Jump to content

Producenci, marki butów - Carmina

Recommended Posts

• Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Podczas wakacji na Mojorce odwiedziłem sklep Carmina w Palma de Mallorca. Nie wyszedłem z pustymi rękami, ale po kolei... Oferta sklepu i ceny Sklep oferuje oczywiście buty m

@Żorż Ponimirski , @mayor dzięki za wartościowe wskazówki. Mam nadzieję, że nie zaśmiecę wątku dalszymi zdjęciami z pierwszego wyjścia.  Buty w akcji: :   I po akcji:

Nowy nabytek Carmina na kopycie Forest. 

Posted Images

2 godziny temu, Jakub.B napisał:

Jak się ma rozmiarówka Carminy do rozmiarówki Yanko/Patine? Noszę 7,5, na długość to będzie 8 lub 8,5 u Carminy?

Nie mam jeszcze takiego doświadczenia by doradzać, ale przypuszczam, że powinno być podobnie do Y/P z wyjątkiem szczególnie wąskich kopyt jak Simpson i Inca. Popularne kopyto Forest jest obszerne, a Rain zależy od tęgości, E jest wąskie a EE standardowe. Z mojego jeszcze skąpego doświadczenia z butami Carmina odradziłbym je ludziom z wysokim podbiciem, ale to tylko spostrzeżenie, a nie wiedza. 

Odradziłbym też kupowania butów ze skór nietypowych. Moje trzewiki ze skóry chromexel są ładne, ale nie mają tych właściwości, które mieć powinny. Przypuszczam, że podobnie może być z kordowanem, ale głowy nie dam.

Buty z normalnych skór do chodzenia  po Normalnych ulicach są na pewno świetne. 

Można próbować i odsyłać. Serwis jest do bólu przyjazny klientowi. Odpowiadają na maile prawie natychmiast. Reklamację (domalowanie rantów po miesiącu użytkowania) załatwili mi błyskawicznie. Zwrot pieniędzy za przesyłkę też. 

Nie wiem, czy jest co pokazywać, zwykle loafersy do casualu. Moje pierwsze buty szyte metodą blake. Wybór był świadomy. Kopyto Xim. Mój standardowy rozmiar 7.5. To standardowa tęgość EE i ledwo w nią wszedłem. Stopy z E sobie nie wyobrażam. Po 2 godzinach jest OK. Mam trochę szerokawą stopę, ale wchodzi w nieco węższe kopyta. Absolutnie odradzam te buty ludziom z wyższym podbiciem. Numer większe będą dyndać. Są wręcz wąskie w miejscu, gdzie się but trzyma stopy. W palcach jest za to dość miejsca. Skóra jest miękka i elastyczna i robi fajne wrażenie haptyczne. 

209CE2B7-9B92-4D72-8C6C-8084D7729C36.thumb.jpeg.c56a95e935508d295688395a8cd99728.jpeg

• Like 2
  • Upvote 4
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

@kormox Bardzo ładne loafersy - a z ciekawości, jaki wziąłeś rozmiar względem swojego "normalnego" rozmiaru? Pytam, ponieważ też noszę się z zamiarem kupna i spoglądałem na ten outlet Carminy, ale nie do końca wiem w jaki rozmiar loafersów celować - "normalnie" noszę 8.5/9 w zależności od tęgości kopyta.

Ja od siebie dodam, że buty Carminy są naprawdę wysokiej jakości i warto skorzystać z okazji, bo jest to wyższa półka niż Yanko. Ale radziłbym poważnie zastanowić się przed zakupem, bo są one naprawdę wąskie. Ja mam dwie pary na kopytach Rain i Inca, zwłaszcza te ostatnie są wąskie i mógłbym je porównać do kopyta 99 AS.

• Like 1
  • Upvote 1