Jump to content
PWG

Buty żeglarskie (boat shoes)

Recommended Posts

10 minut temu, pi_senny napisał:

To jest po prostu nadtlenek wodoru. Zatem kup sobie wodę utlenioną w kremie 12% i zapłacisz tyle samo, tylko że będziesz miał litr. 

Gdzie to kupic?

Poszukuję klasycznych butów żeglarskich na lato. Jaką markę polecacie jeśli zależy mi na miękkości i lekkości butów? Chodzi mi zarówno o skórę jak i konstrukcję/podeszwę. Wiem, że but butowi nierówny, bo miałem swego czasu boat shoes nieznanej marki i były one bardzo twarde i długo się rozbijały, co wg mnie nie powinno mieć miejsca w tego typu butach. Jakieś propozycje?

1 godzinę temu, Karol G. napisał:

Poszukuję klasycznych butów żeglarskich na lato. Jaką markę polecacie jeśli zależy mi na miękkości i lekkości butów? Chodzi mi zarówno o skórę jak i konstrukcję/podeszwę. Wiem, że but butowi nierówny, bo miałem swego czasu boat shoes nieznanej marki i były one bardzo twarde i długo się rozbijały, co wg mnie nie powinno mieć miejsca w tego typu butach. Jakieś propozycje?

Proponuje Sperry - mam chyba z sześć par butów tej marki. Dobrze wydano 200-250 zł (bo za tyle chodzą regularnie na zalando).

12 godzin temu, Karol G. napisał:

Poszukuję klasycznych butów żeglarskich na lato. Jaką markę polecacie jeśli zależy mi na miękkości i lekkości butów? Chodzi mi zarówno o skórę jak i konstrukcję/podeszwę. Wiem, że but butowi nierówny, bo miałem swego czasu boat shoes nieznanej marki i były one bardzo twarde i długo się rozbijały, co wg mnie nie powinno mieć miejsca w tego  typu butach. Jakieś propozycje?

Ja proponuję Sebago - kupiłem brązowy nubuk i bardzo sobie chwalę. Chodzę w nich bardzo często i nie widać jeszcze śladów "rozczłapania". Nie puszczają barwnika.

Dwa lata temu kupiłem sobie niebieskie nubukowe Timberlandy i absolutnie nie polecam. 400 zł wyrzucone w błoto, podeszwa dość szybko się złamała, buty przy najmniejszym kontakcie z wodą barwiły wszystko na niebiesko, do tego bardzo szybko straciły fason.

Mnie Sebago (model spinnaker) wykonaniem wnętrza nie przekonały. Dla gołej stopy w środku jest "tarka" obcierająca palce. Wyjściem są skarpety stópki.

Nabyłem ostatnio Sebago docksides horween i Herring Padstow. Sebago - niezłe, miękka skóra, ale nie padłem na kolana przed horweenem. Biała podeszwa to masakra.

Herring - rewelacja. Piękna skóra, dużo lepiej wykonane, jakość. Polecam.

Znalezione obrazy dla zapytania sebago docksides horween herring

Znalezione obrazy dla zapytania herring padstow

• Upvote 2

@Wuj

Zastanawiam się nad tymi Herringami, chociaż szukałem żeglarskich z białą podeszwą. Jak jest z rozmiarówką? Jesteś w stanie porównać np. z Berwickami? Zastanawiam się nad 41/42, Berwicki noszę 41,5.   

@SMaciej w każdej parze zawsze wypada mi pół numeru w dół, tzn: noszę z reguły 44,5 a przy Deck shoes zamawiam 44. Nie widziałem herringow z białą podeszwą, ale z decków, które posiadałem: Timberland, sperry, sebago, bezkonkurencyjne pod względem jakościowym są herringi.

Nie pamiętam teraz nazwy, ale kupilem ładnych parę lat temu boat shoes jakieś hiszpańskiej firmy na allegro za cenę chyba poniżej 200 zł. Ich jakość jak i wykonanie kompletnie odbiegały ( in plus) od innych podobnych butów w tej cenie. Bardzo fajna skora, skórzaną wkładka, podeszwa szyta.

@Wuj Czy możesz napisać coś więcej o rozmiarach w tych Herringach? Mam stopę 275 mm, z wysokim podbiciem. Zastanawiam się między rozmiarem 42 a 43. Jakie są Twoje doświadczenia? Będę wdzięczny za pomoc.

Edit: nie zauważyłem odpowiedzi wyżej. Czy możesz @Wuj napisać coś o szerokości? Czy wejdę w te buty z wysokim podbiciem?

Edited by kappa

22 godziny temu, Marcous napisał:

rozwiązanie b.ekonomiczne  ale zdają  egzamin na łodce i nie tylko 

pobrane.jpg

classic_0548ed47-31df-4314-bac0-467819af7f78.jpg

Mam te Tribordy w kolorze brązowym. Na żywo wyglądają zdecydowanie lepiej. Gorąco polecam je jako, że kosztują tylko 150 zł.

• Upvote 2

Ja nie chodzę w butach żeglarskich po mieście, ale na łódce tribordy też dają radę. Dwutygodniowy rejs jachtem po Bałtyku, kiedy miały codziennie sporo styczności z wodą morską, przeszły bez szwanku. Dobry stosunek ceny do jakości.

Panowie, czy te Tribordy mają rzemienie/sznurowadła, które na całej długości przechodzą wokół cholewki i kończą swój "bieg" na obłożynie? Wiem, że niektóre modele boat shoes mają atrapy rzemieni/szurowadeł wokół cholewki, co moim zdaniem zdecydowanie obniża funkcjonalność butów.

Hej, mam problem z rozmiarem Timberlandów (o tych: https://www.zalando.pl/timberland-sznurowane-brazowy-ti1-mza-0231-99.html)

Shoepassion noszę w rozmiarze 13, stopy według ich wzornika mam w rozmiarze 12,5 i 13. Kupiłem Timberlandy w rozmiarze 13 - zdecydowanie za małe. Wymieniłem na rozmiar 14 i nadal uciskają mnie w duże palce w zaznaczonych miejscach. Czy to przypadłość tego mojego egzemplarza (jakoś dziwnie uszyty)? Czy wszystkie tak mają? Czy po prostu nadal mam zbyt mały rozmiar? :)

IMG_20170711_220333.jpg

To pewnie kwestia amerykańskiej, zawyżonej rozmiarówki - do numeru europejskiego trzeba dodać 1-1.5 rozmiaru. Spróbuj o pół rozmiaru większe.