Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, MariaJot napisał:

Jeżeli Luby ma już za sobą noszenie homburga - co w naszych realiach potrafi budzić spore zainteresowanie na ulicy - to melonik jest ok. Ale skoro nosi już kapelusze to podarunek w postaci za dużego lub za małego (na stronie jest dostępny tylko jeden rozmiar), nie będzie trafiony. Christys to super produkt, ale dość kosztowny jak na eksperyment. Ja bym poszukał jakiegoś vintage i oddał go do pralni. Ale nadal proponowałbym homburga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28/05/2018 o 10:35, MariaJot napisał:

Ostatnio rozmyślam nad kupieniem Lubemu melonika - bardzo mi się podobają, a on lubi eksperymentować z nakryciami głowy, ale nie bardzo wiem, gdzie kupić taki dobrej jakości. Czy ktoś może kupował lub widział jakiś sensowny? Czy coś w tym stylu: https://restyle.pl/product-pol-770-Czarny-melonik-welniany-usztywniony-retro-kapelusz-unisex.html byłoby w porządku? Melonik ma być niespodzianką, więc nie chcę mu dokładnie mówić o co chodzi, ani o nic pytań, ale mam jego inne kapelusze do porównania wymiarów, więc z tym nie powinno być problemów :) Z góry dziękuję za jakieś rady :) 

Jak już napomknął @Whitesnake meloniki warto zamawiać tylko  od Christy's. Na Ebay'u jest spory wybór nowych i używanych: 

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=+Bowler+Hat+by+Christys'+of+London&_sacat=0

Przy internetowym zakupie melonika, należy brać pod uwagę fakt, że takie z prawdziwego zdarzenia są sztywne i trzeba je dopasować do kształtu głowy właściciela. Kwestię tę szczegółowo opisałem na blogu: http://longstoryshort.pl/melonik/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Awopiotr napisał:

Czy oprócz kapeluszy z trzciny, słomy, papieru - są w użyciu jakieś cienkie, letnie wersje kapeluszy filcowych? Spotkał się ktoś z takimi wersjami? Może je użytkuje?

Przypominam post na ten temat:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1382-kapelusze-i-inne-wszystko-o-eleganckim-nakryciu-głowy/?do=findComment&comment=201597

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poszetka.com Waszą Panamę można zamówić też ze skórzanym potnikiem czy nie da rady?

@LONG STORY SHORT Co sądzisz o tej taśmie z białą nitką, którą tutaj oferują jako opcję domyślną? Jak myślisz, będzie tak uniwersalnie pasowała jak zwykła czarna taśma? Mam niestety kiepską wyobraźnię jeśli chodzi o dobieranie kolorów: https://www.witleather.pl/257,kapelusz-panama-klasyczny-58-wstazka-skorzany.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 01/06/2018 o 12:19, Non Vid napisał:

@LONG STORY SHORT Co sądzisz o tej taśmie z białą nitką, którą tutaj oferują jako opcję domyślną? Jak myślisz, będzie tak uniwersalnie pasowała jak zwykła czarna taśma? Mam niestety kiepską wyobraźnię jeśli chodzi o dobieranie kolorów: https://www.witleather.pl/257,kapelusz-panama-klasyczny-58-wstazka-skorzany.html

Kiedyś, gdy byłem bardziej konserwatywny w tych kwestiach, powiedziałbym, że kategorycznie nie. Teraz takie udziwnienia, też mi się jakoś super nie podobają, ale uważam, że są znośne. Natomiast jeżeli jest opcja, żeby sobie wybrać, to bym wziął zwykłą-gładką, bez żadnych przeszyć. Kapelusz poza tym wygląda OK. Jeśli się zdecydujesz, to chętnie obejrzałbym na zdjęciach, jak wygląda w rzeczywistości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj na wycieczkę do Skoczowa i kupiłem kapelusz ze zdjęcia w przyfabrycznym sklepie Polkapu. Główka jest uformowana w kształcie łezki ("teardrop"). Ten fason najbardziej mi odpowiadał. Nabyłem go za 160 zł, co wydaje mi się bardzo dobrą ceną za tej klasy filcowy kapelusz. Nie jestem osobiście zbytnio przekonany do panam. Myślę, że kapelusz który kupiłem pewnie i nie jest tak przewiewny jak słomiany, ale dobrze izoluje od gorąca i wg mnie spisał się przy dzisiejszym upale. Na miejscu przemiła sprzedawczyni miała też świetną fedorę sygnowaną "Pierre Cardin", w ciemno-popielatym kolorze (rondo 6,5 cm), ale kosztowała 300 zł. Zamówiłem kapelusz o takich samych parametrach za połowę tej kwoty (bez szyldu Pierre Cardin). Mogę zrobić zdjęcia, kiedy już do mnie dotrze. 

