Skocz do zawartości

Rękawiczki - dyskusje i porady


tiferet

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dzieki za podrzucenie linkow, Skalpel. Jestem zainteresowany rękawiczkami od Chester Jefferies i zdecydowałbym się na bespoke (pierwsze za 20 funtow wyglada obiecujaco). Czy może oritujesz sie ile trwa czas realizacji, przesyłka ? Albo cos wiecej na co musze zwrocic uwage? Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podrzucenie linkow, Skalpel. Jestem zainteresowany rękawiczkami od Chester Jefferies i zdecydowałbym się na bespoke (pierwsze za 20 funtow wyglada obiecujaco). Czy może oritujesz sie ile trwa czas realizacji, przesyłka ? Albo cos wiecej na co musze zwrocic uwage? Dzieki za pomoc

 

Chester z magazynu wysyła natychmiast, dostawałem paczkę w ciągu max tygodnia, bespoke to ok 1,5 miesiąca. Z tym, że przed świętami mają masę zamówień. Już w połowie listopada dostałem wiadomość, że nie gwarantują terminu świątecznego. Najlepiej więc napisać.

 

Eleganckie rękawiczki ich produkcji konstrukcją nie przypominają niczego, co spotkałem na naszym lokalnym rynku. Nie wiem jak to opisać, ale w wyniku kilku ciekawych rozwiązań (jak romby pomiedzy palcami) są bardzo mocno dopasowane - jak druga skóra.  Casualowe są podobne jak u nas, tylko z lepszych, bądź ciekawszych materiałów. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do rzetelności firmy. Pułapek w procesie zamawiania też żadnych nie stwierdziłem. Płacę Paypalem i nigdy nie miałem żadnych problemów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

mam rękawiczki ze skóry pekari - oczywiście nieocieplane, jak się należy - lecz kupiłem je nieco za długie w palcach (o 1cm). Na początku było ok, ale po czasie zorientowałem się, że jednak brakuje mi czucia w palcach (przy wyjmowaniu kluczy z kieszeni np). A właśnie o to "czucie w palcach" chodzi głównie przy zakupie nieocieplanych rękawiczek. Chciałbym je dać do skrócenia. Jestem z Wrocławia. Czy zna ktoś może kogoś we Wrocławiu, kto by się podjął takiej roboty? Rozmawiałem z jednym zakładem z Warszawy, ale trochę się boję wysyłać rękawiczki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chester z magazynu wysyła natychmiast, dostawałem paczkę w ciągu max tygodnia, bespoke to ok 1,5 miesiąca. Z tym, że przed świętami mają masę zamówień. Już w połowie listopada dostałem wiadomość, że nie gwarantują terminu świątecznego. Najlepiej więc napisać.

 

Eleganckie rękawiczki ich produkcji konstrukcją nie przypominają niczego, co spotkałem na naszym lokalnym rynku. Nie wiem jak to opisać, ale w wyniku kilku ciekawych rozwiązań (jak romby pomiedzy palcami) są bardzo mocno dopasowane - jak druga skóra.  Casualowe są podobne jak u nas, tylko z lepszych, bądź ciekawszych materiałów. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do rzetelności firmy. Pułapek w procesie zamawiania też żadnych nie stwierdziłem. Płacę Paypalem i nigdy nie miałem żadnych problemów.

 

Dzięki wielkie :) właśnie ta forma płatności - muszę się zaprzyjażnić z PayPalem ;) To teraz pytanie tylko odnośnie doboru rozmiaru,ale już u rodzimego producenta. Klania się sklep internetowy kalta.pl. Absolutnie nie orientuję się w rozmiarówce (18,19,20 itd), a nie znalazlem tabeli rozmiarów czy czegos podobnego. Na polskim rynku spotkałem tylko np 7, 8 itd. Pozostaje mail do producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18,19,20 - to zazwyczaj obwód w centymetrach twojej dłoni. Najlepiej owinąć sobie na dłoni miarę krawiecką i zmierzyć obwód w miejscu od nasady palca wskazującego do nasady małego palca.

