to len i jedwab  (1:1:1).

Dzisiaj przy -8 C, będąc ubranym jak zawsze, odczuwalem lekki chłód, ale nie na tyle by marznąć  (przy 100% wełny jest mi cieplo). Stąd na lato może być za gruba, ale przez resztę roku pewnie będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ataman napisał:

Patrząc na stronę SS i z czym taka kamizelka jest zestawiana pozwolę sobie mieć inne zdanie na ten temat, ale też zastrzegam sobie prawo do jego zmiany.

Taka ciekawostka: wczoraj bliska przyjaciółka poprosiła mnie o radę. Chciała się dowiedzieć gdzie kupuję swoje ubrania, "bo są takie fajne i eleganckie" i w sumie by chciała kupić dla męża i namówić go żeby zaczął się trochę lepiej ubierać. Pokazałem jej między innymi sklep internetowy SS jako źródło niezłych ubrań w cenach może nie najniższych ale też nie bardzo wysokich. Dodałem tylko jedno zastrzeżenie  "starajcie się kupować raczej granatowe i szare marynarki i garnitury, może w jakiś delikatny mikrowzór, bo moim zdaniem na stronach SS jest też bardzo dużo rzeczy, które wyglądają jak ocierające się o śmieszność przebrania lub jak efekty chwilowej mody, których nikt za rok czy dwa nie będzie nosić"... jako przykład rzeczy których mają nie kupować pokazałem jej właśnie tę lub bardzo podobną kamizelkę :) 

Oczywiście to kwestia gustu i jeżeli Ci się podoba to noś, ale ja popieram Michała. Jeżeli było Ci zimno, to moim zdaniem lepiej wyglądałaby jednolita kamizelka albo jakiś ładny wełniany kardigan/v-neck.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Taka ciekawostka: wczoraj bliska przyjaciółka poprosiła mnie o radę. Chciała się dowiedzieć gdzie kupuję swoje ubrania, "bo są takie fajne i eleganckie" i w sumie by chciała kupić dla męża i namówić go żeby zaczął się trochę lepiej ubierać. Pokazałem jej między innymi sklep internetowy SS jako źródło niezłych ubrań w cenach może nie najniższych ale też nie bardzo wysokich. Dodałem tylko jedno zastrzeżenie  "starajcie się kupować raczej granatowe i szare marynarki i garnitury, może w jakiś delikatny mikrowzór, bo moim zdaniem na stronach SS jest też bardzo dużo rzeczy, które wyglądają jak ocierające się o śmieszność przebrania lub jak efekty chwilowej mody, których nikt za rok czy dwa nie będzie nosić"... jako przykład rzeczy których mają nie kupować pokazałem jej właśnie tę lub bardzo podobną kamizelkę :) 

Oczywiście to kwestia gustu i jeżeli Ci się podoba to noś, ale ja popieram Michała. Jeżeli było Ci zimno, to moim zdaniem lepiej wyglądałaby jednolita kamizelka albo jakiś ładny wełniany kardigan/v-neck.

Ale facet (Ataman) ma jaja, bo sobie taka kamizelkę kupił, i ją nosi. Tak samo zresztą jak buty z nieschodzącą się przyszwą, i nie czuję, żeby robił sobie czy komukolwiek tym krzywdę. Ja go kupuję.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że taka kamizelka jest dość trudna do wykorzystania (zresztą podobnie jak gładkie, szare marynarki), ale akurat tutaj według mnie @Ataman dał radę. Reszta zestawu jest stonowana, kolory ze sobą grają, wzory też i ogólnie całość wygląda dobrze. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalnie wyrobiony, ale czy naprawdę ta kamizelka - sama w sobie - wygląda kiczowato? Jak dla mnie mogłaby się sprawdzić w jakimś mniej formalnym kontekście, na pewno też bez marynarki. Powiedzmy błękitna koszula ocbd, spodnie z granatowej flaneli i szary jednolity krawat z wełny czy kaszmiru albo szare spodnie i granatowy krawat. Tak, żeby nie było za dużo elementów i kamizelka wtapiała się kolorystycznie w resztę stroju. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Aver napisał:

Nie jestem specjalnie wyrobiony, ale czy naprawdę ta kamizelka - sama w sobie - wygląda kiczowato? Jak dla mnie mogłaby się sprawdzić w jakimś mniej formalnym kontekście, na pewno też bez marynarki. Powiedzmy błękitna koszula ocbd, spodnie z granatowej flaneli i szary jednolity krawat z wełny czy kaszmiru albo szare spodnie i granatowy krawat. Tak, żeby nie było za dużo elementów i kamizelka wtapiała się kolorystycznie w resztę stroju. 

Mnie się ta kamizelka nie podoba, nie wygląda dla mnie jak ładne i klasyczne ubranie. Moim zdaniem pasuje raczej do stylu "goguś z Pitti Uomo" niż "klasyczna elegancja". No ale ja to i poszetki rzadko noszę, bo na ogół wygląda to dla mnie zbyt pstrokato. Wydaje mi się, że @xkoziol ma podobne do mojego postrzeganie eleganckiego ubioru i stąd jego krytyka zestawu @AtamanOczywiście jeżeli ktoś lubi kolorowe stylizacje z Pitti to czemu nie, jak napisałem w poprzednim poście - to tylko kwestia gustu.  

