Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.10.2016 o 15:24, werter napisał:

 

8a1e0f7175241068d8cc25b17f0e1691.jpg

 

Będzie podwójnie ciepło z Harris Tweedem

@werter, jak oceniasz jakość, szczególnie tego w kratkę? Bo planuję kupić od nich podobny. Mam już kaszkiety od Sterkowskiego i kapelusz lniany - są OK - ale z Harris Tweedu od nich jeszcze nie "macałem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam większych uwag co do jakości zarówno materiału jak i wykonania.

Pewnie dopiero po jakimś czasie użytkowania będzie można powiedzieć coś więcej.

Jeśli chodzi o porównanie to koledzy z pracy maja kaszkiety od Millera. Organoleptycznie nie zauważyłem różnic.

Pytałem tez na miejscu o żródło materiału. Nie chcieli się przyznać ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie chcieli się przyznać, jeśli chodzi o źródło materiału? Z tego, co wiem, wszystkie Harris Tweedy pochodzą w kilku wysp Hebrydów Zewnętrznych.

A ja wam powiem, że ceny kaszkietów i innych produktów oferowane przez niektórych "forumowych" producentów są zdecydowanie za wysokie (stosunek jakość/cena) w porównaniu do większych producentów, takich jak Sterkowski. Ci więksi mogą produkować taniej, w większym wyborze i co najmniej w tak samo wysokiej jakości. Ci "forumowi"  kolei ciągną na swoistym "snobizmie", modzie na małe manufaktury (choć produkty bywają robione w Chinach czy we Włoszech) i bardzo inteligentnym, wręcz chytrym marketingu (co prawda czasem na ciekawych, nietypowych modelach), Oczywiście nie generalizuję, lecz często tak bywa.

Ja to ostatnio szczególnie widzę na przykładzie kaszkietów, krawatów, kapeluszy, niektórych koszul itd.

PS. O koszulach napiszę w innym miejscu, planuję też recenzję porównawczą.

PS2. Jak kupię kaszkiet H. Tweed Sterkowskiego, to też go porównam z posiadanym przeze mnie od Milera.

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miro, a więc co, znów jazda na Milera? Dacie mu prowadzić samodzielną politykę sprzedażową czy zawsze jak znajdziecie coś tańszego to go zbesztacie? Kupuj jak chcesz, jak nie to nie. Proste jak ru.. Czego jeszcze nie rozumiesz? Wskaż czytelnikom forum linki do lepszych, piękniejszych rzeczy, ale nie deprecjonuj tego sprzedawcy. Sam do tej pory kupiłem u niego prawie nic i zwisa mi kalafonem za ile co sprzedaje. Bo mogę kupić gdzie indziej. Na całym świecie. Będzie taniej i lepiej kupię, nie pierdoląc wokoło jaki deal roku zrobiłem. Był moment, że też mnie wkurzał. Wiem, że język jego promo może wkurw.. ale to nie powód NISZCZENIA jego marki. Więcej luzu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja nikogo nie niszczę i jestem spokojny. Język T. Milera b. doceniam (i pod względem stylistycznym, i pod względem "skutecznościowym"). I kupuję u niego, ostatnio dwie teczki, które uważam za świetne, czemu dawałem wyraz w jego wątku. Jego kaszkiet też uważam za bardzo dobry, Ja tylko zwracam uwagę na niektóre aspekty, porównując sprzedawców "forumowych" z innymi oraz wyrażając swoją opinię na temat cen oraz marketingu oraz wyczucia rynku. Jak konsument mam prawo to robić, dopóki nikogo nie obrażam ani nie używam wulgarnego języka.

To Forum służy też wymianie konsumenckich opinii, gdyby każdy sobie kupował, co chciał i nie analizował, nie oceniał tych zakupów - to ponad połowę wątków Forum należałoby usunąć.

Przecież w różnych wątkach opiniuje się różne marki, twierdząc ,że są tanie czy drogie w stosunku do innych - to normalna analiza porównawcza, nie wiem, dlaczego marki "forumowe" mają być wyłączone z tego procesu. Ja wyrażam tylko swoją opinię, z żadną marką nie jestem związany.

Linku nie wskazałem, ale napisałem, jakie np. okrycia głowy mają wg mnie lepszy stosunek jakości do ceny. Poza tym moje uwagi były zbyt ogólne i zbiorcze, by mogły być uznane za konkretny atak.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od lat chodzę w kapeluszach i nie ukrywam jest problem z ich dostępnością w sklepach stacjonarnych, zdecydowałem się zatem na zakup w firmie witleather. Czytając niektóre opinie na Państwa forum miałem mieszane uczucia, zaryzykowałem - i powiem szczerze jestem zadowolony. 

Najnowszy nabytek w załączeniu. 

20161017_114531.jpg

20161017_112503.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem fedorę z Polkapu (Florentino), a mając już fedorę z Witleather (model Triple) pozwolę sobie napisać kilka słów na temat obydwu. Otóż jeśli chodzi o materiał (włos króliczy) to z pozoru jest taki sam, jednak trzymając obydwa kapelusze w rękach jest wyczuwalna różnica na korzyść Polkapu. Kapelusz Witleathera jest cieńszy i bardzo łatwo się odkształca. Na korzyść fedory z Polkapu: jest zdecydowanie lepiej wykończona, ma lepszej jakości podszewkę i taśmę rypsową, logo firmy jest ładnie namalowane na podszewce, w przeciwieństwie do fedory Witleathera, gdzie do podszewki jest przyklejona naklejka. Obydwie moje fedory mają  5 cm ronda, jednak główka w kapeluszu Polkapu jest zdecydowanie niższa (na oko nawet 2 cm) i lepiej wyprofilowana. Ogromnym plusem fedory Polkapu jest rondo, które z przodu można nosić zagięte do dołu lub do góry, gdzie w fedorze Witleathera nie ma takiej możliwości. Fedora Triple z Witleathera kosztowała mnie około 200,00 zł, a Folrentino z Polkapu około 275,00 zł, jednak na pewno następny kapelusz także kupię z Polkapu.

P.S. Kolor czarny z palety Polkapu to na 100% 1320D.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To nic, ja się kiedyś dodzwoniłem ale byłem kilkukrotnie przekierowywany, ostatecznie udało się trafić na odpowiednią osobę, niestety nie znała odpowiedzi na moje pytanie. Miła Pani prosiła abym podał jej swój nr telefonu i ona po ustaleniach oddzwoni. Czekam już chyba rok na ten telefon 😉.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.