 

 

... a najdokładniej tutaj:

 

http://kalta.pl/pl/n/1

 

Jak zwykle na każdego można tutaj liczyć. Panowie wielkie podziękowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znacie może orientacyjne ceny w tych zakładach?

 

Pozdrawiam

 

Obecnie mam od Jamrozińskiego i ceny zwykłych rękawiczek +/- 150 do 200. Przez lata ojciec zabierał mnie na Ogrodową i chodziłem tam jak za karę i nie wyobrażałem sobie, że ktoś może tam chodzić ze snobizmu. Jest niemiło i wtedy (byłem młody, teraz być może miałbym inne wrażenia) wydawało mi się, że jakością nie powalało. Na pewno nie było specjalnie drogo (znacznie taniej niż u CzJ), a już na pewno nie w stosunku do jakości, bo inaczej to ja ciągałbym tam ojca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

PICT0002.JPG

Takie mam. Ocieplenie takie jak u Ciebie. Ciepło widocznie jest odczuciem subiektywnym oraz zmiennym, w chwili obecnej są większe mrozy niż kiedy wypowiadałem się o tym, że rękawiczki nie dają rady, a jest mi w nich ciepło. Widocznie miałem okres w którym trochę marzłem. Na tak duże mrozy jak minus dwadzieścia ich nie zabierałem jeszcze.

A odpowiadając na pytania zadane przez któregoś z kolegów, u P. Kuca można wprowadzać modyfikacje jak długość palców, szer nadgarstka itp za dopłatą oczywiście. Przynajmniej można było jeszcze ze dwa lata temu jak zamawiałem swoje ale nie sądzę, że się coś tutaj zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Planuje zakupić rękawiczki, aby nie marzły mi dłonie w zimie (spędzam dużo czasu na dworze, czekanie na przystanku czy dojście w dane miejsce itp.). Przeczytałem wątek i skłaniam się ku rękawiczkom z firmy KUC. Czy ze skóry jelenia z wkładem kaszmirowym będą dobrze zapewniały komfort termiczny przy temperaturach 0-10? Jak się one sprawdzają Wam? Czy może coś innego polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam rękawiczek skórzanych nieocieplanych, z tendencją do szybkiego starzenia się, patynowania i nabierania efektu vintage. Co mam na myśli? Ano coś takiego jak w poniższym artykule, gdzie po 5 miesiącach przedstawionej na fotografiach ewolucji rękawiczki wyglądają zupełnie inaczej niżeli na początku:

 

http://www.rawrdenim.com/2015/04/fade-of-the-day-red-wings-95230-leather-gloves-5-months/

 

Od czego zależy ten efekt i jakie marki (najlepiej dostępne w kraju) moglibyście mi polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakupić rękawiczki, aby nie marzły mi dłonie w zimie (spędzam dużo czasu na dworze, czekanie na przystanku czy dojście w dane miejsce itp.). Przeczytałem wątek i skłaniam się ku rękawiczkom z firmy KUC. Czy ze skóry jelenia z wkładem kaszmirowym będą dobrze zapewniały komfort termiczny przy temperaturach 0-10? Jak się one sprawdzają Wam? Czy może coś innego polecacie?

 

Posiadam. Mogę spokojnie powiedzieć, że nawet w temperaturach -20 ręce mają odpowiedni komfort. Skóra jelenia jest rzeczywiście bardzo ciepła, lecz jeżeli masz tendencję do marznięcia palców, sugeruję pekari, która wg moich obserwacji jeszcze bardziej chroni przed zimnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy te same rekawiczki. Ja mam raczej odmienne zdanie, co do ich ciepłości, która jest dla mnie w  zupełności wystarczająca (2 lata temu przeszły test w Wilnie przy -20oC). Mam już 4 pary rękawiczek od p. Kuca, zmodyfikowane zgodnie z moimi oczekiwaniami - chodzi głównie o nadgarstek, który w standardowej wersji jest niezwykle obszerny.

Mógłbyś coś więcej napisać jak wyglądał przebieg dogadania tych modyfikacji?

