Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Też mi to wygląda na dość szorstki materiał, na którym popuszczonych szwów nie będzie widać, acz oczywiście trzeba przetestować i w razie w czego, jak napisał @waski wrócić do stanu pierwotnego. Oczywiście bycie "100% wełną" jeszcze sukcesu nie gwarantuje - na flaneli to raczej byłoby widać. Ostatnio robiłem poprawki na płaszczu 100% kaszmir (więc niby też jakaś odmiana wełny), akurat skracanie, więc nie problem, ale na uciętych kawałkach rękawa widać było bardzo wyraźnie ślady po szwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za porady. Materiał to 100 % wełna (cienka i mięciutka, może być flanela, nie znam się ;-)). Te "popuszczone" po bokach miejsca trochę widać:

boston fałda.jpg

 

Faktycznie mocno pracuje wraz z tym co pod nią zakładam, więc brak podszewki w połączeniu z lekkością materiału może być jednym z problemów. Te "magiczne" 2 cm w talii coś by chyba dały (efekt psychologiczny ? :-D), bo jak użyłem gumki ;-) to trochę lepiej się poczułem (sorry za "tiszert"):

boston na gumce.jpgboston gumka bok.jpg

No, ale nie wiem. Może taki jej urok. Swoją drogą ma naprawdę ładne proporcje.

Proszę też moderatora o przeniesienie tego wątku do odpowiedniego działu, bo chyba trochę nieporządek się w tym moim ulubionym robi :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Avallach napisał:

Podobnie jak ostatnio, konstruktywna krytyka mile widziana.

Kocham krytykować :D

Najpierw to, co mi się podoba: zestaw marynarka-koszula-krawat - połączenie wzorów i kolorów. Ładne buty.

Co mi się nie podoba: w miarę obiektywnie - marynarka jest zbyt krótka (i ma wysoki guzik), co daje niedobre proporcje sylwetki. Druga sprawa to wymięte, nie pasujące do eleganckiej góry spodnie. Jeśli ich nie prasowałeś, wstydź się. Jeśli prasowałeś i tak wyglądają po kilku godzinach, nie zakładaj ich do eleganckich zestawów.

Bardziej subiektywnie: poszetka wprowadza niepotrzebny zgrzyt kolorystyczny (ja bym pozostał przy tonacji reszty - biel, szarość, granat, może brąz), a spodnie nie grają kolorystycznie z butami (oceniam kolor na ostatnim zdjęciu).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za uwagi.

Co do marynarki - to faktycznie, dopiero na zdjęciach to widzę, że mogłaby być dłuższa...

Co do spodni - nie wstydzę się, przed nałożeniem spodnie były wyprasowane, najwyraźniej cały dzień w boju odcisnął na nich swoje piętno. Nie jestem przekonany czy bardziej eleganckie spodnie (jakieś wełniane zaprasowane w kant np.) pasowałyby do tej góry, która szczytem elegancji (pod kątem tkanin i faktur) chyba raczej nie jest, no ale nie jestem specjalistą.

Co do poszetki - chciałem wprowadzić jakiś kontrastowy element do całej stylizacji. Oczywiście standardowa biała poszetka byłaby dużo bezpieczniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Avallach napisał:

Nie jestem przekonany czy bardziej eleganckie spodnie (jakieś wełniane zaprasowane w kant np.) pasowałyby do tej góry, która szczytem elegancji (pod kątem tkanin i faktur) chyba raczej nie jest, no ale nie jestem specjalistą.

Niekoniecznie wełniane w kant, po prostu lepiej leżące/mniej marszczące się (może np. bawełna z elastanem). Idealne linie spodni są trudne do osiągnięcia, ale może być lepiej niz tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.