Skocz do zawartości

Rękawiczki - dyskusje i porady


tiferet

Rekomendowane odpowiedzi

Nieprecyzyjnie się wyraziłem, co więcej nie podałem konkretów, być może stąd wynika nieporozumienie.

Rękawiczki które mam, to zupełnie normalne rękawiczki, dosyć przyzwoitej jakości, nie twierdzę oczywiście że dorównują klasą tym z górnej półki, ale nie takie było moje zamierzenie.

Może podam praktyczny przykład:

http://www.sklep-wph.com.pl/product.php?id_product=189 te są dla WP ,

nie chodzi mi o nawet ich wygląd tylko o to że spełniają określone normy, nie mówię że wyśrubowane, ale z założenia tragiczne nie są, oczywiście przy tej cenie warto jednak dopłacić parę złotych i kupić lepsze.

Jeżeli jednak ten model rękawiczek wyjdzie (poprzez AMW) z jakiejś jednostki (w stanie magazynowym bo o używanych nigdy nie myślałem), to będą one kosztowały odpowiednio mniej, i o ile trafią się dobrze przechowywane to przykładowo 10-20 PLN jest już dość rozsądną ceną za parę.

Zapewne podobny mechanizm występuje w innych krajach i w efekcie czasem można dostać wyroby przeznaczone dla wojska niemieckiego, francuskiego itd. za śmieszne pieniądze.

Reasumując wydało mi się to atrakcyjną alternatywą dla przykładowego TESCO oraz interesującą ciekawostką(na tej zasadzie je kupiłem).

Innymi słowy nie zamierzam(ani nie nie zamierzałem) propagować kiepskich wyrobów, jeżeli jednak nadal sprawiam takie wrażenie to rozumiem w czym rzecz.

Jak już napisałem, wyraziłem moje zdanie ad rem, a nie ad personam - to nie było do Ciebie, ani SaintBendżiego (wybacz spolszczenie), po prostu wszystkie posty razem wywołały te dyskusje.

Uwaga odnośnie dyskusji powinna być taka, ze warto udokumentować swoj post zdjeciem konkretnego akcesorium, zeby mozna było się do czegoś odnieść - zdjęcie nasze, a nie ze strony producenta.

Co do granicy, przed ktorą tylko osłaniamy ciało przed chłodem i urazami, a za nia znajdują się bezkresne łąki elegancji - nadal pozostaje aktualna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjąłem tego osobiście co ważniejsze wszelkie uwagi są moim zdaniem słuszne.

Przy okazji zgodzę się w zupełności że zdjęcie wyrobu jest wskazane po to by go ocenić ALE w tym konkretnym wypadku istnieje bardziej miarodajna metoda tzn. wgląd do dokumentacji(wpadłem na to wcześniej ale nie wiedziałem że tak szybko ja wygrzebię), przykładowo dla zimowych:

http://bip.ipn.gov.pl/download.php?s=4&id=1255

(jest zbyt późno na edycję skoro zostałem "zacytowany").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuc na swojej stronie na Allegro oferuje takie rękawiczki: http://allegro.pl/irchowe-rekawiczki-sa ... 03205.html

Są piękne, ale czy ircha nadaje się rękawiczki rowerowe? Jeśli dobrze pamiętam to Zaki na blogu pisał, że są delikatne i dlatego należy je nosić na specjalne okazje. Nie lepiej będzie kupić takie? http://allegro.pl/rekawiczki-bez-palcow ... 81348.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rękawiczki od Pana Kuca. Cóż... . Mogłyby być dłuższe o 2-3 cm za nadgarstek, a co najważniejsze - węższe w nadgarstku. Naprawdę tworzy się namiot, pomimo tego, że wziąłem jeden z najniższych rozmiarów - 21.

Pomimo też ocieplenia, gdy temperatura spada do 10-15 stopni poniżej zera, w palce jest po prostu zimno, a szczególnie w opuszki.

Tak więc w kwestii rękawiczek, następne skórzane zamówię już dopiero po osobistej wizycie w warsztacie i zwróceniu uwagi, by w nadgarstku zdecydowanie lepiej przylegały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rękawiczki od Pana Kuca. Cóż... . Mogłyby być dłuższe o 2-3 cm za nadgarstek, a co najważniejsze - węższe w nadgarstku. Naprawdę tworzy się namiot, pomimo tego, że wziąłem jeden z najniższych rozmiarów - 21.

U mnie wszystko gra, być może dlatego iż nosze damskie w rozmiarze 19 bo mam damskie dłonie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są piękne, ale czy ircha nadaje się rękawiczki rowerowe? kuc-i2095081348.html

Z doświadczenia zawodnika kolarstwa górskiego, ircha w rękawiczkach jest ok, ale wkładki żelowe dodatkowo dodają ulgę dla dłoni. Te rękawiczki do turystyki rowerowej po parku mogą być ok, ale nic poza tym. Zwykłe rękawiczki rowerowe za 50-100pln są dużo lepsze niż te jeśli chodzi o rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia zawodnika kolarstwa górskiego, ircha w rękawiczkach jest ok, ale wkładki żelowe dodatkowo dodają ulgę dla dłoni. Te rękawiczki do turystyki rowerowej po parku mogą być ok, ale nic poza tym. Zwykłe rękawiczki rowerowe za 50-100pln są dużo lepsze niż te jeśli chodzi o rower

Dzięki. No tak, teraz wydaje się to oczywiste. Poszukiwania budżetowej alternatywy dla http://www.rapha.cc/grand-tour-gloves trwają. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, czy (i gdzie) można w Polsce kupić rękawiczki z pekari, a jeszcze lepiej - skórę pekari?

Widze, ze kolega szuka towarow z "najwyzszych polek". Cena rekawiczek powyzej 1000 zl. W polesce nie wiedzialem.

Pozdrawiam

Nie od 1000 zł, tylko raczej od około połowy tej kwoty, tak przynajmniej wynika z szybkiego searchu internetowego, ale oczywiście to nadal dużo. Szansą na niższą cenę i jednocześnie wyższą jakość byłoby pozyskanie samej skóry i powierzenie jej sprawdzonemu zakładowi. W Warszawie jest takich kilka i ich ceny są bardzo przystępne - za ręczkawiczki bespoke, razem z materiałem, biorą poniżej 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, czy (i gdzie) można w Polsce kupić rękawiczki z pekari, a jeszcze lepiej - skórę pekari?

a czym niezwykłym charakteryzuje się ta skóra, czy to po prostu fantazja ułańska nakazuje Ci jej szukać?

miękkością, wytrzymałością, pięknym patynowaniem, a poza tym to niczym się nie wyróżnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, czy (i gdzie) można w Polsce kupić rękawiczki z pekari, a jeszcze lepiej - skórę pekari?

Widze, ze kolega szuka towarow z "najwyzszych polek". Cena rekawiczek powyzej 1000 zl. W polesce nie wiedzialem.

Pozdrawiam

Nie od 1000 zł, tylko raczej od około połowy tej kwoty, tak przynajmniej wynika z szybkiego searchu internetowego, ale oczywiście to nadal dużo. Szansą na niższą cenę i jednocześnie wyższą jakość byłoby pozyskanie samej skóry i powierzenie jej sprawdzonemu zakładowi. W Warszawie jest takich kilka i ich ceny są bardzo przystępne - za ręczkawiczki bespoke, razem z materiałem, biorą poniżej 200 zł.

Dobra marka kosztuje od 1000 zl.

Jak cena dobra to jeste zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze kolega szuka towarow z "najwyzszych polek". Cena rekawiczek powyzej 1000 zl. W polesce nie wiedzialem.

Pozdrawiam

Nie od 1000 zł, tylko raczej od około połowy tej kwoty, tak przynajmniej wynika z szybkiego searchu internetowego, ale oczywiście to nadal dużo. Szansą na niższą cenę i jednocześnie wyższą jakość byłoby pozyskanie samej skóry i powierzenie jej sprawdzonemu zakładowi. W Warszawie jest takich kilka i ich ceny są bardzo przystępne - za ręczkawiczki bespoke, razem z materiałem, biorą poniżej 200 zł.
Dobra marka kosztuje od 1000 zl.

Jak cena dobra to jeste zainteresowany.

Nie znam się na markach producentów rękawiczek w ogóle, a z pekari w szczególności, a swój pogląd na optymalny mix ceny do jakości wyłuszczyłem powyżej. Jeśli ktoś nie doczytał, to wyjaśniam też, że nie zajmuję się handlem rękawiczkami (ani niczym innym).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłbym zainteresowany kupnem skóry z pekari więc włączam się w poszukiwania jakiegoś źródła. Bardzo podoba mi się pomysł zakupu skóry osobno i zrobienia rękawiczek, moim zdaniem na pewno będzie taniej w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zainteresowany. Osobiście deklaruję poszukać. Proponuję, by kto pierwszy znalazł, dał znać w tym miejscu pozostałym. Może jakieś forumowe zamówienie uda się zrealizować:)? Pozdrawiam

Dodane 23.02

http://www.dents.co.uk/products/89/Men% ... -glove.asp

http://www.dents.co.uk/products/563/Men ... -Glove.asp

- fajne.

Orientujecie się może czy Dents robi jakieś poważniejsze wyprzedaże rękawiczkowego asortymentu? Aktualnie przecenione są jedynie wybrane egzemplarze. Mam chęć na te kaszmirowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.