 

 

Dzwoniłem we wtorek do zakładu p. Kuca z pytaniem czy można dostać rękawiczki z mniejszym obwodem w nadgarstku. Powiedział, że istnieje taka możliwość, aczkolwiek wymiary nie mogą być wysłane mailem jak to jest w przypadku tych szytych na zamówienie, a trzeba się stawić osobiście w zakładzie gdzie zostanie dokonany pomiar. Dziwni mnie dlaczego pomiar nadgarstka musi już być wykonany osobiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Świetne rękawiczki z Pekari (i nie tylko) z Rumunii. Jest też opcja MTO, super szybka realizacja. Bardzo dobra jakość i cena:

 

http://stores.ebay.com/leathergloves2013?_trksid=p2047675.l2563

Pozwolę sobie zacytować post sprzed półtora roku, bo zachęcony rekomendacją kolegi eye_lip zamówiłem ostatnio rękawiczki od tego sprzedawcy, dzisiaj odebrałem je z poczty.

 

Zamówiłem ten model: http://www.ebay.com/itm/Mens-Winter-Leather-Gloves-Limited-Edition-Black-Brown-Cognac-/171408530487?hash=item27e8be9c37:g:y9oAAOSw7NNUETed w kolorze burgundowym. Rękawiczki przyszły bardzo szybko, po około tygodniu od złożenia zamówienia, bez żadnych problemów. Na pierwszy rzut oka sprawiają dobre wrażenie, skóra jest mięciutka i bardzo przyjemna w dotyku. Nie wywołały u mnie jednak żadnego "efektu wow" - po prostu sprawiają wrażenie wartych swojej ceny. Jedyny minus jaki dostrzegam - niestety kolor (przynajmniej w sztucznym świetle) o wiele bardziej przypomina brąz, z delikatnym odcieniem burgundu niż burgund.

 

Poniżej zdjęcia, jutro zrobię jeszcze jedno, tym razem w świetle dziennym. 

 

post-5706-0-34110500-1445975749_thumb.jppost-5706-0-07179900-1445975755_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zając Poziomka - dzięki za fotki, chyba się skuszę :)

 

 

 

eye_lip, dnia 25 Sie 2014 - 11:46, napisał:snapback.png

Świetne rękawiczki z Pekari (i nie tylko) z Rumunii. Jest też opcja MTO, super szybka realizacja. Bardzo dobra jakość i cena:

 

http://stores.ebay.c...=p2047675.l2563

 

 
 

 

Filip, a jak z perspektywy czasu je oceniasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

 

Na forum jestem nowy i chyba popełniłem małą gafę ;)

 

Otóż niedawno kupiłem sobie skórzane rękawiczki wittchen https://www.sklep.wittchen.com/product/8288/rekawiczki-meskie.html

 

Zakonserwowałem je tłuszczem do skór: http://multirenowacja.pl/dubbin-bezbarwny-tluszcz-do-skor-100ml-saphir-medaille-d-or.html

 

A następnie (nie miałem nic innego i myślałem, że będzie ok), użyłem kremu koloryzującego do butów Saphir: http://multirenowacja.pl/krem-do-obuwia-butow-pommadier-75ml-saphir-medaille-d-or.html

 

Problem w tym, że teraz rękawiczki mi farbują... :(

 

Pytanie zatem do Was... Czy odczekać kilka dni, aż krem się całkowicie wchłonie (jeśli w ogóle) i być może przestanie barwić, czy zmyć to cleanerem??? Mam taki: http://multirenowacja.pl/universal-cleaner-125ml-plyn-do-czyszczenia-skor.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj już cleanera, wytrzyj je dobrze:) 

Co do kremu - można stosować przy rękawiczkach, sam tak robię (cienka warstwa). Zostawiam na kilka godzin, czasem na noc. Grunt to porządnie wytrzeć krem czystą szmatką. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby rękawiczki zafarbowały. 

Inna sprawa, że gorsza skóra (a Wittchen ma nienajlepszą) gorzej wchłania kosmetyki. Podobnie działa tłuszcz.

Zatem - tłuszcz (cienka warstwa) na kilka godzin, porządnie wytrzyj, potem krem również kilka godzin i porządna polerka. Raczej nie częściej niż przed i po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.