Skocz do zawartości

Patynowanie oraz repatynowanie obuwia


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Interesuje mnie różnica między jednym a drugim butem. Gość napisał, że but tak wygląda po woskowaniu (ten bardziej wykończony) - różnica jest duża, ale raczej nie jest to sam wosk, więc co?

Dołączona grafika

@saphir - u Was są tylko 4 tintury na stronie, czy reszta kolorów będzie dostępna?

zapragnąłem mieć buty w tym kolorze :shock: rewelacyjne... tylko czy to jest robota właściciela czy szewca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciela, który jest obecnie profesjonalnym patyniarzem. Praktycznie żaden szewc nie zajmuje się taką robotą. W większych zakładach jest specjalne stanowisko, na którym pracuje taka osoba. W Polsce do eksperymentów ciężko kogokolwiek namówić, a próbowałem. Najszybciej pomoże Ci w tej kwestii Kielman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Dopiero tu na forum sie dowiedzialem ze to sie nazywaja buty patynowane :D a mam kilka par tego typu ... i nosilem je nieswiadomie ;)

Jaka bylaby najlepsza pasta do nich?

Jest duza roznica pomiedzy patynowaniem farbami, a opalaniem reagujacych na cieplo chemicznych odczynnikow w procesie sznytowania skory. Buty, ktore pokazales w innym temacie nie sa recznie malowane, tylko byly wyprodukowane na tzw. hand-burnished leather, czyli skorze, ktorej wzbogacone ziarno w licu przebarwia się powierzchniowo bedac poddane dzialaniu wysokiej temperatury (np. podczas procesu palnikowania).

Patynowanie w procesie fabrycznym to oprocz automatycznego doboru odpowiedniego koloru z palety barw proces w duzej mierze reczny, wymagajacy sporej wprawy i bardzo czasochlonny, dlatego prozno szukac cholewek zabarwianych w ten sposob wsrod butow z polki budzetowej. Nawet proces repatynacji potrafi kosztowac tyle co przyzwoite zagraniczne buty dostepne u polskich dystrybutorow (np. Loding).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty, ktore pokazales w innym temacie nie sa recznie malowane, tylko byly wyprodukowane na tzw. hand-burnished leather, czyli skorze, ktorej wzbogacone ziarno w licu przebarwia się powierzchniowo bedac poddane dzialaniu wysokiej temperatury (np. podczas procesu palnikowania).

... po czym to mozna poznac czy sa recznie malowane czy robione metoda hand-burnished leather? Moze uda mi sie zrobic jeszcze jakies inne zdjecie w lepszym swietle ale z gory mowie ze nie jest to latwe bo elektroniczne przetwarzanie obrazu przeklamuje bardzo kolory.

Ponizej kilka fotek z Internetu, czy to jest hand made czy hand-burnished leather?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.