Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...

To oni są podejrzani. ;) Tzn., zależy, do czego go założyłeś, bo melonik to raczej konserwatywne nakrycie głowy. ;)

Pozdrawiam, Dr

Zalozylem go m in do tego plaszcza (welna wielbladza)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba powinno być w porządku.

Pozdrawiam, Dr

Teoretycznie tak ... ale sam wiesz najprawdopodobniej lepiej jak ja, w jaki sposob ludzie reaguja na najzwyklejsza poszetke ... toz patrza sie, jakby rzymski Legion przez wies maszerowal. Mnie to nie przeszkadza ...wrecz troche smieszy i smuci.... bo dziadostwo stalo sie kryterium "normalnosci"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosiles go "na codzien" czy tylko zalozyles do zdjecia i na inne "specjalne"okazje?

Nosiłem go na co dzień, wówczas chyba na zmianę z fedorą. Kapelusze noszę od wieków.

Gdzie je kupowales w owych dawnych, bezinternetowych czasach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosiles go "na codzien" czy tylko zalozyles do zdjecia i na inne "specjalne"okazje?

Nosiłem go na co dzień, wówczas chyba na zmianę z fedorą. Kapelusze noszę od wieków.

Gdzie je kupowales w owych dawnych, bezinternetowych czasach?

Był sklep na Marszałkowskiej w Warszawie, mieli tam duży wybór kapeluszy i pana, który znał się na tym. Zawsze sprzedany kapelusz, jego rondo formował nad parą, przewoziłem z Czechosłowacji (Tonak) i rzadziej kupowałem u rzemieślników, ktoś mi coś z zagranicy przywiózł, po '89 rynek kapeluszy męski padł, ale udało się przetrwać przy pomocy kilku importerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Pamietam, ze moj dziadek nosil kapelusz w latach 70 tych, a to oznacza , ze musial je gdzies kupowac.

Moj ojciec nosi kapelusze i ja tez to czasem robie. Obecnie zas nie ma najmniejszego problemu z ich zakupem dzieki internetowi.

Za najbardziej praktyczny uchodzi w moim przekonaniu fedora. Oto ma fedora (producent: Akubra)

Dołączona grafika

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam coś między 20-30 kapeluszy, na wszystkie pory roku, jak jest coś dobrej jakości i estetyczne marka nie gra roli, nie przywiązuję wagi do marek; coś musi przyciągnąć moją uwagę. Kapelusze lubię kupować osobiście, bo przymierzam kogoś, kogo będę nosił przez pewnie kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam coś między 20-30 kapeluszy, na wszystkie pory roku, jak jest coś dobrej jakości i estetyczne marka nie gra roli, nie przywiązuję wagi do marek; coś musi przyciągnąć moją uwagę. Kapelusze lubię kupować osobiście, bo przymierzam kogoś, kogo będę nosił przez pewnie kilka lat.

Zgadzam sie z Toba, ze marka nie odgrywa roli ... aczkolwiek solidne wykonczenie jest - jakze czest - charakterystyczne dla "lepsiejszych" producentow.

Pragnac kupic kapelusz, jaki budzi moje pozadanie, wolalbym udac sie do sklepu etc. Ale jest to trudne z paru powodow:

a. do dobrago sklepu "kapeluszowego" musialbym jechac do Utrechtu (45 minut pociagiem albo 1 godzina do n+1 godziny autem zaleznie od korkow na autostradzie)

b. sklep posiada asortyment, ktory beda mogli sprzedac bez wiekszych problemow ... obecnie sa to chyba modele australijskopodobne ze skorzanym paskiem w miejsce "grosgrain band".

c. nie moge zatem zaplanowac sobie jakiegos rodzaju kapelusza, bo go z pewnoscia nie dostane.

d. zamawianie czegos przez sklep kosztuje jedynie wiecej

Dlatego kupuje przez internet!

Fedore nabylem tutaj za S 125 (w sklepie zaplacilbym za cos podobneco podwojna cene): http://www.davidmorgan.com/product_info ... ts_id=1128

Obecnie zas interesuje mnie ten kapelusz:http: //www.millerhats.com/fedora_hats/fedorahats12.html

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zas – byc moze jako ciekawostka (ale jakze praktyczna) – “Country Hat” Akubra Aussie Gold. Model ten opracowano dla australijskich sportowcow na Olimpiade w Los Angeles w 1984 roku. Nie jest to oczywiscie zaden olimpijski gadzet tylko najzwyklejszy “niezniszczalny” australijski kapelusz na ekstremalne waruki pogodowe. Doskonale chroni przed sniegiem i deszczem o czym sam moglem sie przekonac w zimie.