Pozdrawiam, 

Kamil

IMG_20180604_182652.jpg

IMG_20180604_193859.jpg

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawczyni mówiła, że może być różnie z czasem realizacji. Chciałem, żeby kapelusz  który zamówiłem był w kolorze 104 - taki jak Cardin z wystawy. Z tego co zrozumiałem, musi chyba zebrać się zamówienie na dostatecznie dużą ilość kapeluszy w tym kolorze, żeby fabryka to puściła. Sprzedawczyni powiedziała, że ten mój kapelusz postara się "wcisnąć" gdzieś pomiędzy bieżące zamówienia. To moje zamówienie nie jest chyba do końca takie spersonalizowane. Po prostu robią kapelusze w jednym z modeli zarówno pod brandem Skoczów i Pierre Cardin - ja chciałem po prostu zapłacić mniej za to samo (akurat pod polskim brandem nie mieli w tym czasie dokładnie tego samego, co chciałem pod Pierre Cardin).

No i jest teardrop w Polkapie. ☺ Cieszę się, bo na razie tylko ten fason mi podchodzi. Diabeł tkwi w szczegółach. 

Właśnie ten kapelusz, który kupiłem był pod indywidualne zamówienie klienta - ponoć byłego pracownika Polkapu. Sprzedawczyni powiedziała, że skutkiem właśnie tego zamówienia miała 2 egzemplarze na stanie, no i ja kupiłem jeden z nich (ostatni).

Myślę, że warto pogadać z Polkapem w kwestii indywidualnych zamówień. Z tego co się orientuję, fabryka robiła projekt forumowy "Buta". Dowiedziałem się też, że wkrótce fabryka ma realizować jakiś duży kontyngent, więc może trzeba będzie trochę poczekać. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witam. Jestem świeżym użytkownikiem tego forum dlatego z góry przepraszam ze błędy :) Wszedłem w posiadanie pięknego kapelusza (znaleziony na dnie rzeki podczas spływu kajakowego). Jest to Foldway Bronco firmy Barmah numer katalogowy 1060 prosto z Australii.  Chciałbym go odświeżyć jednak nie wiem jak się do tego zabrać aby go nie uszkodzić. Doradzicie mi jak się do tego zabrać krok po kroku aby go odświeżyć i móc nosić z dumną . Zamieszam zdjęcia abyście pomogli mi ocenić czy w kapelusz potrzebuje mojej pomocy. Pozdrawiam IMG_20180605_141351.thumb.jpg.abccb68b7e5db54c1f005cb1c8e7f972.jpgIMG_20180605_141351.thumb.jpg.abccb68b7e5db54c1f005cb1c8e7f972.jpgIMG_20180605_141410.thumb.jpg.91687295c3362242d79a6257b615f3fd.jpg 

IMG_20180605_141329.jpg

IMG_20180605_141403.jpg

IMG_20180605_141334.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Chciałbym na lato sprawić sobie jakąś panamkę, lecz mam problem z... kształtem mojej głowy. Jakiś czas temu wziąłem na próbę dwa kapelusze pewnego producenta ze Skoczkowa i o ile jakość wyrobów była dobra, tak ich wygląd na mojej głowie raczej odpychał. Przeglądałem się w lustrze i układałem kapelusz w różnych pozycjach i najlepiej mi było gdy miałem go odwróconego tył na przód. ;D

Zrobiłem więc mały eksperyment - cyknąłem sobie fotkę i w programie graficznym próbowałem tak pokombinować, abym wyglądał w tym dobrze. Efekt przedstawiony jest w spoilerze.

Czy byłby ktoś w stanie doradzić coś odnośnie kapeluszy na mój kształt głowy? - Teraz najbardziej zależy mi na jakiejś panamce, więc jak ktoś jakieś strony gdzie można byłoby nabyć w miarę takie takie cuś, co by jeszcze mi pasowało, byłbym dozgonnie wdzięczny. ;)

Oferty najlepiej z naszego kraju (w przypadku niedopasowania tańsza wysyłka zwrotna), choć zagranicznymi też nie pogardzę. 

phWolEY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czaplensis

Wygląda super jak na "znaleziony na dnie rzeki". Nic bym z nim nie kombinował, ewentualnie zwrócił się do specjalisty od obróbki skóry po rady

@Coven

Stożkowe korony to niestety bolączka współczesnego przemysłu kapeluszniczego - jest to szczególnie widocznie przy koronach uformowanych fabrycznie w "center dent". Efekt tapper crown jest mniej widoczny przy kształcie "teardrop". Z tego co się orientuję z polskich producentów, kapelusze w tej formie oferuje jedynie Witleather: 

https://www.witleather.pl/504,kapelusz-panama-san-lorenzo.html

https://www.witleather.pl/182,kapelusz-panama-05-12.html

Myślę, że z taką koroną uzyskałbyś efekt, jak ten po obróbce graficznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Coven napisał:

@LONG STORY SHORT

No widzisz, te kapelusze były właśnie od witleather. Na moje pytanie odnośnie "bardziej walcowanych główek" odpowiedzieli wprost: "nie posiadamy takich w ofercie". Skąd wiesz, że te podane przez Ciebie (które swoją drogą przeglądałem i bardzo mi się podobają) są mniej stożkowate?

To kwestia dystrybucji materiału w koronie - przy teardropie korona jest niższa, sprawia wrażenie pełniejszej (dla porównania 2 kapelusze od tego samego producenta - Stefeno)

20180606_155105.thumb.jpg.9aa7dfff697f7d736b0f37545d1aba73.jpg

20180606_155019.thumb.jpg.7d624a93a49efd8d4157a4ae60b4e5b9.jpg

20180606_155043.thumb.jpg.ff84e52d662618fda3aef514b9930de4.jpg

Myślę, że kapelusze, o których wspominałem wcześniej, bardziej przypadną Ci do gustu, właśnie ze względu na kształt korony. Filcowy kapelusz ze zdjęcia też możesz przemodelować samodzielnie - jednym gestem można zrobić "Chicken Footprint", albo w "Teardrop" nad parującym czajnikiem

20180606_160706.thumb.jpg.99bf0381e30b604ae0bdf12ae93091bb.jpg

20180606_160719.thumb.jpg.ec15c307bcefeac572b31e46f6cd973a.jpg

20180606_160731.thumb.jpg.5b5e283a8f337806057c481962a3695e.jpg

20180606_160750.thumb.jpg.65f75555eee74abbc18b603e6edb7da5.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LONG STORY SHORT

Faktycznie jest różnica. Sprawdziłem przed chwilą te kapelusze, które zamówiłem wtedy i zgadza się - oba miały takie podłużne wgięcie jak ten biały Stefano. 

Dzięki raz jeszcze, teraz będę wiedział, że są rożne "wgięcia" i ostateczny kształt korony jest też uzależniony od nich.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2018 o 10:37, LONG STORY SHORT napisał:

@Czaplensis

Wygląda super jak na "znaleziony na dnie rzeki". Nic bym z nim nie kombinował, ewentualnie zwrócił się do specjalisty od obróbki skóry po rady

@Coven

Stożkowe korony to niestety bolączka współczesnego przemysłu kapeluszniczego - jest to szczególnie widocznie przy koronach uformowanych fabrycznie w "center dent". Efekt tapper crown jest mniej widoczny przy kształcie "teardrop". Z tego co się orientuję z polskich producentów, kapelusze w tej formie oferuje jedynie Witleather: 

https://www.witleather.pl/504,kapelusz-panama-san-lorenzo.html

https://www.witleather.pl/182,kapelusz-panama-05-12.html

Myślę, że z taką koroną uzyskałbyś efekt, jak ten po obróbce graficznej

Czy dla jednych kształtów głowy lepszy jest teardrop, a dla innych center dent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 08/06/2018 o 02:25, Non Vid napisał:

Czy dla jednych kształtów głowy lepszy jest teardrop, a dla innych center dent?

Owszem - cechy wyglądu kapelusza, jak wysokość i kształt korony, szerokość ronda i upięcia, można dobrać w taki sposób, aby wyglądać korzystniej. W sieci krąży kilka przewodników po tej materii:

 
 
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.