Skocz do zawartości

Patynowanie oraz repatynowanie obuwia


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisał eye_lip - kolory można mieszać między sobą. Warto się pobawić mieszaniem, odcieniami i potestować zanim przystąpi się do właściwej roboty.

Decapantem zmywasz poprzednie wykończenie, farbkami wiadomo - finalnie wykańczasz Pommadier Cream i pastą woskową.

Tu jest tutek po naszemu, tyle, że kolory inne :)

viewtopic.php?p=18216#p18216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy zmycie czerwonej (wiśniowej) farby Decapantem, może stanowić problem.

Jakie kolory najtrudniej zmyć?

1.Zastanawiam się nad zakupem wiśniowych butów i przerobienie ich na kolor ciemny szary (właściwie to nie wiem jak ten kolor określić).

2.Gdyby mi nie wyszło czy można znów zmyć kolor i patynować na czarny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmycie czerwonej (wiśniowej) farby Decapantem, może stanowić problem.

Jakie kolory najtrudniej zmyć?

Nie powinno być problemu. Wiadomo, z ciemniejszymi kolorami więcej zabawy, ale czy ciężej czy lżej to już raczej kwestia jakości wykończenia.

1.Zastanawiam się nad zakupem wiśniowych butów i przerobienie ich na kolor ciemny szary (właściwie to nie wiem jak ten kolor określić).

Może karty kolorów pomogą?

http://multirenowacja.pl/webpage/karty-kolorow.html

2.Gdyby mi nie wyszło czy można znów zmyć kolor i patynować na czarny?

Można :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lino miał fajny pomysł na te buty.

Nietypowe, ale często pokazywane mogą się spodobać.

Zdjęcie z prezentacją % wesołe "0,7 zgłoś się..."

Wracając do tematu. Planuję patynowanie oryginalnie buty wiśniowe mają być szare ciemne.

Znów pytania:

1.Oglądałem zdjęcia lotników Bexley:

Dołączona grafika

i

Dołączona grafika

efekt końcowy bardzo ładny:

Dołączona grafika

Czy niejednorodność kolorystyczna (prześwitujące jaśniejsze kawałki) wynikała tylko z problemów z pokryciem pozostałości starej farby (w niektórych miejscach nie zeszła do końca).

Czy też nakładana nowa warstwa wchłaniała się różnie?

Oczywiście nie można wymagać że but będzie wyglądał idealnie.

2.Zastanawia mnie jaki kolor skóry uzyskam po zdjęciu oryginalnego koloru (wiśnia).

Chodzi mi o to czy uzyskam kolor taki jak chcę (odcień farby z próbnika) nakładając ją na taką skórę. Czy też może się to znacząco różnić.

3.A może wybrać Quick color?

Z tego co widzę to można nim pokryć od razu nawet ciemniejszą farbę.

Czy można uzyskać efekt lustra na takiej farbie?

3.Czy zamsz też można repatynować?

Tzn. zdjąć starą farbę (decapant) i nałożyć nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem tego co malował, by odpowiedział - będę cytował zatem :)

Czy niejednorodność kolorystyczna (prześwitujące jaśniejsze kawałki) wynikała tylko z problemów z pokryciem pozostałości starej farby (w niektórych miejscach nie zeszła do końca).

Czy też nakładana nowa warstwa wchłaniała się różnie?

Efekt przenikania kolorów był zamierzony - i tak to tak właśnie miało wyglądać. Jeśli ktoś chciałby uzyskać jednolity kolor to

oczywiście nie ma z tym żadnych problemów - w tej parze z premedytacją użyto 3 kolorów i stąd te jasne przebarwienia (kolor żółty farby) ...

Oczywiście nie można wymagać że but będzie wyglądał idealnie.

Buty spokojnie można pokryć jednolicie, ale chodziło o efekt przenikania się barw właśnie :)

2.Zastanawia mnie jaki kolor skóry uzyskam po zdjęciu oryginalnego koloru (wiśnia).

Chodzi mi o to czy uzyskam kolor taki jak chcę (odcień farby z próbnika) nakładając ją na taką skórę. Czy też może się to znacząco różnić.

Kwestia jakości wykończenia, skóry, doświadczenia ... Po malowaniu, wykańczając nakładamy Pommadier Cream, który o ton przyciemni skórę.

3.A może wybrać Quick color?

Z tego co widzę to można nim pokryć od razu nawet ciemniejszą farbę.

Czy można uzyskać efekt lustra na takiej farbie?

Do takiej roboty zdecydowanie polecamy farby Saphir Tinture na bazie alkoholu, które wnikają o wiele głębiej w strukturę skóry.

3.Czy zamsz też można repatynować?

Tzn. zdjąć starą farbę (decapant) i nałożyć nową?

Z zamszu raczej ciężko ściągnąć poprzednie wykończenie.

Malowanie ma tu sens raczej jednak na kolor ciemniejszy - mniej więcej na tej zasadzie:

http://mr-vintage.blogspot.com/2010/11/ ... butow.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za objaśnienia.

Myślałem że jednolite wybarwienie może stanowić problem, ale widzę że się myliłem.

Szkoda że z zamszem nic nie można zrobić. Czarny jest w oryginale zatem nie ma szans na zmianę.

Jak otrzymam buty będę się kontaktował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wątek, w którym znajdziecie trochę fotek z prac nad realizacją indywidualnych zamówień:

http://depiedencap.leforum.eu/t9110-Pat ... -Dante.htm

Jeżeli dobrze rozumiem, to wątek prowadzony jest przez człowieka, który swoje prace przedstawia również na wspomnianej na forum już stronie:

http://www.lodinglevallois.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, z butami patynowanie się nie udało, buty zacnej marki PilPol po prostu nie chciały pod wpływem preparatu Saphira puścić czarnej farby.

Postanowiłem więc wdrożyć plan B i sprawić sobie pasek do butów od Septieme Largeur o różnych odcieniach brązu:

Po nałożeniu trzech warstw farby, jeszcze przed woskowaniem

http://desmond.imageshack.us/Himg812/scaled.php?server=812&filename=patynowaniepaska2.jpg&res=landing

I efekt końcowy:

Dołączona grafika

Szczerze mówiąc najgorsze jest ścieranie starej farby. Jeżeli istnieje możliwość kupienia butów nie pokrytych farbą (takie oferuje Septieme Largeur) to moim zdaniem jest to całkiem miła zabawa. W innym wypadku drugi raz wolałbym po prostu komuś zlecić wykonanie tego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.