Skocz do zawartości

Skórzana kurtka


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.03.2018 o 05:02, Kamil1987 napisał:

@lyzwad to tylko moje zdanie, ale ja bym odpuścił. Ona jest już opięta w barkach, a poniżej zbyt dużo luzu. 

Po drugie, to już sprawa indywidualnych preferencji, ale styl cafe racer jest wg mnie nudny, nie podkreśla w żaden sposób sylwetki. Ramoneski, bomberki czy kurtko-marynarki skórzane mają więcej cech charakterystycznych, a jednocześnie też są ponadczasowe.

Na zdjęciu ja w zapiętej kurtce w moim rozmiarze:

s-l400.jpg.a5b41d09ec5ecd9d6e63c7daf811430d.jpg

 

 

@Kamil1987 fajna kurtka, co to? Widzę, że się nie omijało w młodosci zaprawy sportowej, czworoboczne bardzo poprawne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Wuj napisał:

@Kamil1987 fajna kurtka, co to? Widzę, że się nie omijało w młodosci zaprawy sportowej, czworoboczne bardzo poprawne;)

To prawdopodobnie szczęście mojego życia, czyli shearling od Brunello Cucinelli znaleziony przypadkiem na damskim dziale TJMaxxa za... 99.99$. Podejrzewam, ze machnęli się o jedno miejsce z przecinkiem bo normalnie za te ceny to są krawaty czy poszetki od BC. Chciałem ją początkowo sprzedać na eBayu (w sumie to ciągle tam wisi), ale odrzuciłem kilka propozycji w granicach 1400$ i 6 kwietnia zabieram ją ze sobą do Polski :)

Skora jest niesamowicie mięsista, ma futerko od spodu, bardzo praktyczny odcień brązu i ponadczasowy krój. No i ta cena na metce - poprawia mi humor za każdym razem ;)

 

IMG_20180103_083347471.jpg

IMG_20180103_083355441.jpg

IMG_20180103_083554362_HDR.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
31 minut temu, Awopiotr napisał:

Po naczytaniu się tu o skórzanych kurtkach i ich dopasowaniu, postanowiłem przyjrzeć się mojej, którą używałem do jazdy ma motocyklu. Kiedyś uważałem, że dobrze leży. A teraz już jej chyba nie założę😀 i szykuje się kolejny wydatek - efekt uboczny forum!

Ale ona naprawdę dobrze leży. Wydaje mi się, że fotka jest zrobiona trochę ze złej wysokości, bo chyba nie masz aż tak długich nóg i krótkiego korpusu ?

Ja wolę trochę bardziej ucywilnione ramoneski jak na jednej z poprzednich stron, bomberki, marynarki skórzane, nawet cafe racerki. Ta Twoja jest bardzo klasyczna, ale mocno się kojarzy z subkulturami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jest bardzo krótka. Normalnie widoczne są dwa paski - na zdjęciu mam spodnie z wyższym stanem i dlatego pasek jest niewidoczny. 

Wydaje mi się, że początkowo ten rodzaj kurtek był bardzo krótki. Na filmie "The Wild One", główny bohater Johnny nosił taką krótką. A co do subkultury to tę kurtkę zakładam tylko do jazdy na motocyklu, a że jest on z 56-go roku to pasują do siebie stylistycznie😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki za odpowiedzi. Być może z postawą nie jest idealnie, sam zacząłem się temu przyglądać dopiero jak to zauważyliście. Pewnie muszę zmienić ćwiczenia na bardziej skupiające się na mięśniach pleców, które trzymają kręgosłup. W międzyczasie wrzucam kolejne 4 zdjęcia - dwa pierwsze bez rąk w kieszeni, dwa kolejne z rękami. Tym razem zewnętrzny link, bo tutaj zdjęcia wychodziły przekręcone. Zostawiać czy nie? :)

 https://imgur.com/a/r6S4uZJ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zalando Lounge co jakiś czas rzucają kurtki skórzane lepszej jakości i bardziej znanych marek po 500-700 zł. Warto być cierpliwym. 2 miesiące temu udało mi się upolować ten model Iparelde za 480 zł po rabacie w kolorze ciemnogranatowym.

 https://www.iparelde.com/en/men/black/leather-jacket/E88.html 

Najgorsze jest to że od tego czasu nie miałem na sobie żadnej innej kurtki. Zakochałem się :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
1 godzinę temu, lubo69 napisał:

Używam mniej więcej raz w roku tego:

https://multirenowacja.pl/balsam-do-skory-delikatnej-125ml-saphir-medaille-d-or.html

Z nową kurtką nic bym nie robił, chyba że jest przesuszona.

Czy orientujesz się czy ten środek nada się również do skór jagnięcych ? Wiem, że jest napisane "do skóry delikatnej", ale jednak jagnięcina jest wyjątkowo miękka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Czy orientujesz się czy ten środek nada się również do skór jagnięcych ? Wiem, że jest napisane "do skóry delikatnej", ale jednak jagnięcina jest wyjątkowo miękka.

Nie bój się. To prawda, że jagnięcina jest wyjątkowo miękka (a zwłaszcza gdy  była marynowana i dobrze doprawiona😀), ale to jest tylko kawałek ubrania. Jeżeli skóra jest przesuszona (często się zdarza kupując np. w outletach) to skóra trochę ściemnieje. Zresztą sam pomyśl jakie ryzyko może być związane z natłuszczaniem skóry? Zrób próbę od środka i to powinno rozwiać wątpliwości.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2018 o 14:01, Żorż Ponimirski napisał:

Czy orientujesz się czy ten środek nada się również do skór jagnięcych ? Wiem, że jest napisane "do skóry delikatnej", ale jednak jagnięcina jest wyjątkowo miękka.

Ja do jagnięcej używam tego (po konsultacji z supportem) https://multirenowacja.pl/creme-universelle-150-ml-krem-balsam-do-skor-czysci-i-odzywia-saphir.html

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MH_fan napisał:

Wg mnie bardzo okej, ale jeżeli nie masz przed oczami tego, z czym mógłbyś ją nosić, to lepiej nie kupuj. ;) Można ją nosić niemal ze wszystkim, poza marynarką i oczywiście garniturem i jego bardziej eleganckimi pochodnymi.

Po prostu czasami człowiek potrzebuje się upewnić w przekonaniu, że to będzie dobry wybór, zastanawiam się tylko czy skórzane ściągacze w tej kurtce wyjdą na plus, zwykle widuje się  bawełniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.