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, czy ta konkretna kamizelka się komuś podoba, czy nie, to kwestia gustu. Jednak uważam zestaw za udany (zakładam, że krawat jest granatowy - u mnie wydaje się czarny).

Sam pokazywałem zestawy z kamizelkami i nie spotkałem się z krytyką.

 

Ostatni bez kamizelki, ale dość kolorowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka, nie wiem, czy to komplement, czy krytyka :) Mogę Ciebie, albo może siebie :) pocieszyć, że te pozostałe zestawy, których nie pokazuję, są "zwykłe", dlatego właśnie ich nie pokazuję. Zapisałem sobie pomarańczową, lnianą marynarkę z nowej kolekcji Suitsupply, ale jak widzę, muszę ten zakup przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2017 o 11:20, blekit napisał:

Zgadzam się, że taka kamizelka jest dość trudna do wykorzystania (zresztą podobnie jak gładkie, szare marynarki),

@blekit zaciekawiła mnie Twoja opinia na temat szarych marynarek. Miałem wrażenie, że po granacie to kolejny najbardziej uniwersalny i bezpieczny kolor. Szara marynarka wg. mnie powinna dobrze komponować się ze spodniami chino i jeansami w kolorze niebieskim, granatowym, szarym(dużo ciemniejszym lub dużo jaśniejszy niż marynarka) oraz bielą i złamaną bielą. Przymierzam się do zakupu jasnoszarej marynarki byłbym więc wdzięczny za rozwinięcie Twojej opinii. Jaki kolor marynarki będzie "najłatwiejszy" i najbardziej uniwersalny, oprócz granatowej?

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/02/2017 at 10:57 AM, Pablo84 said:

@blekit zaciekawiła mnie Twoja opinia na temat szarych marynarek. Miałem wrażenie, że po granacie to kolejny najbardziej uniwersalny i bezpieczny kolor. Szara marynarka wg. mnie powinna dobrze komponować się ze spodniami chino i jeansami w kolorze niebieskim, granatowym, szarym(dużo ciemniejszym lub dużo jaśniejszy niż marynarka) oraz bielą i złamaną bielą. Przymierzam się do zakupu jasnoszarej marynarki byłbym więc wdzięczny za rozwinięcie Twojej opinii. Jaki kolor marynarki będzie "najłatwiejszy" i najbardziej uniwersalny, oprócz granatowej?

Ok, postaram się rozwinąć myśl. Po pierwsze, to średnio szara, gładka marynarka (tym bardziej z wełny czesankowej) jest dość formalna/biznesowa i moim zdaniem nie będzie dobrze wyglądać z bawełnianymi chino ani z dżinsami. Efekt ten można zniwelować wyborem innego materiału albo tkaniną o bardzo wyraźnej fakturze. Po drugie, z oczywistych względów nie można jej łączyć z najbardziej klasycznym modelem "odd trousers" - czyli szarymi. Po trzecie, moim zdaniem zestawy z jaśniejszą górą i ciemniejszymi spodniami są trudne. Nie mówię oczywiście, że nigdy nie będzie to wyglądać dobrze, ale po prostu aby tak było, wszystkie elementy stroju muszą być perfekcyjnie dobrane. A spodnie o bardzo jasnych kolorach, które mogłyby zapewnić wystarczający kontrast dla omawianej marynarki, są krótko mówiąc niezbyt praktyczne. Dlatego jeżeli miałbym drugą marynarkę, to albo wziąłbym jakąś z wyraźnym wzorem (i wtedy szarość jest jak najbardziej ok), albo skierowałbym się ku brązom (a sądzę, że nawet burgund albo butelkowa zieleń byłyby bardziej uniwersalne).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Masz rację, że marynarka od garnituru z szarej wełny czesankowej była by ciężka do połączenia ze spodniami z innego materiału. Szara lniana(ale też np. tweedowa lub z grubej flaneli) marynarka o wyraźnej fakturze powinna już za to pasować do wielu mniej formalnych spodni. Niestety nie mogę pozwolić sobie na zakup marynarek RTW we wzór (np. kratę) ze względu na konieczność skracania rękawów od góry (co spowodowało by "rozjechanie się" wzoru). 

Ok. Koniec (bo to nie miejsce na rozwijanie dłuższej dyskusji na ten temat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wodzu napisał:

Długość nogawek dedykowana pod trzewiki? ;)

No tak, od jakiegoś czasu dzielę spodnie na "trzewikowe" i... te zwykłe. Coś mi w głowie nakazało, aby sobie skomplikować życie :).

3 godziny temu, S.W. napisał:

 

Tanatos70 skąd golf?

Z van graafa (finshley & harding, czy jakoś tak). Bardzo udany model- bawełna pima z jakąś śladową ilością kaszmiru. Niestety ten kolor już jest niedostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.