Skocz do zawartości

Rękawiczki - dyskusje i porady


tiferet

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, nie sposób nie zgodzić się z opiniami nt. państwa Kowalskich  :(  Również odwiedli mnie od robienia na miarę twierdząc, że mam absolutnie typowy rozmiar dłoni. Kupione u nich rękawiczki bardzo prędko się rozciągnęły i nie trzymają się dłoni. Dodatkowo już 2 razy pękały mi szwy na kciukach, które mam grubsze niż ustawa przewiduje. Oczywiście zostały zszyte za darmo w zakładzie, ale właściciel miał minę, jakby chciał mnie pogonić, że głowę zawracam.

Rękawiczki u Jamrozińskiego świetne. A pan Czesław zdaje się, że ma podobną opinię o zakładzie z Chmielnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to problem wykonawców wielu rzemiosł. W zeszłym miesiącu poszedłem do innego szewca niż zwykle z uwagi na to, że mój miał urlop. Przyszedłem o godzinie ok. 17:40 i usłyszałem tylko „zamknięte” dobiegające z innego pomieszczenia - choć oczywiście zakład według tabliczki otwarty jest do godziny 18. Podziękowałem i wyszedłem. Historie z kaletnikami opisywałem przy okazji innego wątku, choć raczej jako opinie o „wytworach” - ale stosunek do klienta też pozostawia wiele do życzenia. Jeden z rzemieślników nawet nie raczył odpowiedzieć na „dzień dobry” - ba, nawet głowy nie podniósł. Po kilkunastu sekundach stania przy ladzie w końcu zobaczyłem jego znudzone oblicze i „słucham”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z robieniem rękawiczek na miarę to jednak się z Kowalskimi zgadzam. Jeśli masz typową rękę i chcesz kupić rękawiczki o typowym wzorze i wykończeniu to po co robić je na miarę jeśli dostaniesz dokładnie to samo co mają już gotowe. Ręce nie różnią się tak za bardzo i tylko w wyjątkowych przypadkach trzeba uciekać do szycia rękawiczek pod klienta. Mam jedną parę od Kowalskich i problem z rozciągnięciem też występuje, przy czym takie samo rozciągnięcie występuje też w rękawiczkach od Madovy z Florencji czy od Sermoneta z Rzymu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powiedziałbym, że one pasują tylko (a przynajmniej przede wszystkim) do casualowego stroju. 

 

Czy pasują wyglądem - raczej tak, ale musi być faktycznie zimno, inaczej będzie Ci w nich gorąco. Chociaż ostatnio w Polsce już tyle śniegu, że dlaczego nie. Wg mnie wyglądają ciekawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 3 months later...

Przy okazji spaceru zaszedłem do zakładu p. Kowalskiego. Niestety frustracja tego rzemieślnika promieniuje od progu drzwi. Chciałem zamówić ciepłe futrzane rękawiczki. Usłyszałem, że:

- teraz nie sezon,.

- ma takie czarne to może pokazać, poprosiłem o pokazanie brązowych z wystawy ale się nie dało bo są "z wystawy",

- na moje pytanie o uszycie gdyż mam wąskie i długie dłonie, padła odpowiedź, że się nie opłaca, ale p. Kowalski nie sprecyzował komu,

- zalecił aby przyjść kiedyś, w przyszłości, to będzie miał takie na misiu - zapytałem co to jest ten "miś" bo zależy mi na naturalnych materiałach, ale usłyszałem że to taki normalny miś.

 

Naprawdę, mimo szczerych chęci nie wrócę tam. Aby nie skrzywdzić człowieka fałszywym osądem przyjmuję wersję, że trafiłem do zakładu zorientowanego na innych klientów, a ja muszę znaleźć inny zakład. I poważnie zastanawiam się co było wcześniej? Frustracja rzemieślnika powodująca odstraszanie klientów czy brak klientów powodujący frustrację?

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.