Jump to content
tiferet

Rękawiczki - dyskusje i porady

Recommended Posts

Mam dwie pary rękawiczek firmy Hestra i w obu muszę skrócić dwa palce. 

Żonie zamówiłem dwie pary u Pana Jarmozińskiego na miarę i nigdy lepszych nie nosiła.

Gdyby u Pana Jarmozińskiego był większy wybór skór to zamiast Hestry kupiłbym u niego na miarę.

Przy okazji pytanie - macie jakieś sposoby na zaimpregnowanie rękawiczek irchowych? Jak wiadomo skóra jest wyjątkowo podatna na wszelkie zabrudzenia.  Przychodzi mi do głowy Nano Protector, ale może są jakieś lepsze rozwiązania? 

6 godzin temu, torgul napisał:

Przy okazji pytanie - macie jakieś sposoby na zaimpregnowanie rękawiczek irchowych? Jak wiadomo skóra jest wyjątkowo podatna na wszelkie zabrudzenia.  Przychodzi mi do głowy Nano Protector, ale może są jakieś lepsze rozwiązania? 

Nie ma żadnego. Ten materiał nadaje się na ścierki, nie na rękawiczki. Wtedy jego główna cecha (wchłanianie każdego brudu) staje się zaletą, a nie wadą.

• Like 2
  • Upvote 1

Nie byłbym aż tak złośliwy - to zależy od stylu życia i codziennego funkcjonowania - są przyjemne w noszeniu i ciepłe, ale nie są to woły robocze.

Ale zgadzam się, nie da się impregnować, nosić, cieszyć się, uprać i zamówić następne po 3 sezonach

3 godziny temu, betsy napisał:

Nie byłbym aż tak złośliwy - to zależy od stylu życia i codziennego funkcjonowania - są przyjemne w noszeniu i ciepłe, ale nie są to woły robocze.

Ale zgadzam się, nie da się impregnować, nosić, cieszyć się, uprać i zamówić następne po 3 sezonach

Moje rękawiczki po jednej jeździe tramwajem (trzymałem się poręczy) były zielono-brązowe, i za cholerę nie dało się tego usunąć. Taki gadżet nadaje się może do tego, aby go założyć do fraka i nie dotykając niczego (!) pójść do opery - na pewno nie do używania.

3 minuty temu, Velahrn napisał:

Moje rękawiczki były po jednej jeździe tramwajem (trzymałem się poręczy) zielono-brązowe, i za cholerę nie dało się tego usunąć.

Ale za to poręcz odzyskała dawny blask 😀

Typowo blogerski gadżet.

• Like 1
  • Upvote 1

Dzięki za odpowiedź, jeszcze  nie miałem okazji ich testować w akcji, ale w takim razie poszukam czegoś solidniejszego, może pekari albo przynajmniej łosia 😜 

Ciekawe, mówię to zupełnie nieironicznie.

Moje zrobione bodaj 2016 albo 2017, w tym sezonie zakładane myślę 3 razy w tygodniu od połowy listopada. Stan po jednym praniu (rok temu).

Fakty: ubrań nie szanuję z przesadnym szacunkiem, prawa rękawiczka była pobrudzona popiołem z cygara - żyję normalnie, otwieram drzwi, noszę torbę do pracy, prowadzę samochód, dotykam poręczy itd. ale muszę podkreślić, że nie jeżdzę na codzień komunikacją i przebywam mało na dworze, więc pewnie pomimo częstotliwości "roboczych" godzin używania mają niewiele 

@mosze Nie wiem czy blogerski, ja je lubię bo są super w dotyku i zawsze pasują do butów :) nie znoszę różnych odcieni tego samego koloru skóry (pasek/buty, buty/rękawiczki etc.), takie natręctwo

IMG_0054.jpg

IMG_0055.jpg

• Upvote 3

buty nie są z irchy, oczywiście :P

buty jak buty, te rekawiczki pasują do każdych :)

jedne już pokazałem, resztę może się odważę w odpowiednim temacie 

3 godziny temu, eye_lip napisał:

jak jeszcze mogę się przygotować do swojego pierwszego wyjścia?

Podzelować!

Natomiast co do pielęgnacji - ja używam kremu do galanterii skórzanej Saphira 2x do roku, bo jednak odżywienie jest potrzebne. Sprawdza się bardzo dobrze.

Rekawiczki witchena z owczej skory po pol sezonu spokojnego uzytkowania. To juz druga para- poprzednia, ktorej szew rozdarł skórę w okolicy kciuka wymienili na nowa. Teraz mam nadzieje, ze zwroca gotowke. 

A2D46BEE-418C-41BB-BD20-5541623CD0F2.jpeg

116EBAA8-4821-4C0A-B744-3057E068D683.jpeg

Panowie ktoś z was poradziłby, gdzie można kupić coś takiego  jak na załączonym obrazku?

image.thumb.png.d0dd907d223cf24f0317d1ba5bfb0c4f.png

Są na MD za 299zł ale uważam, że to trochę za drogo.