Skocz do zawartości

Paski - dyskusje i porady


Daivisch

Rekomendowane odpowiedzi

Za przeproszeniem, ale takie nic nie wnoszące posty są zbędne i komprymujące poziom dyskusji. Zapewniam Kolegę, iż pytania nie miały na celu nikogo rozbawić, a jedynie zaspokoić moją i może cudzą ciekawość, w teoretycznych kwestiach. Absolutnie nie mam zamiaru kupując pasek kierować się ścisłymi zasadami, a po prostu mieć świadomość teoretyczną dlaczego jedna rzecz pasuje do drugiej bardziej lub mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem, ale takie nic nie wnoszące posty są zbędne i komprymujące poziom dyskusji. Zapewniam Kolegę, iż pytania nie miały na celu nikogo rozbawić, a jedynie zaspokoić moją i może cudzą ciekawość, w teoretycznych kwestiach. Absolutnie nie mam zamiaru kupując pasek kierować się ścisłymi zasadami, a po prostu mieć świadomość teoretyczną dlaczego jedna rzecz pasuje do drugiej bardziej lub mniej.

 

Czyli jednak nie jaja... szkoda... Mój post był jasny i zawierał w kilku słowach właściwy przekaz. Ale jeśli stryjenka życzy rozwinięcia to proszę bardzo.

 

Poczytaj sobie na np.  http://formalstyle.blogspot.com/  Czy jest tam coś o paskach? Podobnie jak spojrzysz na oficerskie mundury galowe (jeden z nielicznych formalnych strojów obecnie) paski są do trzymania spodni i tyle. Paski widoczne noszą ci, którzy mają coś do roboty, są niżej w hierarchii np. kompania honorowa, która biega po placu. Ich paski są dość szerokie gdyż miały do spełnienia inne funkcje niż tylko trzymanie gaci. 

 

Poza tym, o czym było powyżej, co do zasady paska nie widać na tyle (lub zupełnie), żeby oglądać czy jest szyty czy klejony czy z jednego kawałka skóry etc. Jeśli chcesz przyciągnąć uwagę w okolice krocza to duża, błyszcząca klamra jest ok. Ale chyba nie o to chodzi w stroju, który ma być oficjalny i elegancki.

 

Szerokość. Szlufki w spodniach garniturowych mają mniejszy rozmiar od tych z dżinsów ale wyciąganie wniosku szerokość, a formalność paska może wyprowadzić na manowce: http://zebrasbox.pl/11427,waski-zielony-pasek-damski,poz.html 

 

Czyli pasek nie jest elementem formalnej garderoby, stąd badanie jego formalności to przesada.

 

Zasady doboru paska są dość proste. Najważniejszy jest kolor, potem rodzaj skóry. Ja osobiście poprzestaję na tym.  

 

PS. Komprymować poziom dyskusji? Aż do słownika zajrzałem i dalej nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem pasek berwicka , tylko trafił mi się jakiś rozwarstwiony egzemplarz (mój post powyżej) 

 

Po przeczytaniu tematu http://www.styleforum.net/t/354100/epaulet-belt-wrinkles ,, poprosiłem o wymianę, zwłaszcza że fałdowania były widoczne również gdy pasek był w naturalnej pozycji czyli wygiętej. Jednak nie było takiej opcji w związku z tym odesłałem pasek. Poza tym pasek był bardzo fajny Może trafił mi się po prostu wadliwy egzemplarz.

Zamówiłem jeszcze jeden i drugi egzemplarz okazał się bardzo fajny i bez marszczeń i rozwarstwień.

 

 

Jakich środków używacie do pielęgnacji pasków ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i takiej odpowiedzi się spodziewałem :) absolutnie nie chodzi mi o to aby do takich zasad się stosować. Chciałem poznać cudze opinie, i porównać z moimi, intuicyjnie zawsze to co bardziej minimalne, proste i kanciaste wydaje mi się po prostu minimalnie bardziej formalne. Podobne mam wrażenie w kwestii mankietów, te z zaokrąglonymi rogami i do tego okrągłe spinki wydają się "luźniejsze" niż te kanciasto zakończone. Jeśli chodzi o to dziwne słowo to ostatnio się z nim spotkałem użyłem go w zastępstwie do ograniczania czy zmniejszania, aby nie zabrzmiało to jak eufemizm. To, że jakieś kwestie są marginalne i raczej nie do ścisłego zastosowania w praktyce, to chyba nie znaczy, że powinno się je pomijać. Proszę zauważyć, że jeszcze dekadę temu, całkowicie niecodziennym i nietypowym zjawiskiem było by dyskutowanie o kształcie brustaszy czy stopnia formalności uzależnionego od koloru np. krawata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

http://allegro.pl/meski-pasek-skorzany-3cm-klasyczny-i4970599431.html
 
Im bardziej na nie patrzę, tym bardziej przypominają mi mój pasek od Milera, tylko klamry nieco inne. Myślicie, że są tej samej jakości?

https://shopmiler.com/pl/akcesoria/paski/pasek-skorzany-do-spodni-granatowy
https://shopmiler.com/pl/akcesoria/paski/pasek-skorzany-do-spodni-czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odnosząc się do zapytania kolegi Aver bezpośrednio, muszę jednak stwierdzić, że paski od tego sprzedawcy są zadziwiająco dobrej jakości jak na tę cenę. Dwa lata temu kupiłem, niby na jeden raz, a ma się świetnie do dziś. Śmiało porównałbym do jakości vistuli czy bytomia z tamtych lat. Od Pana Milera paska nie mam, więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie coś elastycznego, co może się rozciągnąć, ma podtrzymywać spodnie lepiej od czegoś, co po zaciśnięciu ma stały rozmiar, to już jest poza moim pojmowaniem... Ale ja już za chwilę będę świętował upłynięcie roku od ostatniego założenia paska do długich spodni, więc co ja tam wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, spiryt napisał:

Jeżeli pasek nie do garnituru to tylko ELASTYCZNY.

Rewelacyjna rzecz. Świetne trzymanie, no i jeszcze "bardzo dobry wygląd"; plus "niesamowite mozliwości kolorystyczne".

Jeden z donioślejszych "wynalazków ubraniowych".  Nie wszystkie firmy robią go jednak dobrze.

A można poprosić o namiar na te co robią dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam aż tak wielu firm aby o każdej się wypowiedzieć

Anderson`s robi dobre-są to jednak paski "mięsiste"

Berg and Berg- miał w ofercie dobre paski elastyczne ale ich teraz nie widzę

Orvis

CT- pasek wygląda dobrze na początku jednak z czasem klamra zaczyna się "łuszczyć" -jest też znacznie cieńszy niż pasek Anderson`s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 15.01.2017 o 09:10, spiryt napisał:

Anderson`s robi dobre-są to jednak paski "mięsiste"

Berg and Berg

 

Tak to mogę polecić, sam korzystałem dość długo z tych pasków. Ciężko dostać teraz dobre paski męskie. Ja niegdyś od znajomego na 18 urodziny dostałem taki troszkę już stary pas. I po 10 lata wygląda jak nowy. Ale nie wiem co to za firma. Skórzany pasek jest nie do zastąpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.