Jump to content
eye_lip

Producenci, marki butów - Carmina

Recommended Posts

Dnia 1.02.2017 o 11:22, Wuj napisał:

O kurczę, już nie ma!

Bo kupiłem:)

Edit: jest jeszcze jedna para!!!

Oj, na takie ostatnio choruje, tu taka okazja, a nie mój rozmiar :(

Swoją drogą, taki nosek ma jakąś nazwę?

EDIT: Nieaktualne pytanie, już wiem - Austerity brogue :D

Od jakiegoś czasu szukałem czarnych półbutów/trzewików na specjalne okazje. Dziś przypadkowo trafiłem na ten model - Austerity Boots na kopycie Alcudia, w wyprzedży 290 E.

Będzie to moja pierwsza para Carminy.

black_balmoral_boots_80336_l.thumb.jpg.7bcb617e7031a9b98cf2104f4044d06a.jpg

• Like 1
  • Upvote 5

Czy koledzy mają jakieś doświadczenie z "kobiecą" rozmiarówką Carminy (nie mówię o przeliczniku ze strony carminy tylko o praktyce ;-)) ? Wypatrzyłem fajną potencjalną parę dla żony :)

52 minuty temu, unsu275 napisał:

Gratulacje - ładne trzewiki 👍

Dziękuję. Troszke obawiam się rozmiaru, gdyż kopyto Alcudia nie należy do największych.

EDIT: Zamówinie jednak wycofałem, gdyż to kopyto jest zbyt wąskie dla mnie. Dla rozmiaru UK8 otrzymałem takie wymiary:

In-step : 24 cm

Width : 9.7 cm

Podpowiedzcie proszę czy kopyto Inca będzie dla mnie właściwe jeśli w Yanko bardzo dobre jest 962 (10UK - monki)- jeśli tak, powiedzcie również jaki rozmiar byłby najlepszy (również 10UK?… a może jednak 9,5 bo wg. ich rozmiarówki 9,5 odpowiada 44EU).

Dodam, że chodzi monki z cordovanu na kopycie inca.

Dnia 28.02.2017 o 18:18, Czarek napisał:

Podpowiedzcie proszę czy kopyto Inca będzie dla mnie właściwe jeśli w Yanko bardzo dobre jest 962 (10UK - monki)- jeśli tak, powiedzcie również jaki rozmiar byłby najlepszy (również 10UK?… a może jednak 9,5 bo wg. ich rozmiarówki 9,5 odpowiada 44EU).

Dodam, że chodzi monki z cordovanu na kopycie inca.

Inca jest stosunkowo szerokim kopytem i napewno z wyższym podbiciem niż w Yanko. W żadne monki od Yanko (306 i 184) nie wchodzę, a Inca jest ok. W 962 i w Ince mam 42.

Mały ruch w temacie Carminy, ale może będę miał szczęście. Czy ktoś z użytkowników mógłby się podzielić wyglądem nosków w butach cap-toe po dłuższym noszeniu ? Mówiąc krótko, czy noski łamią się poniżej szwu ?

Godzinę temu, Midlife-Crisis napisał:

Nie wiem do końca co to jest to chromexcel, ale to chyba sposób garbowania, który daje szczególne cechy nie tylko w kwestii optyki. Może ktoś krótko wyjaśni? Aha i robi to tylko i wyłącznie Horween w Chicago.  

Chromexel to jest skóra z dorosłego bydła (nie cielęca) wyprawiana według metody opracowanej w 1913 roku tylko w jednej garbarni na świecie.,Proces trwa 28 dni roboczych i jest przeprowadzany stopniowo na 5 kondygnacjach jednego budynku.,Oczywiście formula jest sekretem firmy Horween , ale z tego co wiadomo to wstępnie skóra jest garbowana przy pomocy siarczanu chromu- chromium sulphate (stąd nazwa), a po wysuszeniu przeprowadzany jest proces odwrotny nasączanie na gorąco skór substancjami zawierającymi tłuszcze i wyciągi roślinne głównie z kory dębowej.,Oryginalna receptura była oparta na tłuszczu z waleni ,ale wraz z zanikiem wielorybnictwa Horween zastąpił tłuszcz wielorybi innymi tłuszczami.,Skóra ta jest także określana jako anilinowa lub pull-up.,Jeżeli chodzi o pielęgnacje to Nick Horween zaleca Venetian Shoe Cream,.Ja próbowałem rożnych specyfików i moim zdaniem najlepszy efekt daje ten najtańszy- Lexol conditioner . najlepiej usuwa zadrapania i rysy ,wyrównuje zmarszczki i odświeża charakterystyczną dla CXL głębie koloru .,Oczywiście do pastowania butów warto zdjąć marynarkę i ewentualnie poluzować krawat.

• Like 6
  • Upvote 3

Oczekiwałem w tym miejscu wykładu @mayor nt. Chromexcelu :)Jedyna niezgodność to to, że skóra anilinowa to na pewno nie chromexcel. Anilinowa stosowana jest głównie na meble i czasem na skóry groszkowane do obuwia (spotkałem się z tym w Berwicku). Tym niemniej nie wiem czy anilinowa oznacza rodzaj garbowania czy wybarwienia.

W dniu 27.12.2018 o 18:55, Żorż Ponimirski napisał:

Oczekiwałem w tym miejscu wykładu @mayor nt. Chromexcelu

Jak tylko zobaczyłem Twój nick i wspomnienie o Kirbym wiedziałem, że kolega @mayor zaraz tu będzie :) 

Jeśli chodzi o buty to bardzo mi się podobają. Szersze kopyto pasuje mi do typu obuwia jakim są trzewiki.

• Like 1