Skocz do zawartości

Sweter, kamizelka (bezrękawnik), itd. - dyskusje i porady


Szamil

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie macie zdanie na temat swetra z kapturem? Ostatnio widziałem kilka grubo tkanych egzemplarzy z kapturami i dodatkowo zapinanymi tak jak budrysówki.

Ja mam bardzo dobre. Sam posiadam czarny sweter wykonany z grubej wełny i muszę powiedzieć że to jeden z moich najbardziej wytrzymałych i praktycznych ubrań w jakich chodzę w późnej jesieni lub zimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf z grubo tkanej szarej wełny merynosowej a' la Hemmingway jest też moim marzeniem. Rzecz, moim zdaniem, nie do dostania. Jestem teraz w Norwegii i nawet tu ich nie ma. Kiedyś widziałem piękny na Szpicbergenie w charakterze pamiątki sprzedawany w sklepie trekkingowym, ale cena krzyczała chyba 2 tys. koron, więc wymiękłem. Druga rzecz cholernie trudna do trafienia to ładny zapinany sweter z kołnierzem szalowym i wplatanymi "warkoczami" (cable knit)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz cholernie trudna do trafienia to ładny zapinany sweter z kołnierzem szalowym i wplatanymi "warkoczami" (cable knit)

Nie wiem jak zdefiniować "ładnie zapinany" ale widziałem w Pull And Bear swetry w warkocz i z kołnierzem chyba takim o jaki Ci chodzi.

http://www.pullandbear.com/webapp/wcs/s ... 9723/CABLE STITCH JACKET

To co jest na stronce nie odpowiada całkowicie asortymentowi w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz cholernie trudna do trafienia to ładny zapinany sweter z kołnierzem szalowym i wplatanymi "warkoczami" (cable knit)

Nie wiem jak zdefiniować "ładnie zapinany" ale widziałem w Pull And Bear swetry w warkocz i z kołnierzem chyba takim o jaki Ci chodzi.

http://www.pullandbear.com/webapp/wcs/s ... 9723/CABLE STITCH JACKET

To co jest na stronce nie odpowiada całkowicie asortymentowi w sklepie.

Dzięki. Chodzi mi o taki, tylko ładny :) W ogóle doszedłem już zeszłej zimy do wniosku, że przy tej ilości dzianiny w mojej szafie teraz kupuję rzeczy wyłącznie świetne co do projektu i jakości materiałów. Bardzo ułatwia to sprawę, bo na dzień dobry odpadają wszystkie pseudookazje z bawełny albo wełny ale z poliestrem. A za ten shawl collar cable knit zapłacę i pińcet, jeśli mnie przekona - mniej niż trzy stówy wydać nie zamierzam. Jeden widziałem w zeszłym roku w Emmanuelu Bergu, co już tu chyba pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SF dobrą opinią cieszą się swetry John Smedley, chociaż cena jest znacznie wyższa niż wspominane wyżej sieciówki, a nie ukrywam że kusi mnie aby sprawdzić. Zwłaszcza że wg. tamtych informacji z SF cały łańcuch produkcji jest w rękach JS (produkcja w UK) - a za produkt "Made in UK" uważam że cena nie jest wygórowana (w przeciwieństwie do produkowanych przez 12 letnie dzieci za kilkadziesiąt USD miesięcznie).

Z innej półki cenowej - w ub. roku zamawiałem 2 zip-necki z TML i mam bardzo rozbieżne doświadczenia: o ile jeden z nich jest w dobrym stanie, to drugi bardzo szybko zaczął się mechacić. Ale to pewnie wina koloru ;)

W ogóle doszedłem już zeszłej zimy do wniosku, że przy tej ilości dzianiny w mojej szafie teraz kupuję rzeczy wyłącznie świetne co do projektu i jakości materiałów.

Ja po okresie kiedy prawie co sezon musiałem wymieniać garderobę doszedłem do podobnego wniosku. TCO zamiast ceny nabycia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SF dobrą opinią cieszą się swetry John Smedley, chociaż cena jest znacznie wyższa niż wspominane wyżej sieciówki, a nie ukrywam że kusi mnie aby sprawdzić. Zwłaszcza że wg. tamtych informacji z SF cały łańcuch produkcji jest w rękach JS (produkcja w UK) - a za produkt "Made in UK" uważam że cena nie jest wygórowana (w przeciwieństwie do produkowanych przez 12 letnie dzieci za kilkadziesiąt USD miesięcznie).

Sądzę, że pokusie jak najbardziej warto ulec. Zarówno produkty z wełny, jak i bawełny oferowane przez Smedleya to najlepsze swetry, jakie miałem przyjemność nosić. Swetry wełniane są bardzo ciepłe, lecz cienkie i elastyczne i nie tracą żadnej ze swych zalet nawet po kilku praniach w chłodnej wodzie. Co do bawełny, mam kilka sztuk ich koszulek polo w fasonie 'Isis' i również jestem z nich bardzo zadowolony.

Radziłbym rzucić okiem na oficjalną stronę johnsmedley.com i na trwającą tam wyprzedaż letniej kolekcji - zniżki od 30 aż po 60 procent powinny nieco ułatwić pierwszy zakup ;) Tak zresztą w zeszłe lato zamówiłem od nich swój pierwszy golf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Inny sweter?

- co panu przypomina ta ryba?

- inną rybę

- a ta inna ryba?

- jeszcze inną rybę

Chyba za długo by tu wymieniać dobre źródła dzianiny. Ja akurat umiem szukać takich rzeczy w TKMaxx, ale nie każdy to lubi. W zeszłym roku przekopałem warszawski Cottonfield w Klifie z dobrym wynikiem. Niestety, dużo dzianiny to bawełna przebrana za wełnę, a z tej nawet domieszka taniego kaszmiru nie zrobi świetnego produktu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie,

bardziej liczyłem na podanie producentów - być może źle sformułowałem pytanie.

Co sądzicie o markach Digel/Pelo (dość wysoko cenowo) oraz Peter Fitch (budżetówka Van Graaf)? Szczególnie ta ostatnia pozycja - czy warto w to inwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie,

bardziej liczyłem na podanie producentów - być może źle sformułowałem pytanie.

Co sądzicie o markach Digel/Pelo (dość wysoko cenowo) oraz Peter Fitch (budżetówka Van Graaf)? Szczególnie ta ostatnia pozycja - czy warto w to inwestować?

Tego ostatniego (właśnie jeśli chodzi o dzianiny) nie mogę polecić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski materiał, w dodatku słaba jakość wykonania (szybko się pruje). Też polecam McNeal z bliźniaczego Van Graafowi P&C.

W Van Graaf też jest McNeal (zresztą to marka P&C). Dzięki za info, na pewno przejrzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.