Kupilem go online w Australii za $AUD 90 http://www.everythingaustralian.com.au/ ... .asp?id=33

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam rozgladam sie za nowym kapeluszem, moze nie fedora, tylko czyms z mniejszym rondem lub kantonierem/boater hat na lato.

Zupełnie nie jestem tez fanem kapeluszy kowbojskich, skórzanych, australijskich itp. jesli widze je w miescie, chyba ze osoba je noszaca wspolgra całym strojem ergo jest kowbojem :)

Sam zdecydowałbym sie na noszenie kapelusza kowbojskiego chyba tylko w regionie, gdzie taki kapelusz jest na miejscu. To samo dotyczy butów kowbojek, skórzanych spodni i kamizelek, poniewaz taki ubior jest praktyczny i nie jest przebraniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam rozgladam sie za nowym kapeluszem, moze nie fedora, tylko czyms z mniejszym rondem lub kantonierem/boater hat na lato.

Zupełnie nie jestem tez fanem kapeluszy kowbojskich, skórzanych, australijskich itp. jesli widze je w miescie, chyba ze osoba je noszaca wspolgra całym strojem ergo jest kowbojem :)

Sam zdecydowałbym sie na noszenie kapelusza kowbojskiego chyba tylko w regionie, gdzie taki kapelusz jest na miejscu. To samo dotyczy butów kowbojek, skórzanych spodni i kamizelek, poniewaz taki ubior jest praktyczny i nie jest przebraniem

Australijski i kowbojski to - przynajmniej formalnie - pewna roznica. Jak zaznaczylem ten kapelusz australijski jest po prostu nadzwyczaj praktyczny na "duze" slonce jak i na snieg (dzieki szerokosci ronda)

Oryginalny angielski boater w najnizszej cenie (49.95 funtow) nabedziesz tutaj (serwis doskonaly!!!...na trzeci dzien masz go w domu) http://www.tailsandtheunexpected.co.uk/ ... BOATERS%29

a dokladnie tutaj

http://www.tailsandtheunexpected.co.uk/ ... .asp?id=61

Maja oni tez inne rodzaje kapeluszy. Nizszych cen nigdzie nie spotkalem za towar tej jakosci.

Tails and the Unexpected to rodzaj hurtowni, gdzie obsluga i jakosc towarow sa lepsze od najbardziej ekskluzywnych sklepow

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam rozgladam sie za nowym kapeluszem, moze nie fedora, tylko czyms z mniejszym rondem lub kantonierem/boater hat na lato.

Zupełnie nie jestem tez fanem kapeluszy kowbojskich, skórzanych, australijskich itp. jesli widze je w miescie, chyba ze osoba je noszaca wspolgra całym strojem ergo jest kowbojem :)

Sam zdecydowałbym sie na noszenie kapelusza kowbojskiego chyba tylko w regionie, gdzie taki kapelusz jest na miejscu. To samo dotyczy butów kowbojek, skórzanych spodni i kamizelek, poniewaz taki ubior jest praktyczny i nie jest przebraniem

Australijski i kowbojski to - przynajmniej formalnie - pewna roznica. Jak zaznaczylem ten kapelusz australijski jest po prostu nadzwyczaj praktyczny na "duze" slonce jak i na snieg (dzieki szerokosci ronda)

Oryginalny angielski boater w najnizszej cenie (49.95 funtow) nabedziesz tutaj (serwis doskonaly!!!...na trzeci dzien masz go w domu) http://www.tailsandtheunexpected.co.uk/ ... BOATERS%29

a dokladnie tutaj

http://www.tailsandtheunexpected.co.uk/ ... .asp?id=61

Maja oni tez inne rodzaje kapeluszy. Nizszych cen nigdzie nie spotkalem za towar tej jakosci.

Tails and the Unexpected to rodzaj hurtowni, gdzie obsluga i jakosc towarow sa lepsze od najbardziej ekskluzywnych sklepow

Dołączona grafika

Mysle ze w kwietniu kupie cos z ebay gorszej jakosci, bo chce sprawdzic jak to nosic na glowie, a tym samym jak mierzyc obwód zeby kapelusz dobrze lezał. Maj/czerwiec planuje juz zakup czegos lepszej jakosci, najprawdopodobniej z polecanego przez Ciebie linku, chyba ze jak zwykle znajda sie inne okazje do wydania pieniedzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.