Skocz do zawartości

Buty żeglarskie (boat shoes)


PWG

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Poszukuję klasycznych butów żeglarskich na lato. Jaką markę polecacie jeśli zależy mi na miękkości i lekkości butów? Chodzi mi zarówno o skórę jak i konstrukcję/podeszwę. Wiem, że but butowi nierówny, bo miałem swego czasu boat shoes nieznanej marki i były one bardzo twarde i długo się rozbijały, co wg mnie nie powinno mieć miejsca w tego typu butach. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Karol G. napisał:

Poszukuję klasycznych butów żeglarskich na lato. Jaką markę polecacie jeśli zależy mi na miękkości i lekkości butów? Chodzi mi zarówno o skórę jak i konstrukcję/podeszwę. Wiem, że but butowi nierówny, bo miałem swego czasu boat shoes nieznanej marki i były one bardzo twarde i długo się rozbijały, co wg mnie nie powinno mieć miejsca w tego typu butach. Jakieś propozycje?

Proponuje Sperry - mam chyba z sześć par butów tej marki. Dobrze wydano 200-250 zł (bo za tyle chodzą regularnie na zalando).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Karol G. napisał:

Poszukuję klasycznych butów żeglarskich na lato. Jaką markę polecacie jeśli zależy mi na miękkości i lekkości butów? Chodzi mi zarówno o skórę jak i konstrukcję/podeszwę. Wiem, że but butowi nierówny, bo miałem swego czasu boat shoes nieznanej marki i były one bardzo twarde i długo się rozbijały, co wg mnie nie powinno mieć miejsca w tego  typu butach. Jakieś propozycje?

Ja proponuję Sebago - kupiłem brązowy nubuk i bardzo sobie chwalę. Chodzę w nich bardzo często i nie widać jeszcze śladów "rozczłapania". Nie puszczają barwnika.

Dwa lata temu kupiłem sobie niebieskie nubukowe Timberlandy i absolutnie nie polecam. 400 zł wyrzucone w błoto, podeszwa dość szybko się złamała, buty przy najmniejszym kontakcie z wodą barwiły wszystko na niebiesko, do tego bardzo szybko straciły fason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SMaciej w każdej parze zawsze wypada mi pół numeru w dół, tzn: noszę z reguły 44,5 a przy Deck shoes zamawiam 44. Nie widziałem herringow z białą podeszwą, ale z decków, które posiadałem: Timberland, sperry, sebago, bezkonkurencyjne pod względem jakościowym są herringi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam teraz nazwy, ale kupilem ładnych parę lat temu boat shoes jakieś hiszpańskiej firmy na allegro za cenę chyba poniżej 200 zł. Ich jakość jak i wykonanie kompletnie odbiegały ( in plus) od innych podobnych butów w tej cenie. Bardzo fajna skora, skórzaną wkładka, podeszwa szyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuj Czy możesz napisać coś więcej o rozmiarach w tych Herringach? Mam stopę 275 mm, z wysokim podbiciem. Zastanawiam się między rozmiarem 42 a 43. Jakie są Twoje doświadczenia? Będę wdzięczny za pomoc.

Edit: nie zauważyłem odpowiedzi wyżej. Czy możesz @Wuj napisać coś o szerokości? Czy wejdę w te buty z wysokim podbiciem?

Edytowane przez kappa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy te Tribordy mają rzemienie/sznurowadła, które na całej długości przechodzą wokół cholewki i kończą swój "bieg" na obłożynie? Wiem, że niektóre modele boat shoes mają atrapy rzemieni/szurowadeł wokół cholewki, co moim zdaniem zdecydowanie obniża funkcjonalność butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z rozmiarem Timberlandów (o tych: https://www.zalando.pl/timberland-sznurowane-brazowy-ti1-mza-0231-99.html)

Shoepassion noszę w rozmiarze 13, stopy według ich wzornika mam w rozmiarze 12,5 i 13. Kupiłem Timberlandy w rozmiarze 13 - zdecydowanie za małe. Wymieniłem na rozmiar 14 i nadal uciskają mnie w duże palce w zaznaczonych miejscach. Czy to przypadłość tego mojego egzemplarza (jakoś dziwnie uszyty)? Czy wszystkie tak mają? Czy po prostu nadal mam zbyt mały rozmiar? :)

 

 

IMG_20170711_220333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.