Skocz do zawartości

Spodnie chinos - dyskusje i porady


grizz

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę wątek. Umieszczałem już ten post w "Krótkie pytania, krótkie odpowiedzi", może tu będę miał więcej szczęścia :)  

Panowie, Dockers czy Benevento?

Dockres: 

https://www.zalando....22e00f-k11.html

 

https://www.zalando....22a009-102.html

 

kosztowały odpowiednio: 183zł i 154zł + do każdej pary 40 zł za poprawki (zwężanie i skracanie - grunt, że w udach są dobre a to w moim przypadku rzadkość). 

W Benevento (do smart casual seria X-Press jak sądzę), te same kolory, może navy zamiast niebieskiego. Dla nowego klienta rabat, więc koszt względnie porównywalny. Nie wiem jak tu będzie z dopasowaniem, ale napisałem do nich zobaczymy. Póki co nie zakładam kosztów poprawek. Jak to z jakością, tkaninami wygląda względem Dockers? Abstrahując już z problemami Benevento co do terminów realizacji - przeczytałem przed chwila :)  

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podsumuję:

Dockers:

+ terminowość (zamówienie z Zalando dostaniesz dużo szybciej niż z Benevento),

+ niższa cena.

Benevento:

+ lepsze dopasowanie (bo to praktycznie spodnie MTM),

+ lepsze wykończenie,

+ trochę lepsza bawełna.

Benevento będą prawdopodobnie cieńsze niż Dockers, ale nie wiem, czy to dla Ciebie plus czy minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie ja wolałbym poczekać  i wybrałbym Benevento. Z drugiej strony  na Zalando nie ma problemów ze zwrotami więc z ciekawości można zamówić Dockersy i mieć porównanie.  

 

@Hush jak już będziesz miał przesyłkę podziel się doświadczeniami bo sam się zastanawiam w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to w takim razie ja wolałbym poczekać  i wybrałbym Benevento. Z drugiej strony  na Zalando nie ma problemów ze zwrotami więc z ciekawości można zamówić Dockersy i mieć porównanie.  

 

@Hush jak już będziesz miał przesyłkę podziel się doświadczeniami bo sam się zastanawiam w tym temacie.

@aristan benevento zamówione, oczwywiście napiszę kilka słów jak paczka dojdzie. Może będą pomocne dla innych Uzytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem miałem zagwostkę z rozmiarem, wbrew poradom ninja, a zgodnie z tym co przeczytałem na forum wziąłem regular fit - spędzam kilka godz. w tyg na siłowni i w życiu nie spotkałem spodni slim fit, które byłbym w stanie na siebie założyć i nie wyglądać jak w rajstopach. W przypadku spodni garniturowych poprosiłem o skrócenie po skosie, nie wiem czy nie przesadziłem z życzeniem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie strony temu pochwaliłem chino od Bytomia z zeszłorocznej zimowej kolekcji a one mi taki numer robią:

 

post-2577-0-54931000-1440618274_thumb.jp

 

Pierwsze poważniejsze wyjście, pierwsze ręczne pranie. Reszta też idealnie się nie spisuje ale były b.często użytkowane i psuły się gdzie krawiec przerabiał także wybaczone.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczekiwane Benevento wreszcie do mnie doszły (Iceberg, Sailor Navy i garniturowe Wall Street Medium Grey). W porównaniu do chino Dockersa - tkanina sprawia wrażenie bardziej szlachetnej, że się tak wyrażę "wyjściowej":). Do tego jest wyraźnie gładsza, trochę bardziej miękka. Grubość jest porównywalna. Dockersy przy Benevento sprawiają wrażenie spodni bardziej roboczych Kolory są bardzo ładne i głębokie. Co do jakości wykonania to w obu przypadkach uważam, że nie ma się do czego przyczepić, żadnych niedoróbek.

Jeśli ktoś nie ma problemów z rozmiarem to moim zdaniem Benevento będą lepszym wyborem. 

 

Natomiast zagadką jest dla mnie rozmiarówka Benevento. Zamówiłem chino 37/34, mam 198 cm wzrostu, obwód uda pod pośladkiem 82 cm. Spodnie są troszkę za długie i mają zbyt szerokie nogawki. Wbrew sugestiom Ninja zamówiłem fason regular - w pasie są idealne, natomiast w udach i pośladkach zdecydowanie za ciasne, ledwo je założyłem. Nie wiem dla kogo szyty jest slim  :huh:

 

Co do spodni garniturowych - tkanina sprawia również bardzo dobre wrażenie, choć szybko się gniecie (znacznie szybciej niż np. w garniturze Bytom wełna 120) - miałem je na sobie łącznie kilka minut wyłącznie w pozycji stojącej i po spodniach to widać. Kolor bardzo ładny, obszycie staranne. Garniturowe, podobnie jak chino, za ciasne.

 

Na spodnie czekałem 1,5 tygodnia, czyli wszystko w terminie. Kontakt z firmą póki co szybki i bezproblemowy. Zobaczymy jak będzie ze zwrotem :)   

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obwód uda na linii kroku to dla mnie jeden z najważniejszych parametrów spodni - nie wiem, czy producent podaje na stronie, ale to jest absolutnie podstawowa informacja - czy noga się zmieści. Nogawki zbyt szerokie lub zbyt długie na dole zawsze można skorygować.

Oczywiście,że tak-firma takie poprawki wykonuje gratis. Natomiast szerokość nogawki w udzie to parametr nie do przeskoczenia,dlatego ten wymiar przesłałem do Benevento z pytaniem o rozmiar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.