Skocz do zawartości

Mam do wydania ____ na ____. Co radzicie?


Jan

Rekomendowane odpowiedzi

No taka oferta to szczerze mówiąc zniechęca do wychodzenia w ogóle z domu i chodzenia po galeriach handlowych u nas i oglądania jakichś koszmarków za praktycznie takie same pieniądze :o

Dlatego juz od lat nie kupilem butow w sklepie ... chociaz tutaj (mieszkam w Holandii) wybor jest nieporownywalnie wiekszy jak w Polsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się cholewka pierwszych butów z powyższego postu - czyli to długie zdobienie brogue przez całość.

Co do zakupu seryjnych a bespoke. Mam od niedawna Loake (wydaje mi się, że są z serii Loake Shoemakers czyli ok. 130 funtów). Szczerze mówiąc nie podejrzewam aby jakiekolwiek buty bespoke do 1000zł mogły lepiej wyglądać. Dodam, że Loake są niewiarygodnie wygodne. Zamierzam zamawiać bespoke (jedne już czekają na odbiór) - ale tylko w przypadku moich fanaberii designerskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U którego szewca zamówiłeś? Możesz powiedzieć coś więcej o designie?

Bardzo podoba mi się cholewka pierwszych butów z powyższego postu - czyli to długie zdobienie brogue przez całość.

Co do zakupu seryjnych a bespoke. Mam od niedawna Loake (wydaje mi się, że są z serii Loake Shoemakers czyli ok. 130 funtów). Szczerze mówiąc nie podejrzewam aby jakiekolwiek buty bespoke do 1000zł mogły lepiej wyglądać. Dodam, że Loake są niewiarygodnie wygodne. Zamierzam zamawiać bespoke (jedne już czekają na odbiór) - ale tylko w przypadku moich fanaberii designerskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się cholewka pierwszych butów z powyższego postu - czyli to długie zdobienie brogue przez całość.

Co do zakupu seryjnych a bespoke. Mam od niedawna Loake (wydaje mi się, że są z serii Loake Shoemakers czyli ok. 130 funtów). Szczerze mówiąc nie podejrzewam aby jakiekolwiek buty bespoke do 1000zł mogły lepiej wyglądać. Dodam, że Loake są niewiarygodnie wygodne. Zamierzam zamawiać bespoke (jedne już czekają na odbiór) - ale tylko w przypadku moich fanaberii designerskich.

No właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się cholewka pierwszych butów z powyższego postu - czyli to długie zdobienie brogue przez całość.

Co do zakupu seryjnych a bespoke. Mam od niedawna Loake (wydaje mi się, że są z serii Loake Shoemakers czyli ok. 130 funtów). Szczerze mówiąc nie podejrzewam aby jakiekolwiek buty bespoke do 1000zł mogły lepiej wyglądać. Dodam, że Loake są niewiarygodnie wygodne. Zamierzam zamawiać bespoke (jedne już czekają na odbiór) - ale tylko w przypadku moich fanaberii designerskich.

No właśnie.

Jezeli bespoke mam dostac prawie to samo, co z wieszaka i na dodatek w podobnej cenie to wybieram bespoke.

Odpowiada mi posiadanie czegos zrobionego specjalnie dla mnie i uwazam, ze na te pieniadze bardziej zasluguje szewc, niz panowie od marketingu, producenci maszyn, dostawcy, ups i CEO duzych firm. Wole miec cos z mniejszego zakladu niz masowke, tym bardziej jesli jakosc jest ok. Jesli jakosc mi nie odpowiada lub fundusze nie pozwalaja, to wybieram sklep.

Co do butów, jeszcze nie wiem. Poniewaz nie ma nowych zdjec produktów pana Duranca, to sam wybiore sie do zakladu i ocenie. Wazny jest tez czas, a potrzebuje ich w kwietniu, wiec moze to bedzie tez wazna kwestia w trakcie dokonywania wyboru.

W kazdym razie gccg, Twoje linki sa mi super pomocne w dokonaniu wyboru lub patrzac inaczej wprowadzaja coraz wiecej zametu i sam nie wiem co wybrac, ale przynajmniej mam wybor,a to jest jakas wartosc sama w sobie :D

Jak wybiore, to dam znac. Jesli ktos ma jakies pomysly, to czekam na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan, spróbuję wprowadzić jeszcze trochę zamętu w Twój proces decyzyjny :): za niecałe 200 GBP, a więc poniżej 1000 zł, możesz kupić te oto wiśniowe lotniki, które od jakiegoś czasu chodzą mi po głowie: http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... tedFitID=0

Gdybyś je wybrał, wrzuć koniecznie foto na forum, żeby można było zobaczyć, jak leżą na stopie.

Bardzo podoba mi się cholewka pierwszych butów z powyższego postu - czyli to długie zdobienie brogue przez całość.

Co do zakupu seryjnych a bespoke. Mam od niedawna Loake (wydaje mi się, że są z serii Loake Shoemakers czyli ok. 130 funtów). Szczerze mówiąc nie podejrzewam aby jakiekolwiek buty bespoke do 1000zł mogły lepiej wyglądać. Dodam, że Loake są niewiarygodnie wygodne. Zamierzam zamawiać bespoke (jedne już czekają na odbiór) - ale tylko w przypadku moich fanaberii designerskich.

No właśnie.

Jezeli bespoke mam dostac prawie to samo, co z wieszaka i na dodatek w podobnej cenie to wybieram bespoke.

Odpowiada mi posiadanie czegos zrobionego specjalnie dla mnie i uwazam, ze na te pieniadze bardziej zasluguje szewc, niz panowie od marketingu, producenci maszyn, dostawcy, ups i CEO duzych firm. Wole miec cos z mniejszego zakladu niz masowke, tym bardziej jesli jakosc jest ok. Jesli jakosc mi nie odpowiada lub fundusze nie pozwalaja, to wybieram sklep.

Co do butów, jeszcze nie wiem. Poniewaz nie ma nowych zdjec produktów pana Duranca, to sam wybiore sie do zakladu i ocenie. Wazny jest tez czas, a potrzebuje ich w kwietniu, wiec moze to bedzie tez wazna kwestia w trakcie dokonywania wyboru.

W kazdym razie gccg, Twoje linki sa mi super pomocne w dokonaniu wyboru lub patrzac inaczej wprowadzaja coraz wiecej zametu i sam nie wiem co wybrac, ale przynajmniej mam wybor,a to jest jakas wartosc sama w sobie :D

Jak wybiore, to dam znac. Jesli ktos ma jakies pomysly, to czekam na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan .. powodzenia!

Jestes podły, o takie lotniki mi własnie chodzi :D

Jest ale:

- zamowilem 3 pudelka kubanskich cygar

- damiance namawia mnie na wspolne zamówienie etui do cygar ze skóry egzotycznej

- dorzucam sie do innych forumowych zakupow, nie tylko tutaj

- potrzebuje pary czarnych klasyków (wesela, filharmonia, opera, teatr) - bo czesto korzystam

- mam tylko 26 lat i jestem wolnym strzelcem, a utrzymuje sie sam, wiec:

STARAM SIE DOKONYWAC ROZSADNYCH ZAKUPÓW :D:D (dzisaj kupilem trencz, był w takiej cenie, ze grzech nie kupic) ;)

Daj mi ochlonąć, bo Twoje propozycje sa kuszace, a mam ochote na brązowe lub burgundowe buty, a czarne sa troche dla mnie problemem. Na poczatek odwiedze p. Duranca, moze zrobie zdjecia i dam znac na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cheaney mozna kupic u p. Doshi w Malezji. Jest to rodzaj "wiecznie trwajacej" okazji.

Cena butow to 699 MYR (malezyjski ringgrit) plus 115 MYR za przesylke. W sumie daje to cene 765 zl. http://www.xe.com/ucc/convert.cgi?Amoun ... image.y=14

Trzeba wejsc tutaj i wybrac buty http://plal.com/main/cheaneyspecials/ a nastepnie przeslac maila do p. Doshi. tutaj

http://plal.com/main/index.php?page=contact-us

Z nim mozna wszystko omowic odnosnie zaplaty via e-mail. Doshi to firma z tradycjami znana na calym swiecie jako najtanszy sprzedawca C&J online. Poza tym to uczciwy i bardzo pomocny facet. Wszystko zalatwia b. szybko.

Mozna go zawsze zapytac o dlugosc buta, gdyz niektore kopyta Cheaney (to stare kopyta Church's ) z okraglymi noskami sa troche krotsze niz normalnie i nalezy wziasc buty o pol numera albo i o caly numer wieksze. Doshi zmierzy podeszwe i doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje mego posta z innego tematu (o "tanich" butach):

Tutaj mozna dostac w miare dobre buty (good year) w przyzwoitej cenie ...niestety ...trzeba regularnie zagladac co "maja na zbyciu"

http://stores.ebay.co.uk/jacksonshoes

Przyklad..te Sandersy za 75 funtow UK size 9G (43) na szersza stope (F-normalna szerokosc ...G-szersze)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się w takim razie, dlaczego Kurkus konsekwentnie namawiał (i nadal namawia pod kątem następnego zamówienia) na znacznie droższe skóry angielskie, argumentując, że są o niebo lepsze od tańszych polskich.

Pewnie właśnie dlatego, że są lepsze i droższe a on sam będzie miał na nich większą prowizję. ;)

Rozmawiałem z kilkoma szewcami o polskich skórach i większość uważa, że pod względem grubości i trwałości, a także właściwości higroskopijnych są one porównywalne do angielskich. Problem polega na tym, że przy ich dosyć dużej grubości są one twardawe i trudne do rozciągania. Trudniej się też na nich pracuje cholewkarzom. Poza tym wielu klientów gustuje w skórach grubych, ale miękkich. Polskie garbarnie mają to do siebie, że skóry wychodzą z nich raczej mocno zbite.

Co do jakości skór to osobiście nie byłbym taki jednostronny wobec faktu przewagi skór zagranicznych nad polskimi w każdym dosłownie przypadku. Warto zauważyć, że chociażby niemiecki Lloyd ich używa. Wyróżnieniem dla farbiarni i garbarni skór Kegar z Kępic jest choćby to, że na ubiegłorocznych targach w Dusseldorfie skóry nabyła tam pracownia Dinkelacker z Budapesztu (gładkie) oraz Corthay z Paryża (patynowane).

Pamiętajmy, że garstka polskich szewców nie zawsze jest autorytetem w każdej sprawie związanej z obuwnictwem. Mówię tak dlatego, że wiem iż polskie skóry zbierają bardzo dobre recenzje na świecie.

Oczywiście, pisząc w powyższym poście o skórach konkretnej narodowości mam na myśli miejsce gdzie są one wyprawiane i garbowane - pochodzą one zazwyczaj z różnych krajów, nie tylko z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się w takim razie, dlaczego Kurkus konsekwentnie namawiał (i nadal namawia pod kątem następnego zamówienia) na znacznie droższe skóry angielskie, argumentując, że są o niebo lepsze od tańszych polskich.

Pewnie właśnie dlatego, że są lepsze i droższe a on sam będzie miał na nich większą prowizję. ;)

Rozmawiałem z kilkoma szewcami o polskich skórach i większość uważa, że pod względem grubości i trwałości, a także właściwości higroskopijnych są one porównywalne do angielskich. Problem polega na tym, że przy ich dosyć dużej grubości są one twardawe i trudne do rozciągania. Trudniej się też na nich pracuje cholewkarzom. Poza tym wielu klientów gustuje w skórach grubych, ale miękkich. Polskie garbarnie mają to do siebie, że skóry wychodzą z nich raczej mocno zbite.

Co do jakości skór to osobiście nie byłbym taki jednostronny wobec faktu przewagi skór zagranicznych nad polskimi w każdym dosłownie przypadku. Warto zauważyć, że chociażby niemiecki Lloyd ich używa. Wyróżnieniem dla farbiarni i garbarni skór Kegar z Kępic jest choćby to, że na ubiegłorocznych targach w Dusseldorfie skóry nabyła tam pracownia Dinkelacker z Budapesztu (gładkie) oraz Corthay z Paryża (patynowane).

Pamiętajmy, że garstka polskich szewców nie zawsze jest autorytetem w każdej sprawie związanej z obuwnictwem. Mówię tak dlatego, że wiem iż polskie skóry zbierają bardzo dobre recenzje na świecie.

Oczywiście, pisząc w powyższym poście o skórach konkretnej narodowości mam na myśli miejsce gdzie są one wyprawiane i garbowane - pochodzą one zazwyczaj z różnych krajów, nie tylko z Polski.

Moze to naiwne pytanie ... ale czy w Polsce mona zamowic, bez wiekszego problemu, buty ze skory polskiej, patynowanej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi slowy: ide do Kielmana czy tez Januszkiewicza; pokazuje mu te zdjecia

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I prosze o zrobienie takich samych butow z polskiej skory patynowanej w kolorze brazowym badz czerwonym (Good Year Welted) na podwojnej skorzanej podeszwie z konstrukcja obcasa jak w butach GG (nie wiem na czym ona polega, ale mi sie podoba ...a tak na marginesie to na czym ona polega??? :D) Ot taki obcas jak tutaj:

Dołączona grafika

Czy oni zrobiliby dla mnie cos takiego ...a jezeli tak, to ile - tak na oko - musialbym za to zaplacic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.