Skocz do zawartości

Rękawiczki - dyskusje i porady


tiferet

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam rekawiczki ze skory jelenia bez zadnego ocieplenia/wypelnienia i leza super, a w reke tez nie jest zimno przy takiej pogodzie jak teraz. Idealnie prowadzi sie w nich tez samochod.

Z nowozelandzkiego, od Kowalskich?

Z brazowego ;) od Jamrozinskiego - przechodzilem w okolicy jak wial ostry wiatr i ciezko bylo wyjac reke z kieszeni, wiec wszedlem i kupilem bez wiekszego wypytywania. Wybiore sie chyba do niego w tym tygodniu poogladac i powybierac cos jeszcze.

Bylem u Kowalskich w zeszlym roku, ale pan Kowalski mnie zniechecil swoja osoba - moze mial gorszy dzien.

Edit: W czasie krotkiej rozmowy Jamrozinski powiedzial, ze rzadko sa u niego te rekawiczki, bo skory w garbarni na nie tez sie rzadko pojawiaja. Z kontekstu wynikało, ze chodzi o garbarnie w PL, wiec moze nie tylko za granica sa garbarnie - jak twierdził pan Kowalski http://macaronitomato.blogspot.com/2009 ... ek-ul.html - ktore sie tym (jeleniem) zajmuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy ktoś z kolegów wie może, jak kształtują się ceny za

rękawiczki irchowe u warszawskich rzemieślników?

130-220. W zależności od pochodzenia skóry i tego czy rękawiczki mają być na miarę czy gotowe.

Przypomnienie jakie mamy główne zakłady w Warszawie:

Pracownia U Kowalskich - Chmielna 10

Jan Koziarski - Ogrodowa 13/29

Maria Giedroyć - Śniadeckich 18/19

Anna Serafińska-Szweryn - Hoża 35

Czesław Jamroziński - Marszałkowska 83

Marian Bąkowski - Świętojańska 9

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Immune.

No właśnie - na "miarę czy gotowe"?

Któryś z kolegów napisał, że za zrobione na miarę zapłacił mniej,

bo rzemieślnik nie miał gotowych w odpowiednim rozmiarze? :shock:

Jak to rozumieć - zawsze wydawawało mi się, że to działa odwrotnie?!

(tzn. 'nie ma gotowych, to możemy zrobić - ale będzie drożej')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - na "miarę czy gotowe"?

Któryś z kolegów napisał, że za zrobione na miarę zapłacił mniej,

bo rzemieślnik nie miał gotowych w odpowiednim rozmiarze? :shock:

Jak to rozumieć - zawsze wydawawało mi się, że to działa odwrotnie?!

(tzn. 'nie ma gotowych, to możemy zrobić - ale będzie drożej')

To zapewne były rękawiczki, które były przepasowane czyli wykonane na czyjąś miarę i nieodebrane/nieopłacone lub zlecenie nie podlegało normalnym procedurom realizacji. W większości sytuacji rękawiczki na miarę będą odpowiednio droższe, przy tej samej technologii produkcji i zachowaniu tej samej jakości.

Wracając do pytania o sam wybór, w każdym z wymienionych przeze mnie powyżej zakładów zostaniesz profesjonalnie obsłużony. Pójdź, obejrzyj, zdecyduj. Na podstawie własnych doświadczeń mogę napisać, że nie ma potrzeby szycia rękawiczek na miarę, jeżeli są dostępne gotowe w odpowiednim rozmiarze, które nam się podobają.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Immune.

No właśnie - na "miarę czy gotowe"?

Któryś z kolegów napisał, że za zrobione na miarę zapłacił mniej,

bo rzemieślnik nie miał gotowych w odpowiednim rozmiarze? :shock:

Jak to rozumieć - zawsze wydawawało mi się, że to działa odwrotnie?!

(tzn. 'nie ma gotowych, to możemy zrobić - ale będzie drożej')

Kilka tygodni temu zakupiłem rękawiczki irchowe u Czesław Jamroziński - Marszałkowska 83. Dwie pary. Do zakładu poszedłem z zamiarem uszycia "na miarę". Było to bardzo mocne postanowienie. Wszedłem, przymierzyłem gotowe i poczulem, jakby były szyte na moje dłonie. W każdym elemencie idealne. Tak więc kupiłem gotowe :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najcieplejsze są skóry z renifera, łosia, jelenia. W tej kolejności. Ircha nie jest moim zdaniem najcieplejszym rodzajem wyprawy - w sytuacjach "podbramkowych" zdecydowanie lepiej sprawdza się jeleń wygarbowany bez użycia olejów.

Edit:

Ostatnio miałem okazję zakupić skórę z renifera w b. dobrej cenie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najcieplejsze są skóry z renifera, łosia, jelenia. W tej kolejności. Ircha nie jest moim zdaniem najcieplejszym rodzajem wyprawy - w sytuacjach "podbramkowych" zdecydowanie lepiej sprawdza się jeleń wygarbowany bez użycia olejów.

Edit:

Ostatnio miałem okazję zakupić skórę z renifera w b. dobrej cenie.

Jak rozumiem piszesz o samej skórze, bez włosia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ataki mrozu zawiały mnie na Marszałkowską do Jamrozińskiego w celu zamówienia jak najbardziej ocieplanych wewnątrz rękawiczek. Rękawiczki wewnątrz ocieplane dość fajnym, puchowym futerkiem i w sumie trochę czuć różnicę w dopasowaniu, względem standardowej rozmiarówki. Zamówiłem dodatkowo parę zamszowych, za ocieplane zapłaciłem 150 zł, za zamszowe 120, więc w sumie cena można powiedzieć, prawie, że sklepowa. Czas oczekiwania około 4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.