Skocz do zawartości

Buty żeglarskie (boat shoes)


PWG

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.07.2018 o 06:25, adamW napisał:

W jaki sposob dbac o skore olejowana w butach Sebago? Mam na mysli konretnie ten model:

https://www.sklep.klasycznebuty.pl/1863,sebago-908-wine.html

Olejem do skór. 

Ten z decathlonu jest ok. Olej do skór

 

Panowie, jaki rozmiar Deck Shoes od Herringa? 
Stopa 28cm, Berwicki Oxfordy mam 7,5UK, ale są zdecydowanie za małe (chyba klasyk, pani w klasycznychbutach źle mi doradziła) i brogsy 8UK, te są lepsze, ale śmiało mógłbym mieć 8,5 i stopa by nie latała. 

Jaki rozmiar w Herringu? 44 będzie ok? Stopa ciut szersza, z niskim podbiciem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Ostatnio kupiłem właśnie boat shoes od herringa, byłem w nich dwa razy, raz w biurze, gdzie całe wyłożone jest takim dywanikiem widocznym na zdjęciu, a drugi raz głównie samochód-dom, więc nie zrobiłem w nich wielu km, a szew na podeszwie się przerwał. Z tego co ja widzę, a być może nie jest to aż tak widoczne na zdjęciu to w tym jednym bucie szew był zrobiony nie w tej dziurze, tylko akurat krzywo delikatnie, ale tak, że nić stykała się z podłożem przy użytkowaniu co zaowocowało przerwaniem. Buty są z herringshoes, zamierzam do nich napisać, aczkolwiek chciałem najpierw zapytać co myślicie o takim defekcie, czy to dyskwalifikuje daną parę z dłuższego użytkowania?

IMG_20190610_144440.jpg

IMG_20190610_144513.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno traktuję forum mniej jako źródło wiedzy a bardziej jako kopalnię kawałów.

Codzienna porcja uśmiechu gwarantowana

Trudno przebić forumowicza który pytał "co robicie że sznurówkami po zawiązaniu" ale widzę że ma naśladowców.

Sterczącą nitka jako temat dyskusji.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry,

Buty kupione dwa miesiące temu, używane kilkanaście razy(ani razu na pokładzie :-)) i taka niespodzianka. Klej popuszczał w miejscu prezentowanym na zdjęciu z obu stron i tylko w jednym bucie. Marka Sperry, swoją drogą bardzo wygodne i zgrabnie wyglądają na stopach. Całe szczęście, że w promocji i dwa lata rękojmi, może naprawią albo wymienią na nowe. Ktoś z szanownych forumowiczów też miał taki problem z tego typu obuwiem w tak krótkim czasie?

IMG_9521.JPG

IMG_9522.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CharlieQuiet, co tam sie rozkleilo? Podeszwa tak wyglada w boat shoes. Wszystkie ktore mialem tak wygladaja.one z brzegow nie sa klejone (w miejscu tego zabkowania). Dalej masz szew i pewnie za szwem jest klej. Nosic i sie nie przejmowac. Zalaczam zdjecie prawie nowych Sebago- wygladaja tak samo jak dla mnie.

15656326632588877196909590539931.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W butach typu Apron/Alonquine to podklejenie ma charakter pomocniczy ułatwia ręczne szycie i tylko w tym celu skora jest klejona w tym miejscu,nie ma żadnego wplywu na trwałość butów. Przykład RW #875 których długowieczność to niemal wzorzec zaczęły się rozklejać w tym miejscu  bodaj w pierwszym sezonie ,teraz mają ponad 11 lat i przebieg jak Mercedes beczka z taxi

P7280001 (2).JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie,

krótka piłka- czy tak wyglądający but 'brand new' warto kupić? Zalando oddało mi za buty 50% wartości z uwagi na wygląd jednego buta  (wyszły po tym rabacie za około 220zł). Swoją drogą to ciekawe gdyby drugi tak wyglądał oddaliby 100% wartości i pozwolili zatrzymać buty?

Skóra w butach robi bardzo dobre wrażenie- wygląda jak skóra z Horween- przy zginaniu czy 'wypychaniu' palcem powstają takie jaśniejsze ślady (mam pasek do zegarka z WatchGecko z Horween i ta skóra zachowuje się podobnie). Pytanie czy tak będzie wyglądała skóra na zgięciach również na drugim bucie jak go rozchodzę czy prawy złamał się fatalnie z powodu skóry drugiego gatunku.

Na marginesie- zamówiłem bardzo ładne zamszowe, koniakowe boat shoes Sebago- zgadzało się tylko pudełko. Dostałem Sebago z granatowego canvasu (w dodatku w innym rozmiarze). Niezły bałagan mają w Zalando.

20190820_144928.jpg

20190820_144652.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przyszły zamówione buty z Sebago (https://www.zalando.pl/sebago-docksides-buty-zeglarskie-se212a05v-o12.html)

Niestety są trochę za ciasne - czuję ucisk z przodu na dużym palcu i z przodu po wewnętrznej stronie stopy (też w okolicach dużego palca). Czy buty żeglarskie jakoś lepiej "się rozchodzą" od półbutów, czy jednak nie ma dla nich nadziei i lepiej oddać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, JakubAnderwald napisał:

Przyszły zamówione buty z Sebago (https://www.zalando.pl/sebago-docksides-buty-zeglarskie-se212a05v-o12.html)

Niestety są trochę za ciasne - czuję ucisk z przodu na dużym palcu i z przodu po wewnętrznej stronie stopy (też w okolicach dużego palca). Czy buty żeglarskie jakoś lepiej "się rozchodzą" od półbutów, czy jednak nie ma dla nich nadziei i lepiej oddać?

Z ciekawości- jaki rozmiar kupiłeś Vs rozmiar, który nosisz w butach eleganckich? Ja najpierw kupiłem Sebago 43 (na pudełku jest UK 8,5 dla tego rozmiaru). Z pozoru dobre ale jak używałem je intensywniej nad morzem okazały się jednak strasznie ciasne i niewygodne. Teraz kupiłem 43,5 (9UK wg ich numeracji) i jest o niebo lepiej. W eleganckich butach noszę